Portale edukacyjne dla dzieci

– to doskonałe miejsce gdzie możemy połączyć zabawę z nauką. Mamy do dyspozycji wiele darmowych i naprawdę tanich miejsc online, dzięki którym dziecko z chęcią nauczy się języków obcych, matematyki, ortografii, historii itp. Przedszkolak nauczy się literek,  pogłębi wiedzę na temat otaczającego nas świata. W sieci znajdziemy liczne portale edukacyjne, platformy dla dzieci, quizy szkolne, mądre gry edukacyjne oraz kreatywne i bardzo wciągające strony do nauki online. Wybrałam kilka, które sprawdziłam wraz z moimi dziećmi. Przedstawiam krótkie streszczenie. 

portale edukacyjne dla dzieci quizy zabawy gry dla przedszkolaka 8 latka klasy 1 2 3 4 5 6 8 klasa dla 5 latka 6 latka nauka online

Skończyły się czasy, kiedy dziecko ma do dyspozycji 2 zeszyty i szaro-burą książkę, która była co roku podawana następnym rocznikom. Aktualnie nasze dzieci mają do dyspozycji mnóstwo kolorowych akcesoriów, książek i zeszytów ćwiczeń. Zachwycam się na każdym kroku możliwościami, które mają przedszkolaki i uczniowie w XXI wieku.  Co powinnam zaznaczyć, mają również możliwość skorzystania z lekcji online, w ramach doszkolenia się w domu. Nazwę to – korepetycjami online.

Nauka w domu nie jest trudna!

Dzieci w każdym wieku mają dostęp do bezpłatnych i komercyjnych platform, quizów szkolnych, zagadek, lekcji online z nauczycielami oraz mają do swojej dyspozycji –  portale edukacyjne dla dzieci. Co warto zaznaczyć, większość portali edukacyjnych i platform zostało opracowane zgodnie z podstawa programową. Mając 3 dzieci trudno mi było się nie skusić i kilka z nich wypróbować. Niektóre są całkowicie bezpłatne, inne wymagają zalogowania, a te płatne to zaledwie kilka zł w stosunku miesięcznym, a przy tym mnogość plusów z racji ich korzystania.

Zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy „zamknięci” w domach musimy pomóc naszym dzieciom w nauce. Pomimo, że uważam się za osobę wykształconą, jestem mgr inż, skończyłam też studia podyplomowe, to myśl, że czeka mnie kolejny dzień nauki z dziećmi połączony z moją pracą zarobkową (która wykonuje online) przyprawia mnie o dreszcze i zawrót głowy. Jednak dni płyną i ciesze się na myśl, że od września wszystko wróci do normy.

Platformy i portale edukacyjne przydatne i przyjazne dla ucznia i przedszkolaka

Niemniej jednak, dzięki pokosztowaniu smaku – nauki online – tak szybko z niej nie zrezygnujemy. Okazuje się, że moje dzieci uwielbiają te formę nauki. Dzięki platformie, portalom edukacyjnym, quizom szkolnym, które niejednokrotnie są w formie zabawy i mają bardzo atrakcyjną formę, dzieci nie traktują tej formy edukacji jako przymus i nudne wkuwanie. Czerpią korzyści z platform edukacyjnych całymi garściami, a ja się zachłystuję radością.

Pomyślałam, że przedstawię Wam kilka przykładów darmowych i tanich platform oraz portale edukacyjne dla dzieci, które wypróbowaliśmy i z chęcią do nich powracamy. Każdy z poniższych, ma inna formę, inny zakres, wygląd i przekaz, w kreatywny sposób wciąga dziecko w świat nauki. Według mnie i moich dzieci każda jest równie atrakcyjna. Przeanalizujcie wszystkie i wybierzcie te, które Wam najbardziej przypadną do gustu i dacie mi znać w komentarzu. Będę Wam wdzięczna za wszelkie uwagi.

PORTALE EDUKACYJNE DLA DZIECI

6 kreatywnych, a jednocześnie inspirujących miejsc dla dzieci – nauka poprzez zabawę dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków 

1. Allright – angielski dla dzieci online – internetowa szkoła języka angielskiego

Temu portalowi edukacyjnemu do nauki języka angielskiego, kilka tygodni temu poświęciłam cały artykuł i pokazałam, jak wyglądają lekcje ( – angielski dla dzieci online – zachęciłam moje dzieci do nauki – klik). Nie mniej jednak, nie sposób wspomnieć o nich w niniejszym poście. Ta internetowa szkoła języka angielskiego dedykowana jest dzieciom od 4 roku życia znających język angielski na różnych poziomach. Moje córki w mig łapią angielski, syn ma większa barierę ( z uwagi na problemy ze słuchem i przez to nałapane nawyki w poprzednich latach życia), jednak dzięki tej formie angielskiego dla dzieci online – przekonał się, że język nie jest aż tak trudny, jak mu się pierwotnie wydawało.

Zajęcia w internetowej szkole języka angielskiego maja charakter interaktywny i łącza metodę Cambridge z techniką TPR, polegająca na uczeniu nowych słów i zwrotów poprzez ruch. Co więcej lekcje są dobierane indywidualnie. Np. wykupiłam 8 lekcji na miesiąc. Mam możliwość dobrania lekcji na konkretny dzień i godzinę, a co więcej sama wybieram nauczyciela. Kiedy nam coś wypadnie, mogę przełożyć lekcję na inny dzień, nic przy tym nie tracąc.

Dla zainteresowanych mam miłą niespodziankę.

Przy wykupieniu 5 lekcji w szkole języka angielskiego online Allright  w terminie do końca maja 2020 – na kod: WKAWIARENCE otrzymacie 2 dodatkowe lekcje gratis !

Odwiedź – Allright

 

lekcje języka angielskiego dla dzieci w internecie online allright

cennik allright szkoła języka angielskiego online ile kosztuje lekcja

 

 

2. Lulek Tv – darmowy portal edukacyjny dla najmłodszych – zabawy i gry dla dzieci 

Jest to bardzo ciekawa i rozbudowana platforma edukacyjna dla przedszkolaka. Znajdziecie w niej mnóstwo kreatywnych gier, piosenek i filmów edukacyjnych. Nie potrafisz rysować, a dziecko chce słonika? Proszę bardzo, zerkasz na ściągę – jak narysować słonia na lulek.tv Mnie to wybawiło kilkakrotnie z opresji 😉  Lulek i Rózia – główni bohaterowie serwisu, zapraszają do Lulandii, baśniowego królestwa pełnego oryginalnych zabaw o charakterze familijnym. Lulek.tv ma tez 2 dedykowane kanały na Youtube.

Na tej platformie edukacyjnej dla przedszkolaka – nie ma miejsca na elementy wywołujące negatywne emocje, nie ma złych bohaterów. Jest za to serdeczna atmosfera i sympatyczne postacie bliskie dziecięcej rzeczywistości oraz pobudzający wyobraźnię bajkowy, kolorowy świat. Nie znajdziesz typowych strzelanek, czy platformówek. Nie ma zdobywania nagród w zamian za przechodzenie do następnego poziomu, czy premiowanie za częste odwiedzanie krainy. Np. moje dziewczynki uwielbiają śpiewać i odgadywać zagadki z Lulandii.

Mamy tu 2 opcje – bezpłatną oraz płatną – z dostępem do wszystkich gier z opcja wyłączenia reklam.

Konto Premium – 5 zł / 30 dni lub  24 zł / 180 dni.

Odwiedź – Lulek.tv 

 

platforma edukacyjna dla małych dzieci 2 3 4 5 latka

platforma edukacyjna dla przedszkolaka nauka poprzez zabawę zabawy online od 2 lat

 

3. Squla – nowoczesna platforma edukacyjna dla przedszkolaka i uczniów klas 1-6

Squla to jak dla nas idealna korepetyrnia. Borys z przyjemnością korzysta ze Squli w zakresie materiału edukacyjnego dla klas 2. Z kolei Ola dla przedszkolaka – najbardziej lubi dział związany z przyrodą, a Nela dla zerówki ( wybiera cyferki, literki i angielski). Materiał jest świetnie dobrany i zgodny z materiałem, który dziecko przerabia w szkole i w przedszkolu. jednak co muszę zauważyć, w bardzo atrakcyjnej i zachęcającej formie. Mamy do dyspozycji różne quizy, ćwiczenia i gry. Wszystkie quizy są tworzone przez specjalistów z dziedziny edukacji i są zgodne z aktualną podstawą programową.

Plusy Squli jako portalu edukacyjnego dla dzieci:

  1. Squla jest wolna od reklam oraz funkcji czatu
  2. Pytania w Squli są tworzone przez specjalistów w swoich dziedzinach
  3. Dostępna na komputerze, telefonie i tablecie

Po zakupie abonamentu w Squli mogę samodzielnie zmieniać klasę, i grupę przedszkolną np. mam wykupione 2 abonamenty – dla syna oraz dziewczynek, które mogą dowolnie wybierać materiał, który w danej chwili je interesuje – dla przedszkolaka lub dla zerówkowicza. W dowolnej chwili można powtórzyć materiał z poprzedniej klasy lub zmierzyć się z ćwiczeniami na wyższym poziomie ( np. zabawa dzieci z rodzicami – kto wie więcej z geografii i historii dla klasy 6 😆

Co ciekawe, w matematyce i języku angielskim w klasach 1-6 są quizy adaptacyjne, czyli  jeśli uczeń odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania, to poziom kolejnej rundy będzie trudniejszy. Jeśli natomiast popełnił błędy, to przygotowane zostaną dla niego pytania na podobnym poziomie, a rodzic może otrzymywać tygodniowe raporty o postępach w nauce.

Squla możecie przetestować również za darmo, klikając poniżej:

Odwiedź – SQULA

 

korepetycje z matematyki klasa 1 2 3 4 5 6

przykładowy screen wiedzy o środowisku dla dziecka 6 lat (zerówka)

portale edukacyjne dla dzieci squla dla 6 latka

przykładowy screen nauki zegara – 2 klasa szkoły podstawowej

jak nauczyc dziecko która godzina nauka zegara nauka online

Przegląd materiału dostępnego na portalu edukacyjnym dla dzieci:

portal edukacyjny dla klasy 1 2 3 4 5 6 polski matematyka przyroda nauka online

 

Squla można wypróbować w wersji Demo lub od razu wykupić odpowiedni dla siebie abonament:

squla ile kosztuje abonament squla platforma dla klasy 1 2 3 4 5 6 szkoły podstawowej koszt klasa 3 4 5 6

 

4. Matlandiaportal edukacyjny – najlepsze gry matematyczne i logiczne dla dzieci w wieku 6–14 lat

Matematyka odgrywa w naszym życiu znaczącą rolę, stykamy się z nią na każdym kroku. Jeżeli przedstawimy dziecku matematykę, jako coś bardzo przyjemnego i potrzebnego, tym lepsze jego nastawienie i rezultaty w nauce. Bardo skuteczna jest nauka poprzez zabawę. A jak wiadomo, dziecko w XXI wieku z łatwością łyka wszystkie gry i zabawy online, jest to niemal dla niego naturalne. Dlatego, jeśli przedstawimy mu matematykę w tej formie, z przyjemnością rozpocznie jej naukę już w wieku 6-7 lat.

Odpukać mój syn bardzo lubi, a nawet u mojej 6-latki już dostrzegam zainteresowanie. Aby to wszystko nie zanikło, podsuwam im różnego rodzaju zabawy matematyczne, łamigłówki i gry logiczne. W sieci odnalazłam ciekawy portal matematyczny z grami edukacyjnymi dla dzieci w wieku 6 – 14 lat.

  1. Matlandia junior
  2. Matlandia

W pierwszej części Matlandia Junior znajdują się eduGry, które spodobają się zarówno uzdolnionym dzieciom, jak i tym, którym nauka sprawia trudności. Jest dedykowany dzieciom – uczniom klasy 1, 2 i 3 szkoły podstawowej, czyli dla wieku 6–9 lat

Druga część – Matlandia jest programem, który zapewnia szybki rozwój umiejętności matematycznych oraz pomaga ćwiczyć pamięć i logiczne myślenie. Kładzie nacisk na wykorzystanie matematyki w codziennych sytuacjach. Jest dedykowany dzieciom – uczniom klasy 4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej, czyli dla wieku 9–14 lat

Do dyspozycji jest ponadto – PowtórkoMat

PowtórkoMat jest to program umożliwiający interaktywne powtórki z matematyki oraz przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty. Uczy młodzież, jak rozwiązywać różne typy zadań i pozwala na szybkie sprawdzenie zdobytych umiejętności.

Możecie wypróbować wersję Demo, natomiast pełna wersja jest płatna, ale opłata za jej korzystanie jest naprawę niska!

Matlandia Junior – 16 zł/rok, Matandia – 27 zł/rok, PowtórkoMat – 27 zł / rok

Odwiedź Matlandię

 

paltforma edukacyjna matematyka 6 7 8 9 10 11 12 13 14 lat matlandia

gra edukacyjna online klasy 1, 2 i 3 szkoły podstawowej, wiek 6–9 lat matematyka

portale edukacyjne dla dzieci

 

5. Władcy Słów – animowane ćwiczenia z języka polskiego dla dzieci w wieku 9, 10, 11 i 12 lat

Na portalu edukacyjnym dla dzieci znajdziecie zabawy i gry ortograficzne oraz dyktanda online. Bohaterowie eduGry Władcy Słów pomagają w przystępny sposób utrwalić materiał z zakresu 4 klasie, 5 klasie i 6 klasie szkoły podstawowej. Co warto zauważyć, ten portal edukacyjny pomaga opanować czytanie ze zrozumieniem oraz pisanie różnych tekstów. Wszystko jest pokazane w przystępny i zachęcający sposób.

Możecie spróbować wersję Demo lub od razu wykupić pełną wersje – 27 zł /rok

Odwiedź Władców Słów

 

ćwiczenia ortograficzne dyktanda online dla 9 10 11 12 latka

ortografia nauka online zadania 3 4 5 6 klasa portal edukacyjny korepetycje z ortografii portale edukacyjne dla dzieci


Jeżeli jesteśmy przy temacie gramatyki – dla zainteresowanych ortografią – zapraszam do wzięcia udziału w dyktandzie online. Konkurs jest  przeprowadzany na platformie internetowej dyktanda.pl dostępnej na całym świecie. Uczestnikiem może zostać  uczeń szkoły podstawowejklasy 1-3, 4-6,7-8, szkoły średniej i osoby dorosłe. Dla najlepszych są przewidziane atrakcyjne nagrody.

Mistrz Dyktand – zostanie przyznanych łącznie 15 nagród, w 5 kategoriach  (pisanie dyktand dla klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli).

Mistrz Ortografii– zostanie przyznanych łącznie 88 nagród, w 4 kategoriach (rozwiązywanie dyktand dla klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia).

Uczestnik musi zalogować się na stronie – dyktanda.pl 6. Pi-stacja – darmowe wideolekcje z matematyki i chemii

Jeden z nielicznych portali edukacyjnych dla dzieci z zakresu matematyki, chemii, a wkrótce i z fizyki. Pi-stacja to 644 kilkuminutowe, sprawdzone przez nauczycieli filmy, w których tutorzy tłumaczą wszystko, co zawiera podstawa programową. Dostępne są 3 podstawy programowe:

  • szkoła podstawowa IV – VI
  • szkoła podstawowa VII – VIII
  • szkoła ponadpodstawowa

Z myślą o uczniach, którzy  będą realizować program nauczania poza szkołą, zespół Pi-stacji przeprowadził webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów. Na stronie możemy znaleźć ogromną bazę wiedzy i pomocy, jeśli nasze dziecko nie rozumie matematyki lub chemii, a my również w tej kwestii nie czujemy się orłami.

Uczniowie mogą sięgać po Pi-stację, jeśli potrzebują, aby ktoś wyjaśnił im dane zagadnienie innymi słowami albo jeśli wolą uczyć się z filmów, a nie z notatek czy z podręczników. Mogą się nimi także wspomagać, jeśli są w systemie nauczania indywidualnego.

Pi-stacja to projekt fundacji Katalyst Education, organizacji non profit działającej na polu edukacji, dzięki której można korzystać bezpłatnie.

Odwiedź Pi-stację

 

webinary z matematyki chemii szkoła podstawowa szkoła średnia maturzyści egzamin dla 8 klas

przykładowa wideolekcja:

nauka matematyki dodawanie odejmowanie mnożenie dzielenie ułamki


Jest mnóstwo miejsc, w tym również darmowych, dzięki którym, możemy wspierać i motywować nasze dzieci do nauki. Oczywiście oprócz 6 opisanych przeze mnie portali dla dzieci i platform edukacji domowej istnieje wiele wiele innych. Może korzystacie z innych stron www służących do edukacji domowej? – wpisujcie w komentarzu, czy znacie portale edukacyjne dla dzieci inne, niż ja opisałam.


zapraszam na artykuł na temat gier logicznych dla dzieci – logiczne gry dla dzieci na telefon


Portale edukacyjne da dzieci to przede wszystkim nauka przez zabawę, która nie w bezpośredni sposób przyczyni się do wzbogacenia wiedzy i utrwalenia posiadanych wiadomości.