GRY DLA 7 LATKA

Gry planszowe to sposób na nudę i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Gry dla 7 latków uczą i bawią. Piranie, wesołe wiewiórki, pędzące pociągi i fabryka robotów – to nasze największe hity wśród gier planszowych idealnych dla 7 latka i starszych członków rodziny.

gry dla 7 latka

Możemy swoim dzieciom kupić wszystkie zabawki świata, ale nic nie jest tak ważne jak czas, który możemy im poświęcić. Czas to pieniądz, mawiają niektórzy. Ale czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy podarować naszym dzieciom. To wspólne chwile, które zostają w pamięci nieraz na całe życie. Podczas takich momentów, jesteśmy razem, dla siebie. Uczymy się siebie nawzajem. My poznajemy nasze dzieci, one poznają nas.

Nie mam nad wyraz wolnego czasu. Szczerze mówiąc, praca w domu pochłania mnie bardziej niż ta na etacie. W dodatku bycie mamą 24 godziny na dobę trójki maluchów, w pełni mnie angażuje. Czasem bywa, że dam im telefon czy włączę bajkę, aby mieć święty spokój i rzucam się w wir zaległych obowiązków. Stosuje te chwyty w momencie, kiedy widzę, że oni są już zmęczeni i krzyczą na siebie.

Jednak kiedy mam czas – to mam naprawdę tylko dla nich. Rodzinne śniadanie i obiad, spacer, wycieczka, czytanie na dobranoc i wspólne gry. Ten czas rezerwujemy dla siebie. W ostatnich miesiącach już na tyle podrośli, że możemy włączyć do naszej zabawy gry planszowe. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia mamy ich naprawdę dużo. Spośród wielu, które posiadamy, przedstawię Wam – gry planszowe dla 7 latka.

GRY DLA 7 LATKA

Najlepsze planszówki

1. Twardy orzech do zgryzienia

gra planszowa od 5 lat o zwierzątkach

To gra planszowa od 6 lat, jednak moim zdaniem jest to wiek nieco zaniżony i uważam, że to świetna gra dla 7 latka.  Kreatywne pomysły dzieci nie mają granic, ustalają własne reguły i sposoby na grę. Moja 4-latka potrafi na swój sposób, wspaniale zająć się tą grą. Odkrywa żetony, układa według swoich zasad.

Twardy orzech do zgryzienia to przystępna gra dla 7 latków przeznaczona dla maksymalnie 4 graczy. Każdy otrzymuje drewnianą sympatyczną wiewióreczkę. Są dwie plansze. Zwierzątka zbierają orzeszki w postaci żetonów z orzeszkami, a czasem odpoczywają. Dzieci uczą się rozpoznawania cyferek i liczenia. Przy tym wkrada się tu nutka pozytywnej rywalizacji. Kto zdobędzie najwięcej orzeszków, najmniej wypoczywa i potrafi zablokować przeciwnika, a przy tym przeskoczyć na kolejny orzeszek- ten jest zwycięzcą. Dodatkowo małe gabaryty tej gry planszowej są na tyle wygodne, że można ją z powodzeniem wrzucić do plecaka np. na piknik na zielonej trawce lub zabrać ze sobą na wakacje.

gry dla chłopców 6 lat

kreatywne gry planszowe dla 8 latka


2. Piranie – rodzinna gra planszowa 

gry planszowe dla 7 latka - rodzinna gra planszowa 

Gra planszowa Piranie to moim zdaniem to najładniejsza gra, którą ma Borys w swojej kolekcji. Składa się z bardzo dużej, niesamowicie kolorowej, morskiej planszy oraz kart, żetonów i drewnianego pionka, z postacią zabawnego Carlosa, poszukiwacza przygód. Dla ułatwienia w pudełku znajduje się lniany woreczek ze sznureczkiem i woreczki strunowe, dzięki któremu nie pogubimy elementów. Piranie to gra przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia. Producent sugeruje, że jest to gra dla 7 latka.

Gra zdobyła wiele nagród – jako najlepsze gry rodzinne, gra roku, nagrodę dziecięcych ekspertów i jako najlepsze reguły gry.

Akcja tej kreatywnej gry planszowej toczy się na legendarnej wyspie San Escobar, gdzie gracze spotykają wesołą postać – poszukiwacza przygód. Najważniejszy cel – to nie wpaść do wody z … piraniami! Zapewne byliście przynajmniej raz w ZOO i Wasze dzieci widziały jakie zębiska posiadają piranie, więc przywołując w pamięci te złowrogie rybki – napięcie gry jest duże. Chyba nikt nie chciałby zostać podszczypany przez te ruchliwe zwierzątka?

elementy gry planszowej:
duża plansza
– 72 karty ruchu
– postać Carlosa – poszukiwacza przygód
– karta gracza rozpoczynającego
– 7 żetonów piranii
– 90 żetonów drewnianych pni drzew

gry planszowe rodzinne - gry od 7 lat

gry planszowe dla 7 latka

fajne gry planszowe


3. Jedzie pociąg z daleka – kreatywna gra dla 7 latka 

prezent dla 7 latka

Czy to jest gra tylko dla chłopców? Bynajmniej! Nela ją uwielbia, pomimo, że producent zrobił zapis, że planszowa gra od 7 roku życia. Z pomocą osoby dorosłej, nawet taka mała niespełna 4-letnia dziewczynka może z powodzeniem, przystąpić do zabawy. Jest to bardzo kreatywna gra planszowa, w której gracze budują tory, po których ma się poruszać ich pociąg.

Tak jak wszystkie gry plansze z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, posiada lniany woreczek ściągany sznureczkiem i foliowe woreczki strunowe, aby nie zapanował chaos.

elementy gry:
– 60 kafelków torów
– 4 ramki ze stacjami
– 16 drewnianych lokomotyw w 4 różnych kolorach
– 2 plansze punktacji
– 4 małe żetony
– 16 dużych żetonów

gra planszowa o pociągach logiczne myślenie

gry planszowe od 6 lat


4. Fabryka robotów – świetna planszówka dla 7 latka 

fabryka robotów - gry planszowe dla 7 latka o robotach

Małe pudełeczko ze śmiesznym żółtym robotem. W środku instrukcja, karty z kolorowymi robocikami i kartonowy przycisk Stop. Brzmi średnio zachęcająco? Nie prawda! Zapewniam, że to świetna gra dla małych graczy. Ja nieco zmodyfikowałam zasady gry, aby zarówno 4-latka jak i 7-latek mieli równe szanse. Odgrywam rolę narratora, a dzieci ćwiczą swoją spostrzegawczość i zdolność słuchania poleceń.

Fabryka robotów to świetna gra, którą można zabrać na wycieczkę, a nawet zagrać na świetlicy szkolnej po zajęciach czy w podróży pociągiem. Kto pierwszy wskaże?
– kolor robota
– kształt robota
– kolor taśmy produkcyjnej

Doskonała gra na naukę skupienia uwagi i spostrzegawczości.

gry planszowe dla 7 latka

gry dla 7 latka o robotach


Moje propozycje to świetna forma spędzania wolnego czasu. Gry planszowe angażują zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Doskonała zabawa podczas wakacji, kiedy musimy schować się w cieniu przed mocnym słońcem oraz na długie zimowe wieczory. Każdą z moich propozycji znajdziecie w sklepie – Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Inne propozycje dla dziewczynek i chłopców:

scrabble - gra planszowa dla 8 latków - nauka języka angielskiego

 

 

 

Scrabble do nauki języka angielskiego  

 

 

gry planszowe dla 6 i 7 latki

 

Najlepsze gry planszowe dla dzieci 5+ 

 

 

 

prezent pod choinke dla 9 i 10 latka - edukacyjne gry planszowe - nowości 2020

 

planszówki dla 8 i 9 latka – rodzinne gry planszowe – przegląd nowości

 

 

 

Kreatywne, ćwiczące spostrzegawczość i cierpliwość –  gry dla 7 latka oraz dla pozostałych starszych grup wiekowych, to rozrywka dla całej rodziny.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: