czy można mieć chore dziecko i nie zwariować ? szczerze ? nie wiem… nie bardzo… nie można…

chwilami wydaje mi się, że czas się zatrzymał, albo wpadłam w dzień świstaka, który trwa… trwa tak od 94 godzin. Jestem z moją bandą małych bałaganiarzy, hałaśników, kaszlaków, kichaczy non stop. I ja to lubię, naprawdę, o ile nie marudzą. Niestety choroba ma znamię marudzenia all the time. Zbieram w sobie cały zapas cierpliwości aby nie stanąć na środku domu, w jego centralnym punkcie i nie zacząć krzyczeć tak głośno, aż mnie sąsiedzi w domu obok usłyszą. Tak, żeby płuca rozdęło, żeby sił zabrakło, aby wyładować całą bezsilność, zniecierpliwienie, aby złość opadła i więcej nie wróciła.

można sobie jednak radzić, pomagać w różne sposoby, aby ich zająć czymkolwiek, aby przypomnieć sobie co to krótka chwila ciszy, zapomnienia, przywrócenia myśli na właściwe tory, złapanie równowagi w tym całym biegu dziennym. Szukam tych wspomagaczy dnia każdego. Tu telewizor włączę, ale szybko im się nudzi, tu telefon wyjęczą to mam dłuższą chwilę, ale  najmłodsza Ola ciągnie mnie za nogawkę, mama mama mama…

Ola lubi grzebanie po szafkach, wyciąganie wszystkiego ze zmywarki, bez względu czy czyste. Lubi też klocki i w nich dużo czasu też spędza, czapkę lub bluzkę przypadkowo napotkaną na drodze tuptania, nałożyć na głowę i radować się z tego okrutnie. Jednego zajęcia nijak w tym wieku zaplanować się nie da. Jeszcze czas na to.

chwile, które mam dla dwójki starszej łatwiej zagospodarować, śmiech i zabawa gwarantowana. Wyciągamy gry dla dzieci przeróżne. Układamy klocki drewniane, kolorowe i te z serii jenga, niekoniecznie zgodnie z regułami gramy, ważne aby było fajnie, aby czas nam miło płynął, aby o chorobach zapomnieć. Nikt się w takich chwilach nie mazgai, jest super, po prostu, chwile dla nas.

jakie gry dla dzieci wybrać

jakie gry dla dzieci wybrać

gry dla 6 lat

gry dla dzieci są dla nas nr 1 zaraz obok książeczek kolorowych. Dobieramy zgodnie z wiekiem. Już rodzą mi się pomysły na kolejne, które mam w planie zakupić lub do worka mikołajowego podrzucić cichaczem. Widziałam fajną z pingwinkami a’la chińczyk, widziałam monopol dla maluchów, a i twistera jeszcze nie mamy.

jakie gry dla dzieci wybrać

rynek zalewa nas różnymi propozycjami. Bywają takie, że służą latami i są ponadczasowe.  Od dziecka uwielbiałam różne gry, eurobiznes po dzień dzisiejszy, a gra dixit to hit w moim rodzinnym domu. Jakie gry dla dzieci wybrać ? Ja się kieruje trzema aspektami.

zainteresowania

w przypadku gier dla dzieci, skupiam się przede wszystkim na tym co ich interesuje. Moje maluchy lubią klocki, układanki, liczby i postacie z bajek, więc najpierw taki kierunek obieram. Da młodszych dzieci większe elementy, duże pionki fajnie jak są postaciami zwierzątek lub z ulubionych kreskówek, mnogość kolorów, to wszystko zachęca. Małe pulchne jeszcze rączki z tego typu zadaniami sobie poradzą. Dla starszych z tradycyjnymi pionkami, kostką, towarzyskie z nutką rywalizacji.

grupy wiekowe

po drugie dla jakiej grupy wiekowej jest skierowana – zazwyczaj są nieco zawyżone, więc odejmuję zazwyczaj rok. Jeśli 7+ to wiem, że mój 6latek raczej sobie poradzi. Jedna i bywa, że te dla niższych grup wiekowych są świetną zabawą i dla starszych. A liczy się przecież dobrze czas spędzony, a nie kierowanie się myślą, że jesteś na to za duży.

koncentracja

moja 3latka, mimo, że rozwinięta nad wyraz, nie jest w stanie dogonić myślą i kombinowaniem podczas gry, 6letniemu bratu i jest to absolutnie oczywiste. Dla niej prostsze, krótsze czasowo gry. Do typowych planszówek jeszcze za mała. Motoryka mała w tym wieku ładnie rozwinięta, w porównaniu do tego co jeszcze potrafiła rok temu. Jest bardzo duży wybór ciekawych propozycji, dla tej grupy wiekowej. Starsze dzieci powyżej 5 lat już stawiają pierwsze kroki w literkach, cyferkach, cieczy ich jak mogą coś policzyć, pokombinować. U nas od kilkunastu dni rządzi gra line up 4 – coś na kształt kółko krzyżyk, ale w wersji bardziej przystępnej dla przedszkolaka. / pokazywałam już Wam ją na blogu – wpis rozpieszczasz czy rozpuszczasz/ Zauważyłam, że rywalizacja zaczęła go kręcić. Wkrótce zakupimy grę statki, w którą w moim dzieciństwie na kartce się rysowało.

gry dla dzieci

to świetne spędzanie czasu. Z dnia na dzień widzę progres podczas zabawy. Z początku dość sceptycznie – czy dam sobie radę, nie umiem, mamo pokaż. Dziś sami podsuwają pomysły, wymyślają nowe reguły. Często przegrywam, jak na rodzica przystało, och jak się cieszą, kiedy daje fory. A ja, jak to ja, cieszę się podwójnie.

gry dla przedszkolaków

gry dla dzieci

jakie gry dla dzieci wybrać

blog parentingowy

blogi parentingowe

kreatywne gry dla małych dzieci

a może podpowiecie jakie gry dla dzieci są w Waszym domu, jakie najbardziej lubicie


jeśli spodobał Ci się mój wpis, będzie mi bardzo miło, jeśli:
– przyłączysz się ze mną do dyskusji w formie komentarza
– udostępnisz ten wpis znajomym 

chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami z bloga?
polub mój profil na facebooku lub na instagramie lub zapisz się do subskrypcji  / znajdziesz po prawej stronie bloga /
– pozdrawiam Was cieplutko –  asia 
czy Ty też jesteś super mamą ? - www.wkawiarence.pl - wpis + akcja dla Was , link w Ig w bio ................ ................ #rodzina #siłą #razem #zawsze #moje #szczęście #szczesliwamama #tròjka #dziecko #lovemyfamily #happy #smile #poland #blog #nowypost #wpis #blogger #kuradomowa #mama #instamatka #fashion #home #instamatki #polishgirls #myson #and #daughters #instakids #sangotrade #matoworek