RZESZÓW ATRAKCJE DLA DZIECI

Szukasz ciekawej atrakcji dla dziecka w Rzeszowie? Podpowiem Ci 10 fantastycznych miejsc w stolicy Podkarpacia, które warto odwiedzić całą rodziną i wspaniale się bawić. Dzieci wykorzystają swoje zasoby niespożytej energii, a Ty jako rodzic odpoczniesz i się wspaniale zrelaksujesz. Ponumerowanie atrakcji dla dzieci w Rzeszowie jest zupełnie przypadkowe i nie świadczy o mniejszej, czy większej fajności danego miejsca. Dobierajcie atrakcje z Waszymi dziećmi zgodnie z potrzebami i bawcie się wspaniale! 

Informacje do artykułu o najlepszych atrakcjach dla dzieci w Rzeszowie zbierałam podczas 4-krotnych odwiedzin w Rzeszowie. Większość jednak znaliśmy z moimi dziećmi już z wcześniejszych eskapad, jako rdzenni podkarpacjanie (chyba nie ma takiego słowa  😆 ). Jednak wybór 10 najciekawszych miejsc dla rodzin z dziećmi w Rzeszowie został oparty na podstawie mojego zadowolenia i radości w oczach mojej 3-ki po odwiedzeniu konkretnego punktu. Tak więc w poniższym zestawieniu znajdziecie tylko te miejsca dla rodzin z dziećmi, które wynikają z naszej subiektywnej opinii, że warto je wymienić, sfotografować i opisać.

10 NAJLEPSZYCH ATRAKCJI DLA DZIECI W RZESZOWIE

1. TRASA SPACEROWA W RZESZOWIEBULWARY NAD WISŁOKIEM

trasa spacerowa w Rzeszowie - Bulwary nad Wisłokiem Hetmańska kierunek Lisia Góra Rezerwat Plac Zabaw

mapkę możecie zapisać sobie w telefonie

Uwielbiam długie spacery. Stąd moja pierwsza propozycja dotyczy spaceru z Bulwarów nad Wisłokiem z ul. Hetmańskiej do Rezerwatu Lisia Góra. Aby przejść całość trasy spacerowej, musicie sobie zarezerwować około 1,5 godziny. Na ul. Hetmańskiej, czyli w początkowej trasie spacerowej latem możecie odpocząć pod pergolą z krzewów, a dzieci schłodzić się w ustawionych zraszaczach. Po drodze są niesamowite murale, klimatyczna budka z lodami, możecie odpocząć na leżakach, spotkać łabędzie z młodymi, kaczki, a nawet pana z papugą na rowerze 🙂 Na całej długości trasy spacerowej jest wytyczona ścieżka rowerowa, więc śmiało możecie wziąć rowery lub rolki. Bulwary nie są na tyle zatłoczone, że będziecie się co rusz na kogoś potykać, a to dla mnie niewątpliwy plus. Oczywiście dodatkowym plusem tego miejsca jest możliwość pospacerowania po Rezerwacie Lisia Góra.

Bulwary nad Wisłokiem Rzeszów - atrakcje dla dzieci - 10 najlepszych miejsc w Rzeszowie

Murale na podkarpaciu - najlepsze atrakcje dla dzieci Rzeszów - spacer z dzieckiem w Rzeszowie

trasa spacerowa Rzeszów - gdzie na spacer z dzieckiem w Rezszowie - atrakcje dla rodzin z dziećmi

2. PLAC ZABAW NA LISIEJ GÓRZE W RZESZOWIE – darmowa atrakcja dla dzieci w Rzeszowie

Plac Zabaw przy Rezerwacie Lisia Góra w Rzeszowie ma bardzo atrakcyjne położenie. Znajduje się w dużym oddaleniu od zatłoczonego miasta, bezpośrednio przy trasie spacerowej i rowerowej. Do placu zabaw jest też dojazd bezpośredni autem.

Plac Zabaw na Lisiej Górze należy do najlepszych atrakcji dla dzieci w Rzeszowie, gdzie można się wybiegać, wyszaleć i doskonale odpocząć. Bezpośrednie sąsiedztwo z Wisłokiem, klimatycznymi knajpkami, spacerującym ptactwem, mini golfem dla dzieci, wypożyczalnią jeździków, altaną na grilla rodzinnego, trasą spacerową, wypożyczalnią sprzętu pływającego i rezerwatem – może stanowić namiastkę rodzinnych wakacji.

najlepszy plac zabaw w Rzeszowie - najlepsze miejsca dla rodzin z dziećmi podkarpacie - atrakcje dla dzieci w Rzeszowie

3. MUZEUM DORANOCEK

Wspaniałe miejsce przesycone przeszłością, ale w którym każde dziecko znajdzie wiele atrakcji i w którym możemy podzielić się naszymi wspomnieniami. W Muzeum Dobranocek w Rzeszowie odwiedzimy przyjaciół z naszego dzieciństwa, powspominamy znaczki, plakietki i papierki z kultowych słodyczy z lat 80-tych i 90-tych. Pooglądamy jak wyglądała kamera do nakręcania bajek. W sali kinowej pooglądamy bajkę. Według mnie to miejsce jest na tyle fascynujące i pełne wspomnień, że nie powinniśmy go pomijać.

Muzeum dla dzieci w Rzeszowie Muzeum Dobranocek

4. PAPUGARNIA

Rzeszów atrakcji dla dzieci ma bardzo dużo. W centrum miasta – w Galerii Rzeszów znajduje się  miejsce, w którym na dłuższą chwilę możemy obcować z kilkudziesięcioma gatunkami kolorowych, egzotycznych ptaków. jest możliwość wykupienia pokarmu, dzięki któremu barwna papuga usiądzie nam na ramieniu lub ręce, dzięki czemu możemy je dotknąć. Uwaga! Należy bacznie zerkać pod nogi, bo ptaszki spacerują wszędzie. Nawet w momencie, kiedy Galeria Rzeszów jest zamknięta, jest możliwość odwiedzenia papugarni, gdyż ma osobne wejście.

papapugarnia w Galerii Rzeszów

źródło: Papugarnia Rzeszów

5. RZESZOWSKIE PIWNICE – PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA

Rzeszowskie Piwnice to jedna z najlepszych atrakcji dla rodzin z dziećmi, w której odnajdą wiele frajdy dorośli i dzieci. Rzeszowskie Piwnice to Interaktywna Instytucja Kultury. Na ponad 1,5 godziny przenosimy się do starych czasów, poznajemy dawną kulturę i sztukę. Co najciekawsze, wystawa jest interaktywna! Na każdym kroku znajdujemy niespodziankę, np. interaktywną starą księgę, miednicę z czarodziejską wodą, spacer z pochodniami itp W Rzeszowskich Piwnicach czasem odbywają się spektakle. Warto sprawdzić tego typu informacje na stronie internetowej. Przy wejściu można kupić pamiątkowy pieniążek w cenie 11zł (w automacie w 2022r).

najciekawsze atrakcje dla dzieci w Rzeszowie - co można robić w Rzeszowie z dzieckiem

6. MULTIMEDIALNE FONTANNY

Fontanny to kolejna darmowa atrakcja dla dzieci w Rzeszowie. Multimedialne fontanny w Rzeszowie są zlokalizowane na placu przy al. Lubomirskich, obok zamku. Można posiedzieć przy nich przez cała dobę, przy czym pokazy odbywają się w konkretnych godzinach. O godzinie 21-ej odbywa się wieczorny spektakl przy dźwiękach muzyki. Woda mieni się ferią barw i w takt muzyki „tańczy”. W okresie letnim: czerwiec, lipiec, sierpień odbywają się również pokazy specjalne z udziałem aktorów. Skrawek pokazu możecie zobaczyć na moim Ig @wkawiarence /klik/

Najważniejsze i najciekawsze atrakcje dla dzieci w Rzeszowie - Multimedialne Fontanny Przedstawienie

7. FANTAZJA – CENTRUM ZABAWY

W pochmurny dzień polecamy centrum zabaw Fantazja zlokalizowany w Rzeszowskiej Hali Sportowo-Widowiskowej Podpromie. Jest to jedna z największych tego typu miejsc dla dzieci w Polsce. Mniejsze sale zabaw znajdują się w  w rzeszowskich galeriach handlowych Millenium Hall i Galerii Rzeszów. Dzieci do woli mogą biegać po wielopoziomowych konstruktach, tarzać się z piłeczkami, korzystać z jeździków, zjeżdżalni i dmuchańców. Na terenie obiektu znajdują się stoliczki, przy których można odpocząć i zjeść posiłek, a zaraz przy wejściu sklepik.

8. TEATR MASKA

Teatr Lalek to profesjonalny teatr dla dzieci na podkarpaciu. Oprócz dużej sceny i widowni na 240 miejsc, posiada również małą scenę z kameralną przestrzenią do realizacji specjalnych form teatralnych i bliższego kontaktu z widzem.  W repertuarze teatru oprócz spektakli dla dzieci znajdziemy również sztukę dla młodzieży i dorosłych. Repertuar można bezpośrednio sprawdzić na stronie internetowej Teatru Maska. Warto zaznaczyć, że budynek teatru mieści się w pobliżu starego rynku w Rzeszowie w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianego wyżej Muzeum Dobranocek.

9. ALPAKI

Kilka km za Rzeszowem możemy spędzić fantastyczne chwile z alpakami. Cudowne zwierzęta są bardzo przyjaźnie nastawione do dzieci i dorosłych, co więcej możemy je nawet nakarmić. Na terenie obiektu znajduje się również sklepik z pamiątkami. Naszą wyjątkową wycieczkę do alpaków opisałam we wpisie – Zagroda z alpakami na Podkarpaciu /klik/

alpaki na podkarpaciu - zagroda z alpakami Rzeszów

10.OKRĄGŁA KŁADKA W CENTRUM RZESZOWA

Kładka nad jedną z głównych ulic Rzeszowa robi wrażenie, jednak po zmroku mamy efekt wow! Polecamy ten mini spacer wieczorową porą.

kładka w centrum rzeszowa ciekawe miejsce dla rodzin z dziećmi

 

kosmo park w rzeszowie

 

do 11 lutego 2024 roku w Milleniu Hall trwa wystawa połączona z warsztatami dla dzieci – Kosmo Park.

 

 

 

 

 

 

W kwestii najlepszych miejsc, w których można zjeść coś pysznego w Rzeszowie wyróżniam dwie. Pierwsza to bajeczna Pijalnia Czekolady Millenium Hall oraz włoska restauracja Chilita na ul. Rejtana

restauracja dla dzieci - smaczna kuchnia włoska dla rodzin z dziećmi Rzeszów

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawych miejsc na Podkarpaciu, zapraszam do artykułu okraszonego wieloma zdjęciami – kliknij na zdjęcie lub tytuł  i wybierz interesujący Cię materiał:

atrakcje na podkarpaciu dla rodziny z dziećmiATRAKCJE NA PODKARPACIU /klik/

Prawdopodobnie istnieje jeszcze kilka ciekawych miejsc w Rzeszowie, które pominęłam w tym zestawieniu. Jeśli chcecie coś dodać – śmiało napiszcie w komentarzu pod tym artykułem opisującym atrakcje dla dzieci w Rzeszowie.