Jak zostać Youtuberem?!

Zapewne nie znasz odpowiedzi na to pytanie, skoro tu zaglądasz. Na początek musisz poznać odpowiedzi na pytania:

 • Jak założyć konto na YouTube?

 • Jak przygotować film na YouTube?

 • Co robić na kanale?

 • Jak wybrać temat na kanał na YouTube?

 • Jak się wypowiadać?

 • Gdzie kręcić filmiki na YouTube?

 • Kto to jest Youtuber????

 • Co zrobić, żeby zabłysnąć w necie?

 • Jak założyć kanał YouTube dla dziecka

Fenomen wśród nastolatków starszych i młodszych – kanał YouTube. Mniej więcej 75% zapytanych młodych osób, co chce robić w przyszłości, odpowiada, że chce zostać sławnym YouTuberem lub Influencerem. Łatwy chleb odpowiadają, trzeba coś tam powiedzieć do kamerki i kasa sama leci!

Jak zostać Youtuberem - kompendium wiedzy dla nastolatka - Jak założyc konto na Youtube i jak przygotować film

Guzik prawda! Praca Youtubera, Influencera czy blogera to ciężka i wielogodzinna praca, często wymagająca o wiele więcej poświęcenia i znajomości tematu niż praca na etacie (oczywiście tu uogólniam, z szacunkiem do wielu różnych zawodów). Często trzeba się nieźle napocić i nagimnastykować, aby coś sklecić w całość. Bez znajomości branży – nic nie uzyskamy! Trzeba zostać szpecem w danej dziedzinie, o której chcemy mówić, pisać czy zobrazować, aby coś z tego wyszło.

Jednak jeśli się nie spróbujemy…. wtedy nigdy się nie dowiemy jak to pachnie i czym smakuje. 

Historia YouTube rozpoczęła się w 2005 roku. Portal nieustannie się rozwija, zyskuje coraz większa popularność i oferuje swoim użytkownikom non stop nowe funkcje. YouTube jest oknem na świat dla ludzi z całego świata. Dzięki znanym i mniej znanym kanałom na YouTube możemy posłuchać najnowsze utwory muzyczne, inspirować się  różnych dziedzinach, nauczyć się grać w szachy i roblox,  poznawać ciekawe osoby. 

Portal YouTube przyniósł sławę, prestiż oraz duże pieniądze zarówno jego założycielom, jak i dużej grupie twórców, czyi jego użytkowników. Tak więc wcale nie dziwi mnie fakt, że tak wiele młodych i starszych osób chce zaistnieć na tej platformie i zdobyć popularność.

Gwiazdy i rekordy na YouTube

 • rok 2014 koreański muzyk Psy osiągnął mega rekord – 2 miliardy wyświetleń klipu Gangnam Style
 • rok 2018 latynoski artysta Luis Fonsie osiągnął 6 miliardy wyświetleń teledysku Despacito
 • rok 2020 – 7.081.647.171 – tyle wyświetleń odnotował utwór Baby Shark Dance na początku listopada 2020 roku

Na Youtube każdy twórca znajdzie dla siebie miejsce. Ta platforma to połączenie odwagi, zabawy i kreatywności: muzycy, kucharze, modowi eksperci, gracze, aktywiści, nauczyciele… i wiele wiele różnych specjalizacji. Wśród tej szanownej społeczności znajdziemy wiele nastolatków, a nawet dzieci znanych wśród swej grupy wiekowej.

Osobiście, przyznam się Wam, że należę do pokolenia słowa pisanego i YouTube jest mi nieco obcy. Owszem kilkakrotnie oglądałam filmiki typu – jak zrobić idealny krem czekoladowy  😀 jednak jestem książkoholikiem i obchodzę szerokim łukiem nowinki technologiczne. Nie mniej jednak zauważam ten fenomen i nie zarzekam się, że może coś kiedyś nie nakręcę. Wiem jak to zrobić, jednak po prostu póki co, nie miałam takowej potrzeby.

