Dzieci XXI wieku mają coraz więcej pokus związanych z nowinkami technologicznymi, co niejednokrotnie powoduje problemy z koncentracją. Dlatego tak ważne jest stymulowanie mózgu od najmłodszych lat. Zarówno przedszkolaki, jak i dzieci w wieku szkolnym potrzebują naszej uwagi i czasu. Zorganizowanie takiej rozrywki w domu nie musi być czasochłonne. Można uatrakcyjnić ją przeróżnymi grami na koncentrację, spostrzegawczość, logiczne myślenie. To z kolei pozytywnie wpłynie również na budowanie wiary we własne możliwości u starszaków, a u maluszków – na rozwój motoryki małej. Przeglądnęłam masę gier dla dzieci i wybrałam 10 gier, które będą rozwijać umiejętność koncentracji u dziecka.
GRY NA KONCENTRACJĘ DLA DZIECI
Można szukać powodów, dlaczego nasze dziecko ma problem z koncentracją. I o ile nie znajduje odpowiedzi w przypadku maluszków, o tyle doskonale wiem, z czego wynikają problemy u dzieci starszych. Przyznaj z ręką na sercu, ile Twoje dziecko spędza czasu przed telewizorem, telefonem czy komputerem? Ha! Mam Cię! I nie to, że moje dzieci nie używają urządzeń elektronicznych. Jestem mamą taka jak Ty i też borykam się z tym wszystkim na co dzień. Gry na smartfonie wciągają tragicznie! Nowinki z social mediów potrafią zawrócić w głowie już 8-latce, a króciutkie filmiki na YouTube przyciągają ponad wszelką wątpliwość. I to przez nie dziecko zatraca kontakt z rzeczywistością.
Co do młodszych i starszych dzieci, mam Wam do przekazania kilka wskazówek, które wspomagają koncentrację.
Co pomaga na koncentracje u dziecka:
- Krok pierwszy – poświęć czas swojemu dziecku – badania wykazują, że im więcej czasu poświęcasz dziecku, tym jest ono inteligentniejsze i chętne do wykonywania różnego rodzaju zadań
- Krok drugi – właściwe odżywianie i odpowiednie nawadnianie organizmu
- Krok trzeci – dużo odpoczynku i mocny, zdrowy sen
- Krok czwarty – budowanie zainteresowań
- Krok piąty – ograniczanie czasu przed ekranem tv, komputerem, telefonem
- Krok szósty – ruch i przebywanie na świeżym powietrzu
Szukasz inspiracji, co zrobić w przypadku kroku pierwszego i czwartego? Skorzystaj z pomysłów, które przygotowaliśmy wraz z marką Kapitan Nauka. Znajdziesz wśród nich zabawy i gry na koncentrację dla niemowlaczków, roczniaków, dwulatków, przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Każda z tych zabaw poprawia nie tylko koncentrację, lecz także pamięć.
10 gier na koncentrację u dzieci
– propozycje dla 10latka, 6latka, 2latka i niemowlaka
1. KARTY KONTRASTOWE MALUCHA – ROZWIJAJĄCE WIDZENIE KSZTAŁTÓW I KOLORÓW
Karty kontrastowe dla niemowlaków od 3. miesiąca życia oferują zabawy stymulujące widzenie oraz rozpoznawanie kolorów i kształtów. W zestawie znajdziemy aż 10 dwustronnych kart oraz świetny poradnik dla rodziców, dzięki któremu dowiadujemy się, jak wspomagać rozwój wzroku dziecka od pierwszych chwil życia, co powinno nas zaniepokoić, a także jak bawić się kartami. Poradnik to przystępnie podana wiedza w pigułce na temat kształtowania umiejętności widzenia, koncentracji i uwagi wzrokowej u niemowlaka.
Każda karta ma zaokrąglone brzegi i jest wykonana z wytrzymałego, dobrej jakości kartonika. Ma duży format 13 cm x 13 cm, co poszerza pole widzenia niemowlaka. Na poszczególnych kartach kontrastowych znajdują się rysunki w różnych kolorach i kształtach. Całość jest spięta tasiemką.
2. KARTY SENSORYCZNE MONTESSORI DLA DZIECI – ZWIERZĘTA – ROZWIJAJĄCE WIEDZĘ O ŚWIECIE
Zestaw kart sensorycznych Montessori Zwierzęta składa się z 34 bardzo dobrej jakości dwustronnych kart obrazkowych z wypukłymi elementami. Do pakietu dołączony jest również poradnik dla rodziców, z którego dowiemy się, kim była Maria Montessori, poznamy etapy rozwoju dziecka oraz przygotujemy się do zabaw na każdy dzień, stymulując rozwój zmysłów i pobudzając ciekawość świata.
