Przewertowałam nowości wydawnicze 2020 roku z zakresu świątecznych książek dla dzieci. Znalazłam kilka perełek, których nie sposób pominąć.

Świąteczne książki dla dzieci mają tę magiczną moc, w którą zanurzamy się nawet my – dorośli. Wracamy do wspomnień z dzieciństwa, porównujemy – jak wyglądały nasze Święta Bożego Narodzenia, kiedy byliśmy dziećmi. Książki  świąteczne dla dzieci przygotowują nas już emocjonalnie od listopada, pomagają przeżywać ten szczególny czas w roku…

Przejrzałam kilka nowości 2020 wydawniczych dla dzieci, które pojawiły się w księgarniach i wybrałam te, które nas zauroczyły. Są to 2 książki – opowiadania dla młodszych i starszych dzieci oraz 3 świąteczne książki dla dzieci z pomysłami na ozdoby świąteczne, które można wykonać własnoręcznie + kalendarz adwentowy w cudownej oprawie graficznej. Wszystkie skradły moje serce, kolejność ich opisu, jest zupełnie przypadkowa.

świąteczne książki dla dzieci - nowości 2020- najpiękniejsze książki o świętach i Mikołaju

ŚWIĄTECZNE KSIĄŻKI DLA DZIECI

Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku - origami i DIY na Święta dla dzieci

Książki na Mikołaja - Książki świąteczne 2020 - książki o świętach dla 5, 6, 7, 8 latki

Zadania na adwent dla dzieci - Ksiązki o świętach dla dzieci - zadania do kalendarza adwentowego dla dzieci

Zimowe opowiadania dla dzieci - Zimowa Magia - Najpiękniejsze zimowe opowiadania - Nowość 2020- Wydawnictwo Wilga

książki świąteczne 2020 - opowiadania świąteczne dla dzieci

Mopsik który chciał zostać reniferem - ksiażki o zwierzętach i Bożym Narodzeniu

Najlepsze książki na święta dla dzieci - książka pod choinkę o Mikołaju i o -świętach Bożego Narodzenia

Książki o zimie dla dzieci, Święty Mikołaj, Boże Narodzenie

Miasteczko Mikołaja - Najpiękniejsze ksiązki o Świętach dla Dzieci kalendarz adwentowy - jak zrobić krok po kroku dekoracje, zadania do kalendarza adwentowego

Zimowe książki dla dzieci - nowości 2020

ŚWIĄTECZNE KSIĄŻKI DLA DZIECI

Niezbędnik dla dzieci - Kalendarz adwentowy z opowiadaniami dla dzieci - ciekawostki o świętach - instrukcje przygotowania dekoracji dla dzieci- wydawnictwo wilga

NIEZBĘDNIK ŚWIĄTECZNY

„Koniec listopada przyniósł wyjątkowo obfite opady śniegu. W całej Laponii od dawna nie widziano tak wielkich zasp. W niektórych miejscach były tak wysokie i rozległe, że mogłoby się w nich ukryć całe stado reniferów! Drzewa rosnące w pobliżu warsztatu Świętego Mikołaja wystroiły się w śniegowe sukienki. Wyglądały, jakby wybierały się na bal. Mróz wymalował na szybach przepiękne obrazy i skuł lodem wartkie strumienie. Wszystko dookoła było białe, śliczne i bajkowe – przynajmniej zdaniem większości elfów i elfek, bo były i takie, które narzekały na pogodę. Z jej powodu musiały teraz codziennie odśnieżać drogę prowadzącą do warsztatu. A przecież miały jeszcze tyle innych obowiązków! Wkrótce miał zacząć się adwent i okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia….”

Niezbędnik Świąteczny to:

  • ciepłe, kolorowe, opowiadania w świątecznej grafice
  • ciekawostki
  • wskazówki jak wykonać prosty kalendarz adwentowy krok po kroku
  • przepis na choinkę z pierniczków
  • instrukcje wykonania przeróżnych dekoracji świątecznych np. szopkę z drewnianych patyczków, aniołki na choinkę z papieru i wiele, wiele  innych
  • wszystko to, co powinniśmy wiedzieć na temat listów do Świętego Mikołaja
  • …..
  • ……

Książkę można dostać – TU

ZIMOWA MAGIA 

Książki o Świętach dla 8, 9, 10 , 11, 12 latki - Zimowa Magia

„Na mojej włóczkowej czapce w żółte paski osiadają delikatne płatki śniegu, ściskam zziębnięte palce, żeby je trochę rozgrzać. Przy każdym krótkim, zadyszanym oddechu z ust wydobywają się obłoczki pary niczym z nozdrzy malutkiego smoka. Czuję zdenerwowanie. Nic dziwnego, w końcu zamierzam porwać księżniczkę Novy. Być może porwanie nie jest najlepszym określeniem. Księżniczce nie wolno jednak opuszczać pałacu bez wyraźnego zezwolenia rodziców (króla i królowej Novy) oraz towarzystwa licznych ochraniarzy i agentów tajnych służb. Dzisiaj natomiast księżniczka wymknie się – całkiem sama – właśnie dla mnie. Co będzie, jeśli nas złapią? Cała wina spadnie na mnie. Słyszę, jak skrzypi śnieg, i odwracam się na pięcie….”

                                                                                                                              (Wigilia zimowego przesilenia)

Zimowa Magia to zimowa książka dla dzieci nieco starszych. Jest to zbiór opowiadań aż 11 znanych pisarzy literatury dziecięcej. Zimową magię odkrywamy niemal na każdej karcie książki. Historie są wciągające i przenoszą czytelnika niejednokrotnie w bajkową scenerię. 

Skrzące się od szronu drzewa i zamrożone szyby, 

Królowa Śniegu i lodowy smok,

Gorąca czekolada i pierniki

Magia, przyjaźń i przygody w ośnieżonym świecie…

Książkę można dostać – TU

MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ RENIFEREM

Mopsik - seria książek dla dzieci Bella Swift - recenzja książki dla dzieci - Świąteczne książki dla dzieci

„Peggy drzemała na sofie, marszcząc płaski, czarny nosek. Z radia cicho płynęły kolędy, w całym pokoju unosił się  korzenny zapach pierniczków, a suczka śniła o Świętach Bożego Narodzenia. Uwielbiała ten czas, bo właśnie w grudniu zeszłego roku znalazła dom…”

Mopsik, który chciał zostać reniferem to niezwykle ciepła lektura dla dzieci około 7-9 roku życia. Peggy – mopsik, o złotym sercu kocha Święta i cała te magiczna atmosferę. Czy uda Jej się przemienić w magicznego renifera A może wyruszy na biegun północny by odnaleźć Świętego Mikołaja? Tylko, czy nie zgubi się w wielkiej śnieżycy?! Czy uda Jej się przywrócić radość w domu, w którym mieszka?

Mopsik to cała seria sympatycznych książeczek, który przezywa niesamowite przygody. Wśród książek o mopsiku Peggy należy wymienić uwielbiane przez dzieci: Mopsik, który chciał zostać jednorożcem oraz Mopsik, który chciał zostać króliczkiem.

Książkę można dostać – TU

GWIAZDKOWE POMYSŁY I PROJEKTY KROK PO KROKU

Najpiękniejsze świąteczne książki dla dzieci - Nowości 2020 - Kreatywne pomysły dla dzieci na ozdoby na choinkę - dekoracje do wykonania dla dzieci

Gwiazdkowe pomysły i projekty krok po kroku jak wskazuje tytuł to książka z pomysłami na świąteczne ozdoby. Zaproponowane projekty są przeznaczone do wykonania przez dziecko w towarzystwie rodziców. My już zaoapatrzyliśmy się w kolorowy papier, brokat w kleju, brystol, tasiemki itp. i będziemy uprzyjemniać sobie czas w oczekiwaniu na magię Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki tej świątecznej książce dla dzieci wiemy, jak możemy wykorzystać patyczki po lodach, słoiki, korki i inne rozmaite przedmioty, którym nadamy drugie życie.

W świątecznej książeczce dla dzieci odnalazłam dekorację, którą wykonuję co roku, z pomarańczy, goździków i świeczek. Tato z dziećmi obiecał przygotować magiczne, podświetlane domki z papieru oraz zielone choineczki. Moje dziewczynki jednak najbardziej czekają na moment wycinania z filcu reniferów z czerwonym noskiem.

Książkę można dostać – TU

RYSOWANIE KROK PO KROKU – MIKOŁAJE, PINGWINY I INNE ZIMOWE OBRAZKI

Rysowanie krok po kroku - jak narysować bałwanka, pingwina, mikołaja - nauka rysowania dla dzieci

Świąteczna kolorowanka

Okazuje się, że rysowanie nie jest aż tak trudne! Dzięki świątecznej książce dla dzieci – nauczymy się krok po kroku jak namalować ptaka, renifera, zajączka, bałwanka w kuli śnieżnej czy świąteczne ciasto. Książka wciąga dużych i małych, a nawet tych, którzy zwykle mało chętnie biorą do ręki kredki i ołówek.

Rysowanie krok po kroku budzi w dzieciach kreatywność i rozwija wyobraźnię. Wprowadza również w świąteczno-zimowy nastrój. W książce znajdziemy również kalendarz adwentowy do kolorowania!

Książkę można dostać – TU

Wszystkie powyższe publikacje są w tak pięknej oprawie graficznej, że idealnie nadadzą się na prezent dla dziecka. Świąteczne książki dla dzieci wprowadzą nas w magię Świąt i pomogą dzieciom w pełni przeżywać ten wspaniały okres w roku. A kalendarz adwentowy dla dzieci urozmaici nam każdy dzień oczekiwania.