w czasach szkolnych czeka się na to lato, na wakacje jak na wybawienie. Plecak gdzieś w kącie rzucony niedbale, książki do których nie chce się zaglądać przez te dwa miesiące. Radość z wolności, z braku obowiązku szkolnego. Byleby pooddychać pełną piersią, byleby poczuć to coś, czego inne pory roku nam nie dadzą.

wspomnienie lata z młodzieńczego okresu bawi nas i jednocześnie tak koi. Bo to co było nie wróci. Ale po co wspominać jak już za chwil kilka i my możemy to poczuć na nowo. Czekamy na urlop, na wolne chwile. Na rozkosz wieczornego lata. Na cykanie świerszczy pod oknem gdzieś na wsi, na rechot żabi. Nawet na tego nieszczęsnego i niechcianego turkucia. Na deszcz, który skropi nasze oblicze, na zapach słomy w porze sierpniowej. Na słony smak wody, na muszle zbierane o zachodzie słońca.

i nieważne że od obowiązków nie uciekniemy. Bo one są, zawsze obok. Ale warto wysupłać tych chwil kilka krótszych i dłuższych. Oderwać się. Poczuć wolność taką, która kiedyś nam przez długie lata towarzyszyła.

i tą radość z bycia, tak po prostu. Nic szczególnego. A jednak.

wspomnienie lata jest w nas, na stałe.

uzbrajamy się w cierpliwość i oczekujemy, wertujemy kartki kalendarza. Że już wkrótce, już za moment.

a kiedy przemija, zostają wspomnienia. Smak lemoniady jeszcze w ustach, kaskada owadów jeszcze pobrzmiewa nam w głowie,, szum wody z potoka lub z miejskiej fontanny. Las, morze, łany zbóż, trawa. Wszystkiego mamy pod dostatkiem.

należy tylko otworzyć oczy szeroko. Bo wspomnienie lata nie musi być z przeszłości. Jest tu i teraz.

na starość będziemy cieszyć się tak samo. W wyczekiwaniu na wnuki, gotując kompot z rabarbaru. Długie spacery, kapelusz słomkowy na pomarszczone czoło założymy i pójdziemy w letnią dal, napawać się słońcem.

wspomnienie lata

najciekawszy blog parentingowy

najlepszy blog parentingowy

blog o dzieciach i nie tylko

najlepsze kosmetyki przeciwsłoneczne

kkosmetyki przeciwsłoneczne dla dzieci

wspomnienie lata

wspomnienie lata

blog o życiu w rodzinie

wspomnienie lata

blog o życiu w rodzinie

czy chcesz aby dziecko było Twoim przyjacielem

blog o życiu w rodzinie

my uwielbiamy wodę w każdej postaci, muszle, piasek oraz drzewa. A Wy, za co, to lato kochacie?

na zdjęciach możecie podejrzeć jakie kosmetyki nas tego lata chroniły przed słońcem – nowa linia kosmetyków Farmona z wodą termalną.

dla przykładu wodoodporne mleczko do opalania dla dzieci powyżej 12 roku życia / ale stosowałam u mojej 10 miesięcznej Oli bez obaw / ma SPF50+ jest też piaskoodporne! dla mnie rewelacja, bo nie ma tłustej warstwy i piasek się nie przykleja  😎

w czapki zaopatrzyła nas zaprzyjaźniona firma PUPILL, dziękujemy ! jak zwykle produkty na 5+  🙂

ubranka Neli – spodenki krótkie smyk, spodenki dżinsowe h&m, bluzeczka w kolorze butelkowej zieleni – diesel, a kolorowa na szelkach C&A, kapelusik – pupill

ubranka Borysa – spodenki C&A, koszulka nn, czapka z krabem chroniąca kark przed słońcem – pupill

ubranka Oli – spodenki z przodzikiem dżinsowe nn, body białe i różowe F&F, kapelusik – pupill


lubię kiedy przyłączacie się ze mną do dyskusji, dlatego z góry dziękuję za każde Wasze słowo w komentarzu. Tak wiele to dla mnie znaczy.  

– pozdrawiam Was cieplutko – 

   asia 

czy Ty też jesteś super mamą ? - www.wkawiarence.pl - wpis + akcja dla Was , link w Ig w bio ................ ................ #rodzina #siłą #razem #zawsze #moje #szczęście #szczesliwamama #tròjka #dziecko #lovemyfamily #happy #smile #poland #blog #nowypost #wpis #blogger #kuradomowa #mama #instamatka #fashion #home #instamatki #polishgirls #myson #and #daughters #instakids #sangotrade #matoworek

jeśli masz ochotę – przyłącz się do mnie na facebooku

lub zapisz się do subskrypcji  / znajdziesz po prawej stronie bloga /