Jestem zła matką

– pomyślałaś tak kiedyś? Każdej z nas czasem przychodzi do głowy ta myśl. Powiem Ci dlaczego i jak się z tym zmierzyć. 

czy jestem złą matką

W głowie okrzyk rozpaczy – aaaa… ! milion słów niecenzuralnych się nasuwa i już już widzą światło dzienne, ale w ostatniej mikrosekundzie chowają się, ufff szukam miejsca dla siebie, gdzie nikt mnie nie znajdzie przez 2 minuty, toaleta odpada, tam mnie znajdą, może w szafie! Nie! Pomyślą, że chcę się bawić w chowanego i tak mnie znajdą bo to ich kryjówka, to może pod zlewem, tyko czy ja się tam wcisnę?

czuję że jestem złą matką

bad

bad

bad

bad mother…

 

 

 

 

 

 

 

W chwilach kiedy jestem zmęczona, umysł przestaje pracować, zero koncentracji, logiczne myślenie wyskoczyło za okno. Biorę piżamę, patrzę i myślę, że cos nie tak. Ach już wiem ! To moja, a miałam śpioszki dla Oli. Wsypuję kaszkę manną do małego garneczka, ups! to kuskus. Niby ciężko pomylić, a jednak…

w chwilach kiedy jestem zmęczona wszystko dwoi się i troi w oczach. Urasta do rangi niemożliwego. Proste czynności wydają się sprawami nie do przeskoczenia, głowa ciężka, opada, czy coś z moją szyja nie tak?  Chyba ktoś zmienił mi podmienił na rozmiar xxxs. A ręce, które zwykle robią pięć rzeczy na raz? Co z nimi? Moje czy nie moje?

czy Ty jesteś złą matką

w chwilach tak wielkiego zmęczenia, że jeden dodatkowy, niezaplanowany drobiazg powoduje lawinę nieszczęść? Krzyczysz? Wrzeszczysz? Drzesz się? Może coś jeszcze gorszego?

tylko spokój nas uratuje

– piję 2 szklanki wody / wyczytałam, że działają tak samo jak kubek kawy /

– łykam magnez z wit. B6

– otwieram okno, oddycham głęboko

– odsuwam wszystkie obowiązki, nawet te palące, na już

– zwołuję potomstwo, wybieramy książeczkę, czytamy, CISZA ! słuchają !

mini porada, przetestowana na wielomatce czyli na mnie

kiedy wiesz, że już nie możesz, że pękniesz, że Twoja głowa pęknie na milion kawałeczków i rozpryśnie się za moment po całym mieszkaniu, kiedy dzieci tak dokuczają, że zamiast jednego dziecka masz ich cały tuzin, co w moim przypadku znaczy trzy tuziny, powiedz STOP. Zwołaj towarzystwo, odłóż wszystkie robótki. Poświęć im pół godziny. Zobaczysz nagle rozpromienione twarze, uśmiechy od ucha do ucha, ręce zarzucone na szyję, i okrzyk – mamuś suuuper!

książka o dinozaurach

Dinozaury Dziubak Nasza Księgarnia

czy warto? No pewnie! Nie dość, że odsapniesz, bo nam rodzicom za wiele do tego odsapnięcia nie trzeba, usłyszysz nagle ciszę, serio! Bo skupią się na tym, co Ty wymyślisz. Czy to czytanie, zabawa klockami, układanie puzzli, wspólne malowanie, cokolwiek, co lubicie.

nie ważne, że musisz jakiegoś deadline, dzięki tej 30 minutowej przerwie, poskromisz krzykaczy, a i Twój mózg wskoczy na odpowiednie tory. Żadne pretensje do świata i wznoszenie oczy ku niebu, nic nie pomogą. Gloryfikacja dnia codziennego, nic więcej. Chciałaś być matką, jesteś matką. Wspaniale. Ja Cię rozumiem, że dzieci dają Ci w d… dają każdemu, takie ich prawo. Też jako dzieci takie mieliśmy.  Że Ciebie to wkurza? Normalne, w końcu …

matka to też człowiek

Czy jestem naprawdę złą matką? Nie! Wcale! Żartowałam!

co robią dinozaury

poczytaj mi mamo

czuje że jestem złą matką

do zdjęć wykorzystaliśmy nowość wydawniczą „Co robią Dinozaury” polskiej autorki Emilii Dziubak. Twarde kartki, treść urozmaicona zagadkami, piękne ilustracje. Aktualnie w wydawnictwie Nasza Księgarnia możecie ją zakupić z 20% zniżką. 

nowe książki o dinozaurach


a na chwilę oddechu polecam Wam kilka wzruszających filmów, którą niezmiennie uwielbiam (kliknij w zdjęcie):

wzruszające komedie romantyczne

 

 

 

 

I nie daj sobie wmówić – jestem złą matką! Bo jesteś najlepszą i jedyną, jakie Twoje dziecko posiada.