Karty sensoryczne to nie tylko zabawa dla najmłodszych. Dzięki nim, 5–6-latek może ćwiczyć sylaby, głoski, literki, tworzyć zbiory oraz zagadki i je rozwiązywać.
Daj dziecku czas i przestrzeń, nie przerywaj mu i wierz w jego umiejętności. To prowadzi do sukcesu.
-
KARTY OBRAZKOWE MONTESSORI – DŹWIĘKI WSPIERAJĄCE ROZWÓJ MOWY
Karty obrazowe Montessori. Dźwięki to zestaw 17 dwustronnych, grubych kart w małym pudełeczku, który łatwo wrzucić do torebki i zabrać na spacer czy w podróż. Można je wykorzystywać w każdym momencie, kiedy tylko nasze dziecko ma na to chęć i ma ochotę na beztroską zabawę.
Zabawy inspirowane metodą Marii Montessori zachęcają do mówienia, rozbudzają ciekawość świata u maluszka i ćwiczą prawidłową wymowę już od pierwszego roku życia. Ilustracje przedstawiają przedmioty, pojazdy i zwierzątka, które wydają charakterystyczne dźwięki. Pod rysunkami znajdują się podpisy, które stanowią podstawę wspaniałej zabawy.
Dołączony do kart poradnik podpowiada, jak wykorzystać karty na różne sposoby.
4. KARTY OBRAZKOWE MONTESSORI – EMOCJE – BUDUJĄCE WIARĘ WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI
Karty obrazkowe Montessori. Emocje prezentują zdjęcia dzieci wyrażające różne uczucia oraz podpisy, które pomagają wyrazić to, co się czuje w danej sytuacji. To doskonały trening inteligencji emocjonalnej i empatii, a także ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości.
Do zestawu dołączony jest poradnik dla rodziców z pomysłami na zabawy opracowanymi przez certyfikowaną nauczycielkę Montessori. Znajdziesz w nim inspiracje, jak zająć zarówno malucha, jak i przedszkolaka. Sprawdź, co spodoba się Twoim dzieciom: czytanie, zabawa w pytania, potworki, a może łowienie.
Karty spięte są sznureczkiem, by nie zgubiły się w plecaku czy torbie. Dzięki małemu, poręcznemu formatowi możesz je zabrać ze sobą np. na wycieczkę.
5. MIŚ I PSZCZOŁY – GRA NA KONCENTRACJĘ DLA DZIECI 3-7 LAT
„Miś i pszczoły” to doskonały przykład gry, która pozytywnie wpływa na koncentrację, kreatywność, logiczne myślenie i spostrzegawczość. Przy tym jest bardzo kolorowa, zaskakująca i pomysłowa. Przyświeca jej cel, który rzadko można spotkać w grach planszowych dla dzieci – współpraca pomiędzy graczami! Co więcej, dziecko może z powodzeniem grać w tę grę samodzielnie, tworząc jednoosobową drużynę!
Gra polega na wyścigu z sympatycznym misiem. Pomaga zrozumieć dziecku, jak fajnie jest być w grupie oraz jak przyjemna i wesoła jest praca zespołowa. Zawodnicy wcielają się w role pracowitych pszczółek, które zbierają nektar z najpiękniejszych kwiatów na łące, aby stworzyć z niego plastry miodu.
Elementy gry: wielobarwna plansza z drogą misia oraz łąką dla pszczółek, koło losujące wraz z plastikową wskazówką, miś na podstawce, 10 plastrów miodu, ul 3D, 2 motylki, 3 garnce miodu i 12 pszczółek.
Moje dzieci uwielbiają grać w „Misia i pszczoły” . Jest wtedy wesoło i zabawnie. Gra sprawia dużo frajdy zarówno młodszym, jak i starszym graczom.
6. BAZGRAKI KODUJĄ – PISZĘ I ZMAZUJĘ
Bazgraki to jedna z tych zabaw dla dzieci, które szczerze polecam! Książeczka na spirali z mnóstwem zagadek i rebusów ze zmywalnym flamastrem w zestawie. Książeczki są dedykowane dzieciom w wieku 3–6 lat, ale według mnie ucieszy się z nich również 7- czy nawet 8-latek.
