Polski mini serial na Netlix o rodzinie, emocjach, skrytości i tolerancji – Królowa – jeden z najlepszych filmów o człowieczeństwie. 

miniserial netlix Seweryn Peszek pt Królowa

Wszyscy się czegoś boimy, niektórzy z nas uciekają przed prawdą, chowając ją w głębokiej kieszeni, aby o niej nie myśleć, zapomnieć, a inni wyruszają daleko, tysiące km… Jednak prawda nas zawsze dogoni. To, co dla innych może być śmieszne i głupie, dla innych może byc kwintesencją życia. Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy ludźmi. Mamy swoje przyzwyczajenia, swoje słabostki, swoje miłostki do różnych rzeczy i różnych spraw.

Każda rodzina zszywa swoją historię

Nie ma dwóch identycznych osób, choćbyśmy byli bliźniakami. I to jest wspaniałe. Ciekawość drugiej osoby, jej uosobienie, nawyki, skazy. Życie jest przewrotne i nie da się go przewidzieć. Czasem stawia nam na drodze człowieka, który z reguły nijaki i niepozorny może odwrócić nasze życie do góry nogami. Czasem i bywa tak, że ten który jest zbyt dla nas doskonały, okazuje się, że ma pewne skłonności, które są dla nas zupełnie niezrozumiałe, ale po bliższym poznaniu okazuje się, że to może być spoiwem, czymś nowym i czymś wspaniałym.

Wystarczy uwierzyć w drugiego człowieka

Do pełnego rozkwitu naszej osobowości brakuje nam zwykle odwagi. Chowamy się pod maską zwyczajności, obawiając się śmieszności. A może być tak pięknie.

Bądźmy wyrozumiali dla innych, bo i nam tego potrzeba…

Nie oceniajmy….

Zrozummy….

KRÓLOWA

POLSKI MINI SERIAL na Netlix 

Trudno jest w 2 zdaniach opisać ogrom emocji, które towarzyszyły mi w czasie oglądania mini serialu na Netlix – Królowa. Może skrócę go do kilku słów:

dobre mmi seriale netlix

 

  • niezwykły
  • ponadczasowy
  • o wspaniałej obsadzie!
  • nietuzinowy
  • o człowieczeństwie
  • o inności
  • o tolerancji
  • o miłości
  • o rodzinie

 

 

 

 

W Królowej mamy całe spektrum skrywanych emocji, potrzeb, niedoskonałości, ale mamy tez doskonały przykład jacy powinniśmy być i czego oczekuje od nas życie, abyśmy byli … człowiekiem! Człowiekiem, któremu można zawierzyć swój los, powierzyć sekrety, zaufać, a potem w całej krasie rozkwitnąć.

W pierwszoplanowej roli mamy Drag Queen, przyjaźń z osobami, które napotkaliśmy na drodze do  spełnienia skrywanych potrzeb. Mamy też dystyngowanego starszego pana, eleganckiego francuza polskiego pochodzenia, bardzo utalentowanego krawca. Z drugiej strony mamy robotniczą rodzinę, polskie, zabiedzone miasteczko górnicze, strach o bliskich, każdego dnia kiedy górnik schodzi do kopalni, ukrywaną ciążę młodziutkiej dziewczyny, zakochanej w dwóch mężczyznach. Mamy też porzuconą w dzieciństwie przez ojca kobietę, która potrzebuje nerki, aby żyć. Mamy miłość do dziecka, do matki oraz miłość hetero i homoseksualną. Mamy też więzi krwi, niesienie pomocy, poświęcenie. Mamy złość i niemoc.

Na końcu odkrywamy tolerancję i moc, jaka tkwi w nas samych. I myśl – przy odrobinie dobrej woli  i samozaparcia, wiary w nas samych i w drugiego człowieka – wszystko jest możliwe!

Polecam gorąco – polski mini serial na netflix KRÓLOWA

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: