Wzruszające filmy romantyczne

Top 20 – najlepsze wzruszające filmy o miłości, wzruszające do łez, mające przesłanie, o powrotach, rozstaniach i wielkiej tęsknocie. Każdy z nas, lubi od czasu wzruszyć się i poczuć motyle w brzuchu. Remedium na taki stan są właśnie filmy romantyczne, które poruszają nasze delikatne struny emocji. 

wzruszające filmy romantyczne

20 pozycji filmowych, które warto pooglądać – wzruszające filmy: komedie romantyczne, rozstaniach i wielkiej tęsknocie. poruszające filmy o miłości, wzruszające do łez, mające przesłanie, o powrotach.  Niektóre obejrzałam już dwukrotnie. Te z przekazem, że życie to nie tylko gary, praca, korek gdzieