Kupiliście już półki do pokoju dziecięcego? Nie?! To dobrze. Bo ja kupiłam i nie jestem zadowolona. Powiem Wam, na co zwróciłam uwagę, a o czym zapomniałam.

półki do pokoju dziecięcego

Wygląd ma znaczenie

Rzecz oczywista. Nikt brzydoty nie lubi. Każdy zakup jednak należy przemyśleć od A do Z: – Dla kogo kupujemy, – W jakim wieku jest dziecko, -Co będzie na półeczkach położone. To tak jak z montowaniem kontaktów na ścianie. W moim domu są na poziomie dziecięcych rączek, co by rodzice się zbyt nie przemęczali  i non stop nie biegali, żeby włączyć – wyłączyć. Podobnie jest z półkami. Pomyślmy – dla kogo. Ile lat ma dziecko? Roczek? To nie kupujmy półki do pokoju dziecięcego dla nastolatka, żeby zaoszczędzić. Dziecko – dzieckiem jest długo. Lata upłyną zanim stanie się podlotkiem. Pozwólmy mu cieszyć się soczystymi kolorami, jeśli i my takie lubimy. Fajnym i oryginalnym wzorem.

Przeznaczenie – cel półki do pokoju dziecięcego 

Jeśli ma być jedynie ozdobnikiem – pal licho, co wybierzesz. Jednak jeśli kupujesz w konkretnym celu, zastanów się dwa razy. Samochodziki na pewno zjadą z półki, która będzie zawieszona na dekoracyjnych sznureczkach. Fakt, są piękne, ale samochodzik nie zagrzeje na niej miejsca. Jeśli ma służyć zabawie, a nie tylko być zawieszonym przy suficie ozdobnikiem. Małe rączki chcą chwytać, odkładać, a nie tylko patrzeć.

Jeśli kupujesz półki do pokoju dziecięcego na książeczki, pomyśl o bocznych ogranicznikach! Bo o tym ja zapomniałam! I po 25 upadku bajeczek z półki, postanowiłam nabyć nowe. Z ogranicznikami z przodu i po bokach. Teraz małe rączki wyciągają to, na co mają ochotę. Nic się nie przewraca i co ważne, widzą, co mają na półeczce.

półki do pokoju dziecięcego

Sklep internetowy edinos.pl  ma duży ich wybór. Wykonane są z sosny skandynawskiej, mają solidne mocowania i ocynkowane wkręty. Co więcej, jest na nie – 10 lat gwarancji. Wyprodukowane w Polsce, przez firmę Elior.  Są w dużej gamie kolorystycznej dla dzieci – białe, pastelowo różowe, granatowe i jasno zielone.


Bardzo dużo jest półek dla dzieci jedynie o charakterze wizualnym. Kiepsko z ich wygodą. Podobnie jak zabawkami i przedmiotami, które chcemy na niej zamieścić. Ważny aspekt to również ilość przedmiotów, które ma na półeczce stanąć.

Dostosuj szafeczki do wieku. Młodemu kawalerowi i pannicy pewne rzeczy nie będą przeszkadzać. Oni bardziej stawiają na wygląd. Z kolei ta sama półka – dla malucha będzie ogromnym problemem. Będzie wszystko się zsuwać, przesuwać i spadać.

Gdzie ją zawiesisz? 

Wieszając półeczkę w pokoju dziecka, popatrz czy będzie miało do niej dostęp. Zawieś max 20 cm powyżej linii barku dziecka, najlepiej na wysokości oczu. O ile ma mieć do tego miejsca nieograniczony dostęp.

Pogrupowałam półki do pokoju dziecięcego – „na te piękne”, ale mało wygodne – dla przedziału wiekowego 1-10 lat. Druga grupa to szafeczki jak najbardziej funkcjonalne. Sami zdecydujcie, które oko cieszą bardziej i będą super funkcjonalne.

półki do pokoju dziecięcego

najłądniejsze półeczki dla dziewczynki 5 lat

oryginalne i nietypowe półeczki dla dzieci


Są też takie, których się sama boję 🙂  – na myśl, że wpadłyby tam moje dwie dziewczynki…. cierpnie mi skóra / córka moich znajomych ma piękną kolekcję lego friends, po ostatniej naszej wizycie, nie była już tak piękna ! Oliwia – dziękuje  za Twoją wyrozumiałość ! 🙂 🙂 /

Takie półki do pokoju dziecięcego są świetną alternatywą na kolekcje np. figurek dla dzieci 6+

regał do pokoju dziecka


grupa druga – wygodne i funkcjonalne nawet dla maluszka

wygodne półeczki do pokoju dziecięcego dla dziewczynki 5 lat

półki domki dla dziewczynki do pokoju dziecięcego

półki do pokoju dziecięcego ikea


Bardzo wygodnym rozwiązaniem są półki do pokoju dziecięcego wykonane z krajowych palet, skrzynek lub po prostu druciaków. Lubie rozwiązania, które można wykonać samodzielnie. Są oryginalne i niesamowicie pomysłowe.

półki na książki dla dzieci

źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com/


Półki do pokoju dziecięcego to doskonałe rozwiązanie, aby dziecko miało swoje ulubione przedmioty na wyciągnięcie ręki i aby nie zniknęły w czeluści wielkiej skrzyni czy szuflady. Choć i takie rozwiązanie ma swoje plusy 😉