Scrabble dla dzieci to idealna rozrywka dla Twojego dziecka połączona z nauką języka angielskiego. Twoje dziecko już nie musi wkuwać słówek, bo dzięki tej grze planszowej słowa i pisownia sama się utrwala. Co więcej to doskonały pomysł na spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem. W kilku słowach napiszę Ci, dlaczego pokochaliśmy z moim synem – Scrabble Practice & Play

scrable dla dzieci - nauka słówek w języku angielskim

Nie każdy rodzi się z talentem językowym. Czasem nauka języka angielskiego wymaga nudnej i systematycznej pracy. Ja uwielbiałam język angielski na korepetycjach, pomimo, że w szkole podstawowej miałam… język rosyjski. Coś, co kiedyś musiałam na siłę (na ocenę) – wkuć i zapomnieć. Teraz żałuję, że nie przyłożyłam się solidnie do nauki. Z kolei język angielski sam wskakiwał mi do głowy, mimo że zetknęłam się z nim stosunkowo późno.

Nauka języka angielskiego poprzez gry i zabawy

Nasze dzieci mają styczność z językami obcymi niemal od kołyski. Bajeczki w telewizji, gry, programy anglo-języczne, lekcje w formie zabawy przez cały okres przedszkola i szkoły. Jednak jak wspomniałam, nie każdy rodzi się poliglotą. Coś, co jednym przychodzi bardzo łatwo, dla innych jest „piętą Achillesa”. Jednak wystarczy odpowiednia motywacja i chęć do nauki języka angielskiego rodzi się sama, a co więcej – całkiem podświadomie.

Aktualnie mamy mnóstwo produktów, które pomogą w opanowaniu języka angielskiego, co jest kluczowym aspektem w drodze do nieprzymuszonej i radosnej nauki. Wspominałam Wam o świetnych lekcjach online, z których wielokrotnie korzystały moje dzieci (wpis – prosty sposób, w jaki zachęcam dziecko do nauki języka angielskiego), gdzie pokazałam w formie filmiku, jak wygląda lekcja z native speakerem. Istnieje również kilka portali za naprawdę nieduże pieniądze, które poprzez zabawę uczą języka angielskiego (wpis – portale edukacyjne dla dzieci).

Gra planszowa, która uczy i bawi – Scrabble

Teraz chcę Wam pokazać grę planszową, która kilka tygodni temu pojawiła się w naszym domu.

scrabble dla dzieci - gra która uczy języka angielskiego

Jest to świetna rozrywka która ma 3 podstawowe cele:

 • uczy języka angielskiego
 • jest świetną, rozwijającą rozrywką, która uczy spostrzegawczości, kojarzenia i zapamiętywania
 • „zmusza rodzica” do spędzenia wspólnego czasu z dzieckiem!

Co więcej, jeśli się zaangażujemy, zapominamy o całym świecie – a nasze dziecko jest bardzo szczęśliwe, że jesteśmy razem i nic nas nie rozprasza (typu telewizor, telefon itp).

Scrabble Practice & Play

scrabble - gra planszowa dla 8 latków - nauka języka angielskiego

SCRABBLE DLA DZIECI

WALORY EDUKACYJNE GRY PLANSZEJ:

 1. nauka pisowni angielskich słów
 2. ćwiczenie samodzielnego myślenia
 3. poszerzenie słownictwa

Gra planszowa dla dzieci w języku angielskim

gra planszowa w języku angielskim - scrabble practice and play

Gra planszowa Scrabble Practice & Play dla dzieci składa się:

 • 2-stronnej planszy ( 2 poziomy trudności)
 • 84 płytek z literkami
 • 30 niebieskich żetonów w zielonym woreczku
 • książeczki z ilustrowanym, interesującym słowniczkiem

Scrabble dla dzieci – plansza nr 1

jest dedykowana dzieciom, które stawiają pierwsze kroki w nauce języka angielskiego – w czytaniu i pisaniu słówek angielskich. Borys z przyjemnością dopasowuje literki i tworzy z nich wyrazy. Opanował już wiele słówek i zwrotów anglojęzycznych, jednak ma nadal problem z pisownią i poprawnym odczytywaniem. Dlatego jest to stopień trudności idealny dla niego, jak na początek. Choć zauważam już po kilku rozgrywkach, że możemy się już spokojnie zmierzyć z poziomem nr 2.

Słowa na planszy nr 1 są ze sobą połączone, tak jak w tradycyjnym scrabble. Świetnym pomysłem producenta, było urozmaicenie ich obrazkami, co ułatwia kojarzenie, przyswajanie słów i ich pisowni. Plansza jest bardzo dobrej jakości, twarda i lakierowana, co świadczy o jej trwałości. Na żetony mamy woreczek, dzięki którem, dziecko nie pogubi elementów.

gry dla dzieci w języku angielskim

Scrabble dla dzieci – plansza nr 2

Na planszy nr 2 w Scrabble jest już o wiele bogatsze słownictwo i gra planszowa jest o wiele bardziej skomplikowana. Myślę, że to świetna rozrywka dla dzieci 9+ które uczą się języka angielskiego. Gracze ćwiczą pisownię angielskich słówek, które z pewnością poznały wcześniej w szkole. Mogą wybierać nowe słowa z dołączonego do gry słowniczka.

scrabble w języku angielskim dla dzieci

gra planszowa dla dzieci w języku angielskim

gra planszowa dla dzieci w języku angielskim - scrabble dla dzieci do nauki angielskiego

Dzięki unikalnej metodzie punktacji, Scrabble wprowadza lekki dreszczyk emocji. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez tworzenie nachodzących na siebie słówek, które możemy układać poziomo lub pionowo. Dzięki wspomnianej książeczce – słowniczkowi – dziecko może się wzorować i naśladować – tworząc z literek pełne wyrazy.

gra planszowa która pomaga w nauce języka angielskiego - scrabble dla dzieci (

Aplikacja – Scrabble dla dzieci

Dodatkowo odkryłam darmową aplikację, która jest dedykowana do naszego Scrabble. Według mnie jest rewelacyjna! Dzięki niej wiemy, jak się wymawia poszczególne słowo, podpowiada, jakie wyrazy angielskie mamy na daną literkę i możemy ułożyć z dołączonych do gry planszowej płytek.

Aplikacja Scrabble Practice & Play ( w systemie android możecie ja pobrać tutaj – klik)

Aplikacja składa się z 4 płytek:

 • leksykon
 • książka obrazkowa
 • ABC’s
 • wskazówki dydaktyczne

Jeśli spodobało się Wam Scrabble dla dzieci, podaje Wam link do kilku miejsc, gdzie możecie kupić tę grę planszową.: Scrabble Practice & Play (klik).

Gra planszowa Scrabble Practice & Play moim zdaniem to doskonały umilacz czasu i  nauka poprzez zabawę. Przy scrabble dla dzieci nasza pociecha spędza czas na rozrywce, jednocześnie czerpiąc wiedzę całymi garściami. Gra uczy spostrzegawczości i pozytywnej rywalizacji, a wszystko to, odbywa się poprzez naukę języka angielskiego.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: