Mała kaszalotka i tajemnica nocy

fascynująca i pełna ciekawostek – wartościowa, a przy tym pięknie ilustrowana książka dla dzieci ze świecącymi obrazkami, które oglądamy nocą. 

Mała kaszalotka i tajemnica nocy - książka otulona nocą

Wyobraźcie sobie największy dom na świecie, taki w którym mieszka mnóstwo rodzin, a dach sięga nieba. Mieszkańcy są bardzo różni – niektórzy bardzo mali i trochę dziwni, ale są też i tacy ogromni na dwadzieścia metrów.

Na naszej planecie istnieje właśnie taki dom i jego mieszkańcy. Jest ogromy, tajemniczy, bezkresny….

MAŁA KASZALOTKA I TAJEMNICA NOCY

Charakterystyka w 5 słowach:

  • edukacja 
  • magia 
  • zabawa
  • ciekawość
  • świat otulony nocą

książki o morzach i oceanach

Jak można opisać noc? Noc jest ciepła, jest miękka, głęboka, ciemna i gwiaździsta. A jaka jest noc dla małej kaszalotki, żyjącej w odmętach bezkresnego oceanu? Pełna zagadek. Jest tajemnicą, który trzeba odkryć….

Bohaterka książki kaszalocia dziewczynka o wdzięcznym imieniu Szarlotta, która niedawno przestała pić mleko mamy, z dnia na dzień staje się coraz bardziej samodzielna i pilnie ćwiczy pod okiem mamy schodzenie do ciemnych głębin oceanu. Bardzo kocha swoją rodzinę, ale jest to naturalne u kaszalotów. Jak każde dziecko miewa też głowę pełną pomysłów. Pewnej nocy… wyrusza po przygodę. Co spotka ją w odmętach oceanu, czy wróci bezpiecznie? Kogo napotka na swej drodze? Czy świecące ryby i meduzy się z nią zaprzyjaźnią? Co chycha na nią w jaskini? Kto wyratują ją z wielkiej opresji, która przyszykował na nią człowiek?

książki edukacyjne dla 6-latka

Pełna przygód historia o Szarlocie wkomponowana w edukacyjną treść o kaszalotach i innych morskich stworzeniach. Wędrując z małą kaszalotką, poznajemy tajemnice głębin oceanu, poznajemy meduzy oraz niesamowite morskie stworzenia świecące w ciemności.

Na wielu stronicach możemy przeczytać ciekawostki, które jak zgaduję, zainteresują i dużych i małych czytelników. Możemy być na przykład zaskoczeni, odnajdując kilka zaskakujących podobieństw morskich ssaków do ludzi.

Książki Otulone Nocą - niezwykłe bajki dla dzieci

książka o zwierzętach morskich

Pięknie ilustrowana i wartościowa książka dla dzieci.

Niezwykle sympatyczna i ciepła opowieść, która zachwyci starszych i młodszych. Książka zawiera strony ze świecącymi nocą stworzeniami. Wystarczy umieścić ja na chwilkę pod źródłem światła, aby rozkoszować się widokiem nocnych stworzeń z głębi oceanu. Uwaga – ilustracje oglądamy w ciemności – np. pod kocem. Poznamy meduzę świecącą, ukwiał, żeropława, kałamarnicę, rekina.

pięknie ilustrowana i wartościowa książka dla dzieci

Książka  Mała kaszalotka i tajemnica nocy – została wydana przez Wydawnictwo Wilga i można zakupić np. – tutaj

Autorem jest Paulina Chmurska, a wspaniałe ilustracje wyszły spod ręki Elki Grądziel. Co warto zauważyć, książka dla dzieci została wydrukowana na papierze Arctic Volume White. Jest to to biały, matowy, powlekany papier o wysokim stopniu spulchnienia. Matowa powierzchnia nadaje wydrukowanym pracom niepowtarzalny charakter i zapewnia wysoką jakość zdjęć. Właściwości tego papieru, takie jak wysoka nieprzezroczystość i sztywność, czynią go idealnym materiałem do wielobarwnego drukowania książek.

Wartościowe edukacyjne książki dla dzieci - najlepsze książki dla 5 i 6 latka

Ksiązki dla 6 i 7 latków - edukacyjne i wartościowe, piękne ilustracje ze świecącymi elementami

Mała kaszalotka i tajemnica nocy to perełka w biblioteczce dziecka. Jest to bardzo wartościowa i pięknie ilustrowana opowieść, która może być doskonałym prezentem dla dziecka na różne okazje.