Złote Cycki to nowy, nieco kontrowersyjny trend wśród matek. Szaleństwo! Od teraz obchodzimy miesięcznice „cycek” zamiast rocznic ślubu czy urodzin. Czy i Ty masz Złote Cycki ? A może diamentowe? Uwaga – przewidziane są liczne nagrody!

złote cycki

Złote Cycki to trend, który został zapoczątkowany przez matki w Wielkiej Brytanii i dotyczy karmienia piersią. Od razu znalazł całe rzesze fanek. Każda z nas, która urodziła dziecko starała się karmić piersią. Te co już to przeżyły, zdają sobie sprawę, że początki bywają bardzo trudne. Jednak po kilku tygodniach staje się to dużą przyjemnością i wygodą. Nie musimy wyparzać butelek, wstawać w nocy i szukać po omacku podgrzewacza. Jest to również duża oszczędność. Puszka mleka modyfikowanego nie należy do najtańszych.

Złote Cycki bym osobiście nie zdobyła, gdyż żadnego z moich dzieci nie karmiłam tak długo. A Ty? Ile karmiłaś? A może od razu zrezygnowałaś? Ja nie oceniam, nie ganię i nie namawiam. Karmienie naturalne jest sprawą bardzo indywidualną i co nieco intymną. Nie moim celem, jest również tłumaczenie, jak pozytywnie mleko od matki wpływa na rozwój maluszka. Sama podejmujesz decyzję – i nikt nie powinien Cię za to oceniać.

 Złote Cycki

Matki zaczęły się umownie nagradzać. Zaczęły funkcjonować „gwiazdki”, które oznaczają stopień wtajemniczenia – im jest ich więcej, tym lepszymi jesteśmy „fachowcami”. Nowa moda zdominowała już fora internetowe, co więcej sklepy takie jak Amazon i nieco mniej popularny Etsy –  zaczęły sprzedawać gadżety związane z tym trendem: kubki, koszulki, breloczki, a cukiernie wykonują na zamówienie torty w kształcie kobiecych piersi w danym kolorze.

  • „brązowe cycki” – to nagroda za 3 miesiące karmienia
  • „srebrne cycki” – za pół roku karmienia
  • „złote cycki” – za rok karmienia
  • „platynowe cycki” – za półtora roku karmienia
  • „diamentowe cycki” – za dwa lata karmienia

Zdarzają się kobiety, które aby zdobyć  Złotych Cycki –  stwarzają niezdrową konkurencję. Każda chce zasłużyć na szlachetny „medal”. Nie każda mama może karmić piersią tyle, ile by chciała. Nie wszystko zależy od nas – czasem decyduje matka natura.

Kontrowersje wynikają z faktu, że matki, które nigdy nie karmiły naturalnie lub już z tego przywileju zrezygnowały z różnych przyczyn, identycznie jak posiadaczki Złotych Cycek kochają swoje maluszki i tak samo otaczają je opieką. To wśród nich zaczynają rodzić się sprzeczne opinie. Wszak one nie otrzymują orderów i gwiazdek, za miłość do dziecka.

Osobiście myślę, że to forma zabawy i nie należy podchodzić do niej zbyt serio. Wszystkim steruje nasza podświadomość i natura. Złote Cycki to kolejna moda, która wyszła naprzeciw zdrowiu najmłodszych. A jak Ty ją oceniasz?