Gry planszowe dla 5 latka to świetna propozycja, która uczy i bawi. Pozwala rozwijać zmysł obserwacji, orientacji i spostrzegania szczegółów. Moje propozycje na planszówki od 5 lat uczą zdrowej rywalizacji,  a jedna – pokazuje, jak fajnie jest razem współpracować i dążyć do wspólnego celu. Wybrałam tylko te gry planszowe, które są na topie u mojej 4 i 6 latki – nasz prywatny ranking planszówek.  

gry planszowe - kociaki łobuziaki - ślimaki to mięczaki - lisek urwisek

Gry planszowe mają dużą wartość edukacyjną. Ćwiczą zdolność koncentracji, refleks i pamięć. Dziecku w wieku 5 lat czasem trudno się skupić na dłuższy moment. Nie wymagajmy więc od niego zbyt wiele. Cały wieczór przy grach planszowych to dla niego zbyt wiele! Nic w tym dziwnego. 5-latek ma mnóstwo energii i musi się wyszaleć.

Edukacyjne gry planszowe dla dzieci

Jednak już w wieku 4-5 lat warto kształtować zdrowe nawyki, wytłumaczyć, że najważniejsza jest świetna zabawa, a nie tylko – JA MUSZĘ WYGRAĆ lub MÓJ PIONEK JEST RÓŻOWY I KONIEC, a KOSKI SĄ MOOOJE ! Jeżeli Twoje dziecko ma barierę wewnętrzną i krzyczy : JA, JA  JA – polecam sięgnąć po grę, w której nie ma rywalizacji, a liczy się … współpraca!

Przedstawiam Wam 3 gry planszowe dla 5 latka i dzieci starszych. Moja 4-latka uwielbia wszystkie poniższe pozycje i chętnie uczestniczy w rodzinnych rozgrywkach. Oczywiście nie za każdym razem dotrwa do końca gry, jednak są momenty, kiedy ochoczo i z wielkim zapałem rywalizuje, nie oszukuje! i gra według opisanych zasad danej gry planszowej.

GRY PLANSZOWE DLA 5 LATKA

– które chcę Wam przedstawić, są idealną rozrywką dla całej rodziny. Mogą też być  doskonałym pomysłem na prezent dla 5 latka i dzieci troszkę starszych. Sami oceńcie, która z gier planszowych podoba się Wam najbardziej.

UWAGA!!!! KONKURS

Na blogu w najnowszym artykule jest konkurs – do wygrania świetne planszówki!!!

Konkurs Świąteczny trwa od 11/grudnia do 16/grudnia/2022 roku – TUTAJ kliknij 


GR PLANSZOWE  DLA  5 LATKA

gry planszowe dla 5 latki

gry planszowe dla 5 latka

najlepsze gry planszowe dla dziewczynek

ślimaki to mięczaki - recenzja opis gry Nasza Księgarnia - gry planszowe dla najmłodszych

– Recenzje gier planszowych dla dzieci – 

NASZ PRYWATNY RANKING GIER PLANSZOWYCH 

1. LISEK URWISEK – gra dla 5 latka, w której nie rywalizujemy, a współpracujemy 

Lisek Urwisek to gra dla małych detektywów! To chyba jedna z najpiękniej wydanych gier planszowych, jaką znamy. Zachwyca od momentu otworzenia pudełka, po sam koniec rozgrywki.

najlepsze gry edukacyjne dla 5 6 7 latka - prezent dla 5 6 7 latka

Gra planszowa składa się:

 • plansza
 • 4 pionki – czapeczki – detetywów
 • 3 piękne kostki
 • dekoder wskazówek
 • figurka Liska Urwiska
 • 32 karty z liskami, w tym 16 z podejrzanymi „typkami”
 • 12 żetonów

Ta gra planszowa doskonale uczy dziecko podejmowania decyzji i spostrzegawczości. W tej grze nie rywalizujemy! Lisek urwisek to gra planszowa dla dzieci od 5 roku życia, choć moja 4 latka już dobrze sobie z nią radzi. Duże zainteresowanie wzbudza dekoder wskazówek, który ma za zadanie wskazać rzeczy, które są w posiadaniu poszukiwanego liska. Imiona lisków wywołują uśmiech, mamy tu Jadzię, Balbinę, Tereskę, Gerwazego, Marianka itp.  Dzieci ochoczo szukają Liska Urwiska. Według mnie ta gra planszowa może być świetnym materiałem na prezent zarówno dla chłopca i dziewczynki w wieku od 4 do 9 lat.

popularne gry planszowe dla dzieci 2020

gra dla 5 latka najciekawsze propozycje - Lisek urwisek i inne

najlepsze gry edukacyjne dla 8 i 9 latka

gry planszowe na długie wieczory

Lisek urwisek - gra planszowa dla 6 latka

najlepsza gra dziecięca - lisek Urwisek gra bez rywalizacji

2. ŚLIMAKI TO MIĘCZAKI – logiczna gra planszowa – zwycięża najwolniejszy gracz

Przyznam Wam, że ta gra planszowa nas zaskoczyła! Pierwszy raz spotykamy się z typem gry, w której trzeba się nieźle nagłówkować, aby … nie dojść do mety! Idealna gra do nauki logicznego myślenia! Doskonała gra nie tylko dla 5 latka! Poza tym, zwraca uwagę na zaśmiecanie środowiska!

