Zabawy Montessori dla 5 i 6 latka

– rozwijają  jego 10 umiejętności opracowanych przez Światowa Organizacje Zdrowia. Przedstawiam 2 wybrane przeze mnie kreatywne gry dla wieku 5 i 6 lat w formacie 3D. Zapewniam – zachwycą każde dziecko!

zabawki montessori dla 6 latka

W nawiązaniu do poprzedniego artykułu, skierowanej do młodszej grupy dzieci, dotyczącej zabawek Montessori dla 2 i 3 latków chce Wam przedstawić 2 gry 3D dedykowane dla wieku 4, 5, 6 a nawet 7 lat (aczkolwiek mój 8 latek świetnie się bawi, grając w Zamek).

ZABAWY ZGODNIE Z METODĄ MONTESSORI DLA 5 I 6 LATKA – GRY 3D

GRY DLA DZIEWCZYNEK MONTESSORI ZABAWY ZABAWA POPRZEZ NAUKĘ

gra dla dziewczynek 3D – Loteryjka Butik 

To ekskluzywny butik 3D dla dziewczynek lubiących przebieranki. Jednocześnie jest to gra zmuszająca do myślenia. Rozpoczynamy od oddzielenia postaci i domku od szablonu, co zwykle dzieci ubóstwiają. Następnie składamy trójwymiary butik, do którego wrzucamy wszystkie kartoniki z ubrańkami.  Rozpoczynamy grę. 1 gracz kręci spinnerem, który mamy w zestawie i losuje z butiku tyle ubranek, ile wykazał spinner. Celem gry jest ułożenie szablonów z lalkami, które należy ubrać, układając w odpowiednie miejsca wylosowane części garderoby.

Wygrywa dziecko, które jako pierwsze skompletuje kartę. Dziecko poprzez układanie kart pobudza swoja kreatywność i rozwija Life Skills wykazane przez WHO: rozwiązywanie problemów oraz krytyczne myślenie.

tekturowy domek dla dziewczynki zabawki montessori 4 5 6 lat

w co się bawić z 5 latkiem dziewczynką 6 lat w domu

 

zabawki montessori dla 5 latka

zabawki montessori dla 6 latka

Gry wpływają na kreatywność i podejmowanie decyzji  zgodnie z Life Skills opracowanym przez WHO

life skills dorastanie dziecka emocje

 

 

zabawki dla dziewczynki 5 lat montessori gry logiczne zabawa w sklep

 

gra da dziewczynek i chłopców 3D – Loteryjka Zamek ( z nauką i utrwalaniem czytania)

Ta gra myślę, że posłuży nam bardzo długo. Jest te rewelacyjna zabawa Montessori dla 6 latka ale również dla grup młodszych i starszych (od 5 do mniej więcej 9 lat). Gra Zaczarowany Zamek polega na włożeniu do wcześniej złożonego kartonowego pudełka – zamku – wszystkich literek (a jest ich naprawdę dużo). 1 gracz kręci spinnerem (załączonym do gry) i losuje z zamku tyle literek, ile wskazał spinner. Celem gry jest ułożenie słów i liter oraz skompletowanie kart. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży kartę.

Dziecko dzięki grze, pobudza swoja kreatywność i rozwija Life Skills wykazane przez WHO: rozwiązywanie problemów oraz krytyczne myślenie.

zabawy montessori dla 6 latka z nauką czytania gry planszowe zabawki

zabawy montessori dla 6 latka z nauką czytania gry planszowe zabawki

zabawy dla 6 latka zabawki logiczne nauka literek Lisciani

 

Producentem zabaw Montessori dla 6 latka /gier / jest marka Lisciani, a ich wyłącznym dystrybutorem na Polskę firma Dante. Kupić możecie je w większości sklepów z zabawkami i artykułami dla dzieci.

puzzle literki obrazki 2 5 lat montessori zabawki

zabawy montessori dla 6 latka

Do podobnych zabaw Montessori zaliczyłabym dodatkowo już wcześniej prezentowaną przeze mnie grę –  we wpisie – Zabawki Montessori dla 2 latka. Dla starszych dzieci, potrafiących już poskładać literki w wyrazy, będzie ona miała inny przesłanie (cel) niż dla najmłodszych.