Książeczka „Bazgraki kodują” wprowadza dzieci w podstawy programowania poprzez zabawę. Dziecko pomaga tytułowym Bazgrakom odczytać zaszyfrowane hasła, koduje za pomocą symboli ich podróże, tworzy algorytmy parkowania i ma za zadanie stworzyć swoje imię w języku maszyny kodującej.
Jest to książeczka wielokrotnego użytku, uczy koncentracji, przygotowuje do nauki kodowania, informatyki, matematyki. Jest to doskonały trening logicznego myślenia i spostrzegania wzrokowego.
(w pozycjach poniżej znajdziesz inne produkty uczące kodowania dla dzieci)
7. GRA EDUKACYJNA NA KONCENTRACJE – POLSKA
Gra edukacyjna „Polska” to wspaniały sposób, aby Twoje dziecko poznało swój kraj poprzez zabawę. To też wyśmienity sposób, aby zaszczepić bakcyla podróżowania. Dziecko bierze udział w pełnym przygód wyścigu po Polsce. W tej podróży przydadzą się bystre oko, koncentracja i refleks.
Dzięki tej grze dziecko ćwiczy spostrzegawczość, trenuje uwagę i pamięć, a przy okazji poznaje najpiękniejsze zakątki Polski.
Gra edukacyjna Polska jest dedykowana dzieciom już od 5. roku życia, ale doskonale będą się bawić przy niej również 10-latki i starsze dzieci. Pełna emocji rozgrywka trwa około pół godziny. Ma kilka wariantów rozgrywki, można więc bawić się na wiele sposobów, dostosowując rozgrywkę do temperamentu graczy. W podróż po Polsce można wybrać się również w grupie i grać drużynowo. Co więcej, gra otrzymała wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2018 roku.
Moje dzieci na tyle opanowały Grę Polska Kapitana Nauki, że udało im się mnie złapać na kilku pomyłkach podczas rozgrywki, co sprawiło im niebywałą frajdę (a co jednocześnie buduje w nich wiarę we własne możliwości).
8. MAŁY INWESTOR – GRA RODZINNA O PIENIĄDZACH
„Mały inwestor” to idealny pomysł na zabawę dla rodzica, który pragnie nauczyć swoje dziecko odpowiedzialności i szacunku do pieniądza.
W tej grze przeznaczonej dla całej rodziny gracze – uczą się mądrego zarządzania budżetem domowym. W tej grze wszystko odbywa się jak w realnym życiu – trzeba robić zakupy, oszczędzać, aby mieć gotówkę na czarną godzinę, np. na wypadek zdarzeń losowych, oraz oczywiście zarabiać i inwestować zarobione pieniądze, by pomnażać oszczędności.
To również doskonały sposób na ćwiczenie koncentracji. Dziecko musi zaplanować zwycięską strategię, zapamiętać ją, a potem zrealizować. A niekiedy elastycznie ją też zmienić. Pomysłowość i zaangażowanie w rozgrywkę gwarantowane!
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 7. roku życia, ale z pomocą starszego rodzeństwa i rodzica wspaniale poradzą sobie z nią też 6-latki. Mimochodem będą się też uczyć liczenia i zostaną wprowadzone w świat finansów i odpowiedzialności za swój budżet.
„Mały inwestor” to świetny pomysł na prezent i długie wieczory, bo zaangażuje całą rodzinę.
9. ZAKODOWANY KOSMOS – POZNAJEMY PODSTAWY PROGRAMOWANIA I SIĘGAMY GWIAZD
Fenomenalna gra na kodowanie, a tym samym na koncentrację i orientację przestrzenną dla starszych dzieci, mniej więcej od ósmego roku życia. Młody gracz wciela się w rolę pilota pojazdu kosmicznego i startuje w międzygalaktycznym wyścigu. Chcąc zdobyć bazy przeciwników, wykorzystuje tunele czasoprzestrzenne.
W grze Zakodowany kosmos może grać od 2 do 4 graczy, ale możliwy jest też wariant drużynowy, co jest równie ekscytujące. Możliwość blokowania innych zawodników, szalone zwroty akcji, modyfikacje ułożonych wcześniej tras trzymają w napięciu przez całą grę. Gracz musi być maksymalnie skoncentrowany i kreatywny w swoim działaniu.
Gra na kodowanie od Kapitana Nauki zawiera gwiaździstą planszę z panelem do kodowania, 4 pionki-rakiety, 4 statki kosmiczne w formie puzzli oraz 7 żetonów kodowania i 65 żetonów podróży.
10. ZAKODOWANY ZAMEK – GRA ROZWIJAJĄCA KREATYWNOŚĆ I KONCENTRACJĘ
Zakodowany zamek otrzymał wyróżnienie w konkursie Perełka 2020 oraz zgarnął nagrodę główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku. I wcale to nie dziwi, bo gra rozwija w dziecku pomysłowość, logiczne myślenie, koncentrację i uczy kodowania. Można ją zaproponować dzieciom już od 4. roku życia. Jednak uczniowie w wieku szkolnym będą czerpać z niej największą korzyść!
Celem gry jest ułożenie sekwencji kart, przygotowując trasę prowadzącą do skarbów. Gracz wciela się w czarodzieja, który musi przechytrzyć ducha i zebrać cztery cenne skarby. Gra Zakodowany zamek jest niezwykle pomysłowa i kolorowa, a przy tym osnuta mgiełką magii. Sprawia, że trudno się od niej oderwać. Średni czas rozgrywki wynosi 20 minut, ale młodsze dzieci będą w nią grać nieco dłużej. Wiecie, że można w nią też zagrać samemu?
Dzięki grom planszowym na kodowanie dziecko uczy się zasad programowania bez użycia komputera. Młody gracz mimochodem poznaje algorytmy, tworząc z kart sekwencje i zrozumiałe komunikaty. Poza tym to wspaniała zabawa i świetny pomysł na urozmaicenie wolnego czasu.
Opisałam Wam aż 10 gier, które w sposób bezpośredni rozwijają koncentrację u dziecka. Planszówki mają też wiele innych plusów, takich jak nauka pracy zespołowej, logiczne myślenie, pomysłowość, wiara we własne możliwości. Uczą też, jak radzić sobie z porażką, pokazując, że nie trzeba być zawsze zwycięzcą, aby się dobrze bawić.
Zapraszam do poznania innych gier planszowych:
Gry planszowe dla 5 latka – 3 najlepsze propozycje
Kreatywne gry dla 7 latka – przegląd gier planszowych
Najlepszy prezent dla 8 i 9 latka – rodzinne gry planszowe
Scrabble Practice & Play dla dzieci – nauka języka angielskiego poprzez zabawę
Będąc z dzieckiem w poradni pedagogiczno-psychologicznej na badaniu w kierunku dysleksji, a konkretnie dysgrafii, rozmawiałam z pedagog i psycholog, jak istotne dla rozwoju dziecka są gry planszowe. Zwiększają koncentrację, poprawiają pamięć, zmniejszają poziom stresu i poprawiają samopoczucie, a przede wszystkim budują wiarę we własne możliwości.
A może już znacie opisane przeze mnie gry na koncentracje dla dzieci lub polecacie inne?
Czytam Twój Asiu każdy wpis od deski do deski, ten akurat mnie nie dotyczy bo dziecko jeszcze w brzuszku, ale już planuje na przyszłość 🙂
gratulacje 🙂 i dziękuję za miłe słowa
Święta spędzamy rodzinne😊Po powrocie z kolacji wigilijnej jak dzieci otworzą prezenty(którymi są gry),gramy,składamy klocki(też są prezentem).Oglądamy Kevina obowiazkowo😁.Pierwszego i drugiego Dnia Świąt spotykamy się z rodziną.Dzieciaki zabierają ze sobą gry.Taką grę dałabym swoim synom.Zakodowany zamek przypadłby im pewnie do gusu bobjescze nie mieli stycznosci z kodowaniem.
My Święta Bożego Narodzenia ,spędzamy w domu ,na Wigilie zawsze zapraszamy ukochaną babcie i dziadka .♥️
Niestety ,jak do tej pory co roku w Święta ,mój syn był chory ,dwa lara temu nawet spędziliśmy Wigilie na Sorze😔.Mam jednak nadzieje ,że to tylko przypadek ,a nie tradycja i w tym roku wszystko będzie w porządku i będziemy się tylko w te święta radować i wspólnie śpiewać kolędy ❤️👼.
Gdybym miała wybrać ,to wybrałabym grę Zakodowany Zamek i oczywiście podarowalłabym ją moim dzieciom ❤️❤️.