gry wydawnictwo Nasza Księgarnia - najlepsze gry dla dzieci

Gra planszowa składa się:

 • kolorowa plansza
 • 6 drewnianych figurek ślimaczków
 • 4 kostki
 • żetony – śmieci, które napotykamy w lesie np. kapsle po piwie, czy zawleczki po puszkach

Niby prosta gra, a jednak trzeba się nieźle nagłówkować, aby zebrać jak najwięcej śmieci – czyli punktów i pozwolić przegonić się przeciwnikowi. Gra wprowadza element tajemniczości – nikt nie może wiedzieć, jaki kolor ślimaczka jest Twój! Czy dziecku uda się dochować tajemnicy?  Podczas rozgrywki, bez względu na ilość graczy, startują wszystkie urocze ślimaczki i wszyscy możemy przesuwać dowolnego ślimaka. Nikt też nie wie, do czego dąży przeciwnik. Dzięki prostym i czytelnym zasadom, dzieci w wieku 5-6 lat nie potrzebują wsparcia rodzica podczas gry i doskonale bawią się we własnym towarzystwie.

Ta gra planszowa jest dedykowana dla dzieci od 5 lat. Jednak i 9 latek musi się „napocić” aby wywieźć w pole pozostałych uczestników gry. Ślimaki to mięczaki to planszówka, która uczy dziecko logicznego myślenia, konsekwencji i dochowania tajemnicy. Tej grze przyświeca 1 cel – śpiesz się powoli! Poza tym, jest to bardzo przyjemna, rodzinna gra, przy której jest dużo śmiechu i zabawy. Najlepsza jej rekomendacja będzie fakt, że została najlepsza grą planszową dla dzieci w 2019 roku.

gry planszowe dla 4 latka ślimaki to mięczaki

popularne gry planszowe dla dzieci 2019 - 2020

ślimaki to mięczaki - gry planszowe dla 5 6 7 lat

gry edukacyjne dla 5 latka

gra dla 5 latka - planszówki dla małych dzieci

tanie gry planszowe

najlepsze gry dla kilkulatków - prezent dla 5 latka

3. KOCIAKI ŁOBUZIAKI – sprytna planszówka dla wielbicieli zwierząt

Niesamowita kocia zabawa – Kociaki Łobuziaki – zostań największym kocim przyjacielem! Gra planszowa od 4 lat, chodź producent zapisał, że od 5, dedykowana  dla wszystkich dzieci, które kochają kotki i chcą dla nich zdobyć jak najwięcej zabawek. Gra zaskakuje elementami – jak np. kolorowe sznurki i niesamowicie barwne, bardzo dobre gatunkowo plansze – po 1 dla każdego gracza.

Gry planszowe dla dzieci od 6 lat

Gra planszowa składa się:

 • kartonik z wizerunkiem kota
 • 4 plansze
 • 4 mocne, kolorowe sznurki
 • 4 kartoniki – szpulki
 • 20 płytek z mebelkami
 • 50 żetonów z zabawkami

Każdy gracz ma swój pokój zabawek dla kotka. Po którym pokoiku najbardziej harcują koty – ten ma szanse wygrać, a tym samym zebrać największą liczbę akcesoriów dla swojego pupila. Doskonała gra planszowa na długie wieczory w gronie rodzinnym. Młodszym dzieciom będzie niezbędna pomoc rodzica, gdyż mogą początkowo nie poradzić sobie z przeciąganiem i zaplątywaniem sznureczka. Nie mniej jednak, będą się wspaniale bawić podczas rozgrywki.

Gra uczy dzieci planowania i zręczności. Co muszę zauważyć, ta gra się nigdy nie nudzi! Istnieje mnóstwo różnych sposobów na jej rozgrywkę – inny układ kart/mebli, plansza itp. Plusem jest, że każdy gracz nie wchodzi „w paradę” drugiemu, więc nie ma mowy o „bójce” między graczami. Zachodzi tu również element konkurencji – kto więcej uzyskał zabawek dla kotka. Gra planszowa Kociaki Łobuziaki to również rozwój motoryki małej – dziecko uczy się przewlekać, wiązać sznureczek, nawijać na szpulkę oraz układać mebelki. Pudełko gry planszowej jest dosyć duże, ale wypełnione po same brzegi! Wszystkie elementy są bardzo dobrej jakości.

gry planszowe dla 4 latka - Kociaki łobuziaki

gra planszowa dla 6 latka - Forum - Recenzja Gry

gra planszowa dla 5 latka - Forum - Opinie - Recenzje - wybór najlepszych planszówek dla dzieci - prezent do 50 zł dla 5 latka

Najciekawsze gry planszowe dla 4 5 i 6 latka - recenzja - Kociaki łobuziaki i inne

recenzje gier planszowych dla dzieci

gry planszowe dla 5 latka ranking


Wszystkie opisane gry zostały wydane przez:

 

Macie już plany na długie jesienno-zimowe wieczory? My już mamy książki, zaplanowane filmy oraz … gry planszowe dla 5 latka, w które gramy cała rodziną.