Co roku szukam inspiracji jak ubrać choinkę na Święta. Uwielbiam przedświąteczny czas, pełen przygotowań i oczekiwania. Przeglądając katalogi z różnymi pomysłami na świąteczne drzewka, pomyślałam, że podzielę się z Wami inspiracjami, które znalazłam i wydały mi się najciekawsze.

Choinka to magiczny element każdych Świąt Bożego Narodzenia. Nie wyobrażam sobie bez nich tego magicznego czasu, śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Kocham zimowe Święta najmocniej ze wszystkich. Minusem jest to, że wpędzają mnie w melancholie i wspomnienia o tym, co było. Jednocześnie są przepełnione radością, piskiem dzieci w oczekiwaniu na prezenty, pierwszą gwiazdkę i kolędowanie, a dom pachnie choinką, barszczem i domowym ciastem z bakaliami.

Co roku przeglądam inspiracje jak ubrać choinkę na Święta. Bardzo lubię własnoręcznie wykonane bańki i gwiazdeczki, które zrobiliśmy dwa lata temu / ozdoby choinkowe  DIY / jednak czas na zmiany. Dlatego postanowiłam, podzielić się z Wami pomysłami, które znalazłam w sieci, jak można przybrać bożonarodzeniowe drzewko.

Pomimo, że nasze polskie choinki nie są idealne, jak te z amerykańskich filmów, to warto poświęcić im nieco uwagi, przemyśleć nad koncepcją. Nie uważam, że powinniśmy ślepo wzorować się na tych zdawać by się mogło doskonałych i zrobionych ręką artysty. Bo każda choinka świąteczna, jaka by nie była jest po prostu nasza i każdemu rozgrzeje serducho. Jednak pooglądać i zaczerpnąć inspiracji zawsze warto, bo a nóż coś nam się spodoba i zapragniemy coś zmienić u siebie.

Ciekawa jestem, jak zwykle wyglądają Wasze świąteczne choinki. Kupujecie żywe? W donicach, cięte? A może macie na stałe kupione sztuczne. Jaka jest ich wielkość, na czym stawiacie… Czy dzieci kręcą bańki, tak jak ja w dzieciństwie, czy pies lub kot nie poluje na światełka? A może stawiacie na nowoczesność, jeden kolor ubrania na drzewku. Jak ubieracie choinkę na Święta, razem z dziećmi czy zawsze solo. I pytanie na koniec – kiedy?! My zwykle dzień przed wigilią, choć zawsze kusi mnie postawienie już tydzień wcześniej, aby magia trwała i trwała…

JAK UBRAĆ CHOINKĘ NA ŚWIĘTA 


Pierwsza grupa choinek, które chciałam Wam pokazać jest w stylu minimalistycznym. Gałązki są na tyle ładne, że nie trzeba, wręcz szkoda – je przesadnie ozdabiać. Tu rządzi myśl przewodnia – jak ubrać choinkę – im mniej tym lepiej! 

jak ubrać choinkę na święta inspiracje

minimalistyczna choinka

choinka minimalistyczna jak ubrać choinkę

pomysły na prostą choinkę na święta

prosta biała choinka na święta bożego narodzenia


Druga grupa – jak ubrać choinkę na Święta Bożego Narodzenia – to zielone drzewka mające jeden kolor przewodni. Bardzo mi się podobają. Co prawda brak tu dziecięcych łańcuchów, pawich ogonów, wycinanek, cukierków w staniolkach, jednak mają coś takiego w sobie, że chce się na nie patrzeć i podziwiać non stop.

choinka jednokolorowa modna elegancka ponadczasowa

jak ubrać choinkę na jeden kolor

niebieska choinka na święta jak ubrać

choinka świąteczna czerwone ozdoby na choinkę

jak ubrać choinkę na święta 2018

galeria choinki na święta bożego narodzenia


Bożonarodzeniowe drzewka w domach, gdzie mamy minimum jedno dziecko, często są ozdabiane własnoręcznie przez najmłodsze pokolenie. Bardzo sympatyczne, budzą wielką radość i wzruszenie. Bo to, co zrobione przez nasze dziecko – cieszy najbardziej.

choinka kiedy mamy dziecko w domu

ozdoby na choinkę robione przez dzieci

choinka dla rodziny

choinka dla dziecka

w jakim stylu ubrac choinkę na święta dla dzieci


Kolejne zdjęcia dotyczą choinek na amerykański styl – na bogato. Pełne przepychu, obwieszone pięknymi ozdobami, na których nie widać tak naprawdę żadnej zielonej gałązki. To często również drzewka świąteczne, które widzimy w eleganckich willach lub galeriach handlowych.

 

choinki jak ubrać na bogato

 

choinka na śięta do dużego domu koło schodów

choinka na święta jak ubrać na bogato z przepychem

 

 

elegancka choinka na święta


Z różnych przyczyn, poniekąd z wygody i często z braku miejsca, musimy zdecydować się na niewielką choineczkę. Chcę Wam udowodnić, jak pięknie można ją przystroić i jak okazale może udekorować ten świąteczny czas.

niewielkie drzewko świąteczne do domu mieszkania

jak udekorować mała choinkę

mała choinka do kuchni na blat kuchenny

pomysł na małą choinkę do mieszkania

jak ładnie ozodbić choinkę

oryginalna malutka choinka na święta jaki ciekawie ozdobić

oryginalna żywa choinka

 

Ostatnia grupa drzewek to choinki tematyczne, czyli posiadające jeden przewodni motyw. Jak ubrać choinkę na Święta w ten sposób? Sami popatrzcie i poszukajcie inspiracji.

tematyczna choinka na święta

choinka ozdobiona z pierników

choinka świąteczna w jednym temacie

mikołajowa choinka na święta

jak oryginalnie ubrać choinkę

inspiracje jak ubrać choinkę na święta

[wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony: https://pl.pinterest.com]

 


Mam nadzieję, że przypadło Wam choć kilka z wybranych przeze mnie pomysłów. 33 inspiracje jak ubrać choinkę na Święta z pewnością nie wyczerpują nawet w 20% możliwości na drzewko świąteczne, jednak mam nadzieję, że dzięki nim poczuliście już magię Świąt.