Bije brawo Youtuberom, którzy pokazują swoje pasje i wiedzę – naukowcom, studentom, czy pasjonatom z różnych dziedzin typu: biologia, fizyka, technologia, medycyna. Dzięki nim sami możemy się wiele nauczy i pooglądać przeróżne ciekawostki. Z zapartym tchem oglądałam też kilkakrotnie filmiki przyrodnicze i relacje z podróży.

W 2015 roku zadebiutowałam na kanale YouTube, gdzie wrzuciłam 4 minutowy prosty filmik z zabawy ogrodowej kilkorga dzieci. Chciałam go opublikować na blogu, a w ten sposób było mi najprościej. Teraz obserwując rozwój technologii – sprzętu do nagrywania, łapię się za głowę jak świat poszedł do przodu przez te kilka lat. Łezka w oku kręci mi się na wspomnienie tego dnia. Dzieci tak szybko wyrosły, a jedna z dziewczynek już nawet mnie przerosła!

Wielka Księga Youtubera

Fenomenem wśród dzieci w wieku 8-14 lat są Youtuberzy, którzy przyciągają widownie filmami prezentującymi w jaki sposób grać w różne gry.  Była to zagwozdka dla mojego 10-letnigo syna, który się zastanawiał, jak to robią, aby pokazać filmik na którym znajduje się gra, głos i twarz Youtubera. Dzięki książce pt. „Wielka Księga Youtubera” odkrył jakie to proste! 

Książka odpowiada na wszystkie wyżej postawione pytania:

 • Jak założyć konto na YouTube?
 • Jak zostać Youtuberem?
 • Jak przygotować film na YouTube?
 • Co robić na kanale?
 • Jak wybrać temat na kanał na YouTube?
 • Jak się wypowiadać?
 • Gdzie kręcić filmiki na YouTube?
 • Kto to jest Youtuber????
 • Co zrobić, żeby zabłysnąć w necie?

Książka – Wielka Księga Youtubera porusza też istotna kwestię. Aby zostać kim sławnym trzeba się przyłożyć i ostro popracować, a co więcej być dobrym w swojej branży, błyskotliwym i kreatywnym oraz… mieć trochę szczęścia.

Cieszy mnie fakt, że coraz więcej jest poruszanych tematów związanych z hejtem w internecie. Kiedy narzekaliśmy na sąsiadke – plotkare, teraz na hejt w internecie, który jest o wiele gorszy i ma w sobie dużo więcej goryczy niż złośliwa sąsiadka. Wielka księga Youtubera omawia 10 wskazówek, jak ustrzec się przed zagrożeniami w sieci i omawia temat bezpieczeństwa w sieci. 

książka o Youtube - Wielka Księga Youtubera - empik - wilga - książka prezent dla nastolatka

jak założyć kanał na youtube na telefonie - Jak założyć kanał YouTube dla dziecka

Jak zacząć kariere na Youtube - materiały dla rodziców

Kanały modowe na You Tube - Ile trzeba mieć lat żeby założyć konto na YouTube - Wielka Książka o YouTube

Od ilu lat można mieć kanał na YouTube - ksiązka o YouTube - Wielka Księga Youtubera

co warto wiedzieć przy zakłądaniu kanału na You Tube - wielka ksiega Youtubera - wszystko co trzeba wiedzieć o Youtube

Jak zostać Youtuberem – kompendium wiedzy

Myślę, że książka w świetny sposób pomoże zrozumieć nastolatkowi – jak zostać Youtuberem, jak się do tego zabrać i co czyha na nich w sieci.

Uważam, że dla zaciekawionych tematem ta edukacyjna książka dla dzieci może okazać się świetnym prezentem np. na zakończenie szkoły lub z okazji urodzin i w sposób pośredni odciągnąć od telewizora czy gry na telefonie. Wychodzę z założenia, ze lepiej jest zainspirować dziecko do stworzenia kanału na YouTube czy nauki programowania niźli miałoby spędzać godziny na graniu w tę samą grę.

Wielka Księga Youtubera, która podpowiada  jak zostać Youtuberem została wydana przez Wydawnictwo Wilga i jest do kupienia: tutaj  (aktualnie w promocji).