Wakacje w Bułgarii to idealna alternatywa dla rodzin z dziećmi. Po pierwsze piaszczyste plaże, hotele z animatorami, z własnym basenem, ale najważniejsza kwestia – to są wakacje na kieszeń przeciętnego Kowalskiego! 

wakacje w bułgarii

Lato gorące, Złote Piaski w Bułgarii, szum fal, zachód słońca, klimat zupełnie inny niż ten dziś o świcie w półmroku, kiedy dzieci budziłam, śpiewając: hej miśki, czas wstać, jak można tak spać..

Otwieram album rodzinny i się rozmarzyłam… – wakacje w Bułgarii –  czas przenieść myśli, choć na chwilę, zamarzyć, powspominać.

I… zerknęłam tu:

https://www.tui.pl/wypoczynek/bulgaria

ale mnie to kusi, odstawić psy i kota do rodziców, a nich się przez chwilę z nimi poużerają, mają dwa swoje, to będą mieć cztery. Pukam się w czoło i uśmiecham do siebie. Niepoważna, tyle lat, a nadal fsiu bździu w tej głowie. Jednak kuszą oferty, wpisuję 3 dzieci, czytam. Cena za pobyt 8 dni wcale nie taka droga! Gdybyśmy od razu w poniedziałek wylecieli z Krakowa, zaoszczędzilibyśmy masę pieniędzy.

póki jednak młodsza psina kradnie buty sąsiada, a w zamian zanosi mu nasze, zrezygnujemy, aż trochę nabierze ogłady. W zamian, co by trochę nacieszyć myśli wspomnieniami, przeglądam kolejne karty albumu….

wakacje w bułgarii

wakacje w bułgarii

wakacje w Bułgarii

dlaczego ?

1.po pierwsze – wakacje w Bułgarii są tanie! Ceny w zasadzie nie odbiegają od naszych krajowych, więc nie zbankrutujesz na pewno

2. po drugie – złociste plaże, ciepły piasek, szum Morza Czarnego, woda sprzyjająca kąpieli, dodatkowo przyhotelowe baseny z atrakcjami dla dzieci

wakacje w bułgarii

3. po trzecie – jedzenie, które nie spowoduje wywrócenie żołądka do góry nogami i będziesz mogła zwiedzać, pływać, podziwiać, spacerować o zachodzie słońca, wtapiać palce w piasek, a nie spędzać czas w toalecie po zjedzeniu czegoś dziwnie wyglądającego, a które zachwalał kelner, widocznie z żołądkiem z kamienia / historia z drugiej ręki /

hotel w Bułgarii

4. po czwarte – bliziutko, zanim rozlokujesz się wygonie w samolocie, zanim dzieci zaczną narzekać  – długo jeszcze? Już lądujecie !

5. po piąte – jeśli zdecydujecie się na wczasy w Bułgarii, korzystając z biur podróży, można wybrać hotel, gdzie zatrudniona jest animatorka dla dzieci – IDEAŁ ! Wy leżycie na basenie, z palemką czegoś mocnego i kolorowego w kieliszku, odpoczywacie, zachłystujecie się czymś, czego nie zaznacie w domu jako rodzice jedynaka lub całej gromadki, a dzieci wyhasają się, wybawią i szczęśliwe z wypiekami na buzi do Was powrócą

bułgarskie hotele

6. po szóste – Bułgaria to fenomenalne miejsce – gdzie spotyka się kultura bałkańska, słowiańska i arabska. Niezwykłe zabytki, pozostałości po Turkach Osmańskich, barwna kultura Bałkanów, meczety i prawosławna architektura sakralna.

co warto zobaczyć w Bułgarii

zabytki w Bułgarii

7. po siódme – absolutnie klimatyczne knajpki. Nie sposób nie pokosztować win, które stają w szranki z francuskimi. / wczoraj próbowałam nalewkę wiśniową z Bośni, którą przywiozła mi siostra, o wdzięcznej nazwie „Baba Visnja”, w weekend smakowaliśmy wina z Egeru jeszcze przywiezionego latem, a te rodem z Bułgarii – niebo w gębie Wam mówię /

8. po ósme – wybór kurortów na wakacje w Bułgarii jest naprawdę trudny, bo każdy kusi i nęci. Na przykład Złote Piaski z 3 km plażą, sięgająca szerokości do 100 m, promenadą i portem jachtowym i coś dla naszych ulubieńców – park wodny Aquapolis powierzchni 40 000 m kw. Miejscowość za wkład w dbałość o środowisko otrzymała wyróżnienie Błękitnej Flagi.  Nieopodal Warna – z delfinarium. I coś, co ja jako, że łyknęłam trochę geologii, uwielbiam – skalny klasztor w Aładży z dwoma poziomami jaskiń z XII-XIV wiek.

delfinarium bułgaria

wakacje w Bułgarii

atrakcje podczas wakacji w Bułgarii delfiny

9. po dziewiąte – poza sezonem nie ma tłoku, a ja szczególnie sobie to cenię.  Latem ten minus, że pełno wszystkich wszędzie, dlatego często wtedy kierujemy się na nasz poczciwy i sprawdzony Bałtyk.

bulgaria-111

wakacje Bułgaria

10. po dziesiąte – na wakacje w Bułgarii nie trzeba czekać do lata, można teraz, zaraz, natychmiast / jeśli nie ma się dwóch psów, z których jeden jest 4 miesięcznym szczeniakiem rozmiarów już dorosłego /

a o pogodzie wspominałam?  To byłby jedenasty powód, dlaczego warto decydować się na wakacje w Bułgarii. Przekonałam Was, że warto? A może podpowiecie coś ciekawego?