Agnieszko proszę o kontakt. Trafi do Ciebie Zakodowany Zamek. (Mam nadzieję, ze te Święta będą wyjątkowe i spędzicie je w domu)
Ojej ,jestem w szoku .Dziękuje bardzo ❤️
Dzieci dziękują ♥️♥️
W tym roku ,w domku ,ale niestety z chorobą,cóż zrobić …
Pozdrawiam serdecznie ❤️❤️❤️🍀
Mamy wokół dużo rodziny: obu dziadków, babcię, moją siostrę z rodziną i brata męża, także z rodziną (to konsekwencja tego, że wyszłam za mąż za sąsiada i wybudowaliśmy dom na działce między naszymi rodzinnymi domami, w których zostało nasze młodsze rodzeństwo). W święta spotykamy się wszyscy (w różnych konfiguracjach). Żeby nie było nudno, bo jednak widujemy się często i dużo rozmawiamy, to… gramy w planszówki albo układamy puzzle. Zresztą to nasze ulubione rodzinne zajęcie także wtedy, gdy jesteśmy w domu tylko we własnym gronie (jest nas 5). Nasze ulubione gry to Sabotażysta, Uno i Wielki biznes – bo możemy grać w nie wszyscy bez względu na wiek. Młodsi czasem grywają w Pstro albo Mam cię, a starsi w Taboo i Scrabble. Dziękuję za polecenia, wpadł nam w oko Zakodowany kosmos, może będzie prezentem gwiazdkowym? Albo urodzinowym dla córki (1 stycznia kończy 8 lat)? Jeszcze nad tym myślę, ale na pewno kod się przyda 🙂 A u Ciebie chętnie zagram o Małego inwestora dla wszystkich swoich dzieci, no i siostrzeńca i bratanic męża przy okazji 😉 Gdy się w piątkę spotykają, często sięgają po Wielki biznes, dlatego myślę, że Mały inwestor przypadnie im do gustu: zasady wydają się podobne, ale wykreowany w grze świat jest inny. Inwestowanie przez naszych „wielkich biznesmenów” w psie smakołyki i ekoworeczki na kupy pupili zamiast w banki i fabryki na pewno byłoby zabawne 🙂
Dzień dobry!
Jestem mamą bystrej czterolatki i uroczej, miesięcznej córeczki. Ciężko zdecydować, o którą grę gramy, ponieważ każdemu przyda się coś innego 🤔.
Z Blanką (4l) gramy w gry z pionkami od zeszłego roku. W poprzedniej święta zakupiłam pod choinkę „Na jagody” i „Leśny bal”. Całe święta upłynęły nam beztrosko w ich towarzystwie! Obiecałam sobie wówczas, że co roku Mikołaj przyniesie grę. W szafie czeka na świąteczny czas „Miś i pszczoły”. Zobaczymy na ile Florka (niemowlaczek) pozwoli nam pograć😊. Gustujemy w książkach i grach, czas zapełniamy wspólna obecnością, telewizor dla nas nie istnieje. Chętnie ugościmy w naszym domu kolejną grę, A która? No, niech Mikołaj zdecyduje 🎄.
Ściskamy serdecznie i życzymy świat pełnych radości z najbliższymi ☃️
Przez wzgląd, że jestem jedynaczką niestety przy stole wigilijnym nigdy nie było zbyt dużo osób nad czym zawsze ubolewam. Od 15 lat nie ma niestety już ze mną mojego taty, który odszedł przed Świętami Bożego Narodzenia i od tego czasu każde święta przypominają mi te najgorsze chwilę. Od 13 lat jestem mamą i to dobrze , bo mam najbliższe osoby przy sobie w postaci dzieci. Więc od 13 lat każde święta spędzam z najbliższymi mojego serca. A że moja córka 8 lat uwielbia grać w różne gry, to uważam , że Mały Inwestor będzie najlepsza grą
dla niej , bo jest na etapie liczenia wszystkiego i analizowania co jest dobre. Najbliższe długie wieczoru wypełniamy właśnie grami.
Dzień dobry
Święta spędzamy w gronie rodzinnym .Czy gramy w gry planszowe- tak , staramy się bardzo , bo w dzisiejszej erze komputerów, PlayStation i komórek, to jest nie lada wyczyn. Od lat niezmienna wpadają małpeczki, 5 sekund, bingo .Dzieci w różnym wieku więc gry też różnorodne, by ich zainteresować i zachęcić to takiej formy odpoczynku. Bardzo ucieszylibysmy się z gry „Mały inwestor” . A dodatkowo córcia która jest pierwszej klasie zdobyłaby dodatkowe doświadczenie w liczeniu a także stawiać pierwsze kroki w ustalaniu domowego budżetu i gospodarowaniem pieniędzmi.
