Szczawnica z dzieckiem na weekend to doskonały pomysł! Co wato zwiedzić w Szczawnicy? Która trasa jest najłagodniejsza dla dziecka? 

szczawnica na weekend z dzieckiem

dolina Grajcarka, oddzielająca Pieniny Małe od Beskidu Sądeckiego, a w niej urokliwe małe miasteczko, wśród gór zlokalizowane – Szczawnica. Idealna na wypad weekendowy. Nawet ten wcześniej niezaplanowany, jak było w naszym przypadku. Ogromna baza noclegowa i co warto zaznaczyć – tania. Pieniński Park Narodowy, Popradzki Park Krajobrazowy, przełom Dunajca, cisza, świeże powietrze i to, co było hitem naszej wyprawy – baraaaany !

brany w pieninach szczawnica podhale

czy samotny rodzic / z racji, że drugi pracuje / jest w stanie wybrać się w górską trasę z dwójką maluchów? NIE !

To absolutnie odradzam. Chyba, że power mamą bywa i zaprawioną w górskim chodzeniu, a przy tym strong-woman wielką. Wybierając się na górski szlak oprócz kanapek, słodkiej przekąski, musimy mieć kilka litrów wody, nakrycie wierzchnie, czapeczki, w przypadku dzieci ubranie na zmianę…i kilka innych drobiazgów. Plecak sam waży trochę, do tego cały bagaż i dziecko, lub dwójka…

długi weekend z dzieckiem w pieninach

silne ręce – niezbędne są w trasie w Pieninach. O ile moje dzieci, super radzą sobie w Bieszczadach na połoninach, to jednak Pieniny są trudniejszą przeprawą. Ciężkie kamieniste pionowe podejścia, których sam 3,5 oraz 7 latek nie pokona.

trasa na wysoką szczawnica z dzieckiem

pieniny trasa wysoki skałki najwyższy szczyt

jednak czy warto ?! Oczywiście ! gdybym miała ponowny wybór – leżenie w hamaku lub piesza górska wędrówka – wybieram góry / choć leżing też bardzo lubię/

w góry z dzieckiem pieniny

przeszliśmy 10 km, w różnych warunkach, zmęczenie ogromne. Jednak to miłe zmęczenie, bardzo pozytywne, tak inne od latania ze szmatą na kiju po domu.

Szczawnica na weekend z dzieckiem

a oto Ci, dzięki którym mój zaplanowany w ciągu 2 godzin weekend w Szczawnicy z dziećmi, udał się wspaniale.

smak wolności blog

smakwolnosci.pl – góromaniacy, bo inaczej nie można ich nazwać,

szczawnica grajcarek trasa wysoka

taszczyli moją śpiącą Nelę, w drodze powrotnej 🙂

dsc_0361

trochę jakby do siebie podobne? nie inaczej 🙂

widok na tatry z wysokiej w pieninach

na szczycie !

Szczyt Wysoka

znany także pod nazwą Wysokie Skałki, to najwyższy szczyt w Małych Pieninach, mający 1050 m. n.p.m.najwyższy szczyt w pieninach

szczyt w pieninach wysokie skałki góry

atrakcje w szczawnicy na weekend z dzieckiem

radość z weekendu w Szczawnicy ogromna !

szcawnica na weekend z dzieckiem

Szczawnica z dzieckiem

to doskonały pomysł – zapewniam. Niekoniecznie tylko trasy górskie są tam do wyboru. Malownicza miejscowość, ogromna baza noclegowa, mnóstwo ciekawych zakątków, uzdrowisko, piękny park, Dunajec, wodospady.

dsc_0171

dsc_0191

pieniny - trasa na wysoką

Szczawnica – atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych

Atrakcje turystyczne w Szczawnicy są jedną z rzeczy, które corocznie przyciągają wielu turystów. Jest to miejsce idealne dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Do wyboru odwiedzających są m.in.:

 • trasy rowerowe,
 • spływy kajakowe
 • rafting,
 • jazda konna,
 • korty tenisowe,
 • baseny,
 • stoki narciarskie,
 • wycieczki górskie,
 • wędkarstwo,
 • park linowy,
 • kursy latania na paralotni,
 • i wiele innych.

dsc_0393

wodospad w Szczawnicy

Szczawnica z dzieckiem na weekend to doskonała odskocznia i możliwość oderwania się od codzienności. Przeżyliśmy tam niesamowite chwile. Polecam Szczawnicę na weekend zwłaszcza w okresie wiosny i późnego lata, kiedy nie doskwiera nam upał.