Piękno, co oznacza,
Tak duże słowo,
Każdy widzi piękno inaczej, w wyobraźni interpretuje,
Pięknych ludzi nie ma tak wiele, za to ładnych całe mnóstwo
Ktoś piękny wewnętrznie, niekoniecznie piękny już z zewnątrz, choć bywa często odwrotnie
Piękno uszlachetnia,
Piękno też wymaga,
Każda piękna rzecz, nie piękna jest dla każdego, coś innego w niej może każdy dostrzec, inaczej zrozumieć,
Piękno jest bezinteresowne,
Piękno często jest przysłonięte chmurami, które tylko czasem się rozstępują, a wtedy bije blask niesamowity,
Pięknym jest łatwiej, tak się utarło mówić. Duże słowo. Każdy ma skazę, większa czy mniejszą. Jest wiele rzeczy pięknych, ale z tą pięknością już gorzej u ludzi. Ale fajnie jest być ładnym i ładnymi się otaczać.
Dla mnie piękne są dzieci, z naciskiem na moje. Te białe kwiatki z krzaczka tawuły, które zakwitły przed domem, te dwa krzaczki agrestu, które mam zamiar posadzić, a które kupiłam dziś rano w markecie. Brzozy, które puszczają nowe wiosenne listeczki, posadzone ubiegłego roku.

 

tawuła

 

tawuła

 

pięknym jest łatwiej

 

pięknym jest łatwiej

 

pięknym jest łatwiej (2)

 

dziecko i pies

 

dziecko i pies

 

młoda brzoza

 

pięknym jest łatwiej


Piękna jest też moja siostra, mimo, ze ma kolana nie piękne jak moje… Kilka razy wspominałam, że ja do tych dziwnych trochę należę. Wydawało by się, że wiek przynosi pewną dozę rozsądku, powagi. Nie u mnie. Byłyśmy z siostrówką na zakupach. Obładowane ubraniami weszłyśmy do jednej przymierzalni. Patrzę do niej i mówię: ale masz mało piękne kolana. Patrzy na mnie – chyba identyczne jak twoje. Nogi takie średniawe, a na środku kolana, takie byle jakie. To fakt, identyczne mamy. Ale to nie tłuszczyk tylko erotyczna powierzchnia użytkowa. Wychodzimy przymierzywszy kilka średnio pięknych strojów, w szampańskim humorze. Pani sprzedawczyni na nas i podsumowuje – panie zawsze takie pięknie uśmiechnięte. No , bywa.

Sytuacja w pracy / w banku /. Rzadko bywam na sali obsługi, ale wtedy byłam. Podchodzi w średnim wieku klient. – Nie ma dziś tej pięknej pani ? Odpowiadam – nie ma tej pięknej pani, niestety dziś jestem tylko ja… dziwnie się na mnie popatrzył.
Czy pięknym żyje się lepiej, czy mają życie ułatwione?