Bardzo ucieszylibysmy się z takiego prezentu .
Ho ho ho! Wesołych Świąt!
Trudno wskazać mi to, jak zazwyczaj spędzam Święta Bożego Narodzenia, bo to by oznaczało, że są do siebie podobne, te w kolejnych latach… Takie pamiętam tylko z dzieciństwa… To poczucie bezpieczeństwa, że pomimo że szkoła i koleżanki wymagają coraz więcej i z oddechem niepewności na ramieniu muszę iść w nieznane, jest raz w roku ten stały element, że cokolwiek by się nie działo wkoło, to na Boże Narodzenie u dziadków jest zawsze ta sama miłość, troska w spojrzeniach, choinka w stałym miejscu, zapach potraw, jakie umiała ugotować tylko Babcia, ten ciepły zapach witający od drzwi… W dorosłym życiu trudno mi odnaleźć powtarzalność w Świętach, bo co roku w nagłych okolicznościach powiększa się tuż przed Świętami grono w jakim je spędzimy- nie chodzi o kolejne dzieci, a przyjaciół, sąsiadów, osoby które z różnych względów nie mogą zostać w domach. No i tak długo, jak zmieniają się ludzie wokół, zmienia się cały odbiór Świąt i dojrzewa we mnie postrzeganie, że one przecież po to są- żeby się zjednoczyć. W dzieciństwie Wigilia to była dla mnie tylko najbliższa rodzina, w drugi dzień Świąt dopiero szersze grono. Ale świat się zmienia, ludzie też, a jednak ta potrzeba bliskości i bezpieczeństwa nie gaśnie chyba nigdy. Takie stałe elementy w ostatnich latach to na pewno wyprasowany na sztywno biały obrus na stole, puste nakrycie dla zabłąkanego wędrowca i żywa choinka w donicy, którą po Świętach w ramach wydarzenia w lokalnym Nadleśnictwie wsadzamy z powrotem do lasu. Drzewko do domu trafia dopiero w Wigilię rano i wtedy wszyscy ją ubieramy- każdy musi dodać choć jeden element. Tak, ta choinka to już zdecydowanie sposób na Boże Narodzenie. Od zeszłego Bożego Narodzenia mamy jeszcze nową tradycję, która – mam nadzieję – zostanie z nami na dłużej. Podarowujemy sobie pod choinkę książki- ale nie tak typowo, tylko każdy wypożycza dla wylosowanej osoby książkę z biblioteki. Tak, żeby być bardziej eko i pokazać dzieciom, że Święta to nie materialne rzeczy. Super sprawdziłyby się u nas karty sensoryczne zwierzęta, byłyby dla 2-latka, 3-latki i 6-latki, które spędzą z nami Święta- pokazałyby, że trzeba się dzielić, współpracować, że każdy może umieć inne rzeczy, a innych nie – i to jest w porządku, no i pozwoliłyby dzieciom dowiedzieć się nowych rzeczy o przyrodzie, o którą staramy się dbać tą choinką wracającą do lasu i wypożyczanymi książkami. I nie wiem dlaczego, ale z tego pomysłu wypożyczania książek jestem bardzo dumna, jak zobaczyłam w pierwszy dzień Świąt rok temu, że zamiast gapić się objedzonymi w telewizor, wszyscy byli rano z książką w ręku- dzieci i dorośli- to serce mi rosło, bardzo bym chciała, żeby dzieci przejęły tę tradycję. Może ktoś jeszcze się zainspiruje…
Zdrowych i tradycyjnych Świąt Kochani.
Asiu wysyłamy Karty Sensoryczne z pewnością się spodobają całej trójce 🙂
Asiu, a co zrobić, jak nie dostałam maila? Teraz zwatpilam czy wpisalam właściwy w zgłoszeniu 🙁
Poproszę o dane do wysyłki na mail: kontakt@wkawiarence.pl 🙂
Witaj Asiu my święta spędzamy w domu razem z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne więc o wyjeździe na święta możemy pomarzyć razem z mężem wychowujemy czwórkę dzieci dwoje już dorosłych i dwoje małych siedem i trzynaście lat grę mały inwestor chciałabym podarować właśnie im bo bardzo lubią gry planszowe a i my razem z dziećmi byśmy spędzili miło długie zimowe wieczory pozdrawiam serdecznie Sylwia.
Sylwia mam nadzieję, że Mały Inwestor sprawi Wam wszystkim radość 🙂