Kobiety z ulicy Grodzkiej  – powieść o klątwie, trudnych relacjach rodzinnych, ale i o konieczności wybaczania, przywołująca ducha dziewiętnastowiecznych sag we współczesnym wydaniu. Kobiety z ulicy Grodzkiej – chwytająca za serce polska saga rodzinna. 

Polska saga rodzinna - Kobiety z ulicy Grodzkiej Justyna Olejniczak

Wśród książek polskich pisarzy jest duża garść tych, które szczególnie wyróżniam. Wśród nich – polska saga rodzinna Kobiety z ulicy Grodzkiej, która wyszła spod piórka Lucyny Olejniczak, rodowitej krakowianki z zawodu laborantki medycznej, która zadebiutowała dopiero na emeryturze – i chwała Jej za to! Porwała mój umysł na kilka tygodni, chwyciła za serce, zachwyciła i dała tak wiele do myślenia.

Polska saga rodzinnaKobiety z ulicy Grodzkiej składa się z 6 tomów + 2 tomów prequel powieści. Dzięki temu mamy zapewnione długie wieczory we wspaniałym towarzystwie. Powieść nie jest wesoła, ale zapewniam, że chwyci za serce każdego czytelnika, mającego w sobie  odrobinę wrażliwości i empatii.

Polska saga rodzinna – KOBIETY Z ULICY GRODZKIEJ

Rok 1980, Kraków, piwnica pod apteką na ul. Grodzkiej, Młodziutka ledwo żywa z wyczerpania dziewczyna rodzi maleńkie dziecko. Ojcem noworodka jest szanowany krakowski obywatel, jednakże jak okrutny w swoim postepowaniu – aptekarz Franciszek Bernat.  W tym samym czasie małżonka aptekarza rodzi małą istotkę, która pomimo starań doświadczonej akuszerki umiera….. Jak potoczą się losy maleństwa  urodzonego w piwnicznym barłogu i jego młodej matki, prawie jeszcze dziecka?

Nie zdradzę Wam nic więcej. Powieść o Kobietach z ulicy Grodzkiej czyta się jednym tchem. Z każdą stronicą mamy ochotę na więcej. Każdy kolejny tom tej polskiej sagi przedstawia los innej kobiety, związanych więzami krwi, pochodzących z jednego rodu  – rodziny Bernatów. Większość z nich ma trudne relacje ze swoim ojcem, co często zaważy na ich życiu. Istnieje pewna legenda w ich rodzie o klątwie rzuconej  w XIX wieku przez Hankę, jednak nie każdy w nią wierzy.

Piękna saga rodzinna polskiej pisarki Kobiety z ulicy Grodzkiej

Polska saga rodzinna Kobiety z ulicy Grodzkiej składa się z 8 tomów wspaniałej powieści o kobietach

 

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: