lubimy czytać książeczki dla dzieci , ale nie jak leci, co popadnie. Jesteśmy nieco wybredni.
Dzięki zaprzyjaźnionym dwóm wydawnictwom mamy możliwość wyboru to co lubimy, to co ma ładne i ciekawe ilustracje i to co rozwija. Bo jak wiadomo książeczki dla dzieci powinny nieść przesłanie, uczyć, być niejako inspiracją. A do tego pokazać, jaki jest świat, ten którego prawie nie widzimy, nie zauważamy.
Napotykam się na książeczki dla dzieci … po prostu bez sensu. Kilka ilustracji , nawet ładnych, ale treść… siakaś taka byle jaka. Nic nie pokazują, nic nie przedstawiają, brak jakiegokolwiek przesłania. Na ogół takie spotykam na wielkim stosie w hipermarketach. A ludziska tak tam grzebią chętnie, chcąc wynaleźć perełkę dla swojego dziecka. To pozycje takie na 2 minuty, ot do pooglądania.
Ja lubię te z głębszą treścią. Opowiadania, wierszyki. Takie, które dziecko zapamięta. A przy okazji i czasem tekst zapamiętuje. I takie co w sercu zostają na zawsze. Mam taka książeczkę do teraz, na półce sobie stoi. Taką moją, forever. Trochę wymiętoszona, pożółkła z lekka, kartki z plamami. Mama mi ją czytała. Nie czasem, ale często. Znam ją niemal na pamięć.
Szukam teraz coś co moje dzieci tak pokochają, zapamiętają na zawsze. Bo ta moja książeczka dopiero tak za rok się nada. Odkurzę jej stronice i pokażę Borysiowi to co ja tak pokochałam.
W jedną pozycję niadawno trafiłam , o której już wpspominałam. O misiu Brummie, może nie ma zbyt głębokiej treści ale tu akurat się przełamałam, bo ilustrację są fenomenalne, z milionem szczególików. To taka książeczka dla dzieci, którą opowiadać i stwarzać nowe historię można.
A tu traf i kolejną perełkę znalazłam.

 

stany skupienia wody jak wytłumaczyć

 

Przygody kropli wody. Napisana wierszem. Autorstwa Marii Terlikowskiej. Książeczka dla dzieci została napisana jeszcze w 1965 roku, więc żadna nowość. Wiele pokoleń ją poznało. Nasza, została wzbogacona pięknymi ilustracjami przez Bohdana Butenko.
Odkąd u nas zagościła mój synek zwraca uwagę na stany skupienia wody. Nie wiem, czy mi udałoby się takie zjawiska osobiście lepiej przedstawić przedszkolakowi, sądzę, że nie. Rano, kiedy świt u nas zawita, biegnie do okna, roletę podciąga do góry i woła: mamo ! kropelki na trawie znowu zamarzły.
Tak niewiele trzeba, aby dziecko zainteresować, wzbogacić jego wyobraźnię. To nader ważne kiedy zalewa nas fala robotów, kosmitów i różnych potworów.

poczytaj mi mamo


 

Inna ciekawa pozycja tej samej autorki, którą przedszkolak, a nawet małe dziecko będzie zainteresowane to:  Chodzi mucha po globusie. Pisarka urodzona w 1920 roku używa języka zdawać by się mogło trudniejszego dla dzieci XXI wieku. Ale u nas w 100 % zaakceptowane.

 

maria terlikowska


 

książeczki dla dzieci

 

książki pobudzają wyobraźnię

 

mucha na świecie

 

dobranoc

 

pościel dla dzieci

 

najlepsze książki dla dzieci

 

najciekawsze książki dla dzieci

 

najlepsze książeczki dla dzieci

 

książeczka o przygodach

 

najciekawsze książeczki dla dzieci

 

przygody kropli wody

 

śpimy

 

120151104_131951

 

czytamy książeczki dla dzieci

 

książeczki marii terlikowskiej

 

książeczki uczą i bawią

 

nauka przez zabawę

pościel i podusia motylek – SangoTrade


 

książeczki dla dzieci, wybrane, nasze ulubione

Podobne proponowane wpisy : / klik na wybrany tytuł /

o dzieciach dla dorosłych :

 


Na koniec konkursik wraz z SangoTrade ogłaszam.
Podusie mamy do rozdania, takie do podróży, do przytulania, dla noworodka, antywstrząsowa, takiego co podbródek do czytania przytrzymają… 😉

 

recenzja książek dla dzieci

 

lubimy czytać dzieciom
My wybraliśmy miętową w kropki i w drzewka. A w konkursie każdy swój typ wybrać może.
Konkurs na facebooku, więc serdecznie zapraszam.
Zakończenie – 20 listopada. Może to prezent mikołajkowy dla kogoś będzie ? 🙂


 

poduszeczki powędrują do : Małgorzata Nowak i Beata Kosińska, gratuluję 🙂


zapraszam do subskrybowania –

jeśli mój blog, przypadł Ci do gustu – zapisz się na listę mailingową lub dołącz do mnie na facebooku

pozdrawiam  — asia —