Jak urządzić przedpokój aby spełnił nasze wszystkie oczekiwania? Do niedawna miałam długi, wąski i nieciekawy przedpokój. Postanowiłam zrobić jego metamorfozę. Zaaranżowałam domowy, ciepły klimat za pomocą kilku prostych trików. Stworzyłam też galerię ścienną plakatów. Oceńcie, czy i Wam się podoba. 

Metamorfoza przedpokoju - blog wkawiarence - aranżacja i zmiany - blog wnętrzarski

Jak urządzić przedpokój?! To pytanie nurtowało mnie od dawna. Bo musze się Wam przyznać, że ten mój przedpokój był od momentu zbudowania domu, traktowany po macoszemu. Długi na 14 m, w kształcie litery L. Jeszcze te schody, które nijak nam się podobały od początku (nigdy nic nie załatwiajcie po wątpliwej! znajomości – nam się odbiły czkawką! Bo po pierwsze i tak wyszło po zwykłej cenie, a po drugie kompletnie nie po naszej myśli). Jednak abstrahując już od tych schodów, nasz długi przedpokój był okropnie nudny.

Systematycznie odbywają się w nim mecze, biegi z przeszkodami, ktoś skacze, ktoś pędzi, ktoś się o coś potyka. Tu klocek, tam zgubiona skarpetka. Latami odkładałam pomysł – jak urządzić przedpokój. Bo ciągle coś i ciągle w biegu. Jednak 2020 rok zaowocował mnóstwem pomysłów i chęci, którymi natarczywie, chorobliwie i nieustannie zarażałam męża. I tak oto przeprowadziliśmy metamorfozę kuchni, potem salonu, pozmienialiśmy wszystko, co tylko możliwe w pokoju Borysa, a teraz i przedpokój doczekał się nowej aranżacji.

Jak urządzić przedpokój?

Nie jest to radykalna zmiana, raczej dopieszczenie. Nasze prace, trwały jednak dłużej niż zaplanowaliśmy. Nie jest łatwo z 3 dzieci, 2 psami, a i my mamy swoją pracę. Jednak udało się i dziś jesteśmy zadowoleni.

Jak urządzić przedpokój - Metamorfoza wnętrza - Aranżacja przedpokoju - zdjęcia - Inspiracje

Nasze prace:

 • zdjęcie 8 letniej fototapety z beżowym storczykiem na 275 cm wysokiej
 • ściany zostały pomalowane na biało (wcześniej był kolor biały z odcieniem kremowym)
 • wymieniliśmy kontakty
 • wymieniliśmy oświetlenie przypodłogowe
 • zakup: nowych lamp, dodatków i 14 metrów chodnika

Metamorfoza wnętrza – Aranżacja przedpokoju

Jak ożywić wystrój wnętrza?

Każdy dom ma swój niepowtarzalny klimat. Jednak często mamy pomieszczenia, które powiedzmy sobie to wprost – zieją nudą. Tak było w naszym przypadku. Jakbyśmy  nie spojrzeli, nie było w nim nic ciekawego. Jak więc ożywić wystrój wnętrza, abyśmy czuli się w nim komfortowo?

Czułam potrzebę dużej zmiany i tym samym ożywienia wnętrza i nadania mu charakteru. Zdecydowałam się na biel, szarość i kolory ziemi. Postawiłam na:

 • dobranie spójnych dodatków
 • zakup eleganckich tkanin – bieżników, pledów, miękkich poduch, 2 luster
 • rozłożenie długiego chodnika, który będzie lekko kontrastował z bielą ścian, a jednocześnie ożywiał wnętrze i go wizualnie ocieplał

jak urządzić przedpokój - styl skandynawski, styl boho - kolory ścian - wąski przedpokój

Długi i wąski przedpokój

Dobór bibelotów ożywił nasz przedpokój i sprawił, że długi i wąski przedpokój zyskał dwukrotnie. Chodnik na całą jego długość pozwolił mi uzyskać efekt, jaki oczekiwałam. Ocieplił wnętrze.

Chodnik do przedpokoju

Obawialiśmy się, czy przy 3 zabieganych dzieci i 2 psach w domu parterowym dywanik ma sens. Jednak kupiliśmy chodnik do przedpokoju z materiału, który jest używany w hotelach.  Całość chodnika jest podgumowana i wykonana z przędzy poliamidowej, dodatkowo ma antypoślizgowy spód – tzw. żelowy chodnik do przedpokoju.

Gończy polski, Gończy alpejski krótkonożny

JAK URZĄDZIĆ PRZEDPOKÓJ

Długi i wąski przedpokój bez dostępu światła dziennego

Zazwyczaj wąski przedpokój to słabo oświetlona przestrzeń bez dostępu bezpośredniego światła dziennego. Kiedy zamknę drzwi w strefie nocnej  (druga część mojego przedpokoju w kształcie litery L) w porze jesienno-zimowej, panuje w nim prawie półmrok. Dlatego musiałam wymienić wszystkie żarówki na mocniejsze i energooszczędne oraz ledowe „okienka” przypodłogowe. Dzięki temu, mój długi i wąski przedpokój jest idealnie jasny.

plakaty na ścianę w kolorach ziemi

Pomysł na ściany w przedpokoju  – galeria plakatów

Uwielbiam nowoczesne wzornictwo w połączeniu z produktami z duszą i tworzonymi od serca. Lubię też spójność pod katem kolorystyki, mimo różnic w wyglądzie. Zdecydowałam się na stworzenie w przedpokoju – galerii na ścianę z plakatów w czarnej, eleganckiej ramie z Decor Mint. Długo wertowałam ofertę sklepu, bo wybór jest ogromny, aż natrafiłam na kilka, które od razu do mnie trafiły.

Moja galeria obrazów w przedpokoju jest podobna kolorystycznie, ale nie tematycznie. Dzięki temu, zawieszam oko na różnych i żadna mi się nie nudzi. Kocham obrazy i zdjęcia mikro produktów, przedstawionych na 1 plakacie –  jedno-elementowo, stąd wybór płatka hortensji. Lubię półmrok i tajemnicę – sad we mgle – idealnie to oddaje. Całą rodziną ubóstwiamy nasze polskie morze – stąd wybór 2 plakatów nawiązujących do tej tematyki – schody na latarnię morską i porzucona łódź. Jak zauważyłyście, mam słabość również do suszonych kwiatów, traw, stąd i na obrazach musiały pojawić się te motywy.

Pomysł na ściany w przedpokoju galeria - plakaty decor mint

nowoczesny przedpokój - zdjęcia, aranżacja

Moje plany, co do metamorfozy przedpokoju, idealnie zbiegły się z propozycją współpracy z Decor Mint. Od kilku tygodni piastuję zaszczytny tytuł – ambasadora marki.

decor mint amabasador marki

W ofercie Decor Mint znajdziemy:

 1. tapety
 2. fototapety
 3. plakaty
 4. plakaty w ramie
 5. obrazy
 6. magnesy
 7. kalendarze

Aktualnie każdy plakat możecie teraz zamówić w 35% promocji!

W większości są do nabycia w 4 formatach, w czarnej ramie lub bez, jest również opcja na płótnie lub w formie magnesu. Możecie wybierać pomiędzy plakatami premium oraz samoprzylepnymi. 

Gdybyście były zainteresowane moimi plakatami w ramach, po kliknięciu na wybrany – zostaniecie przekierowane na stronę sklepu.

plakaty - dekoracja ściany - obrazy w kolorach ziemi - decor mint - czarna rama

wizualicacja przedpokoju - przytulny długi przedpokój

Aranżacja przedpokoju wąskiego – optyczne powiększenie

Dodatki sprawiają, że przedpokój już nie wydaje się nijaki. Jest to również odpowiedź na pytanie – jak optycznie powiększyć przedpokój, a jednocześnie go rozjaśnić. Chodnik na całą jego długość z ramami bocznymi sprawia, że wydaje nam się szerszy, niż jest w rzeczywistości. A dobrym pomysłem jest powieszenie luster, które odbijają światło. (W kwestii rozświetlenia wnętrza i przeróbki szafy poświęciłam cały artykuł – Najszybszy i Najprostszy sposób jak odnowić szafę. Narodziny gwiazdy sypialni).

Jeśli lubicie tak jak ja – przytulny, domowy klimat polecam ustawienie kosza z pledami, które wykorzystujemy wieczorami leżąc przed telewizorem lub czytając książki oraz ciepłe światło z latarenki podłogowej lub dodatkowo – ledowe oświetlenie przypodłogowe („małe ciepłe okienka świetlne” zamontowane w ścianie).

Nowoczesny przedpokój - metamorfoza przedpokoju - Jak urządzić długi przedpokój

jak urządzić przedpokój - jak optycznie powiększyć długi wąski przedpokój

ługi wąski przedpokój jak urządzić

Przedpokój - inspiracje - zdjecia - wnętrza - styl skandynawski - korytarz w domu

Metamorfoza przedpokoju - blog wkawiarence - aranżacja i zmiany - blog wnętrzarski

plakat - miłość - cytaty

hol - przedpokój - jak urządzić

Przedpokój - inspiracje - zdjecia - wnętrza - styl skandynawski

jak optycznie powiększyć wąski przedpokój

Przedpokój można urządzić w przeróżny sposób. Zdradzicie co Wam w duszy zagrało? Na jakie dodatki stawiacie? 

Przedstawiłam Wam, jak urządziłam przedpokój w kolorach ziemi z dodatkiem szarości, przełamanego bielą. Jestem otwarta na Wasze konstruktywne komentarze. Jeśli macie pytania, co do marki Decor Mint – służę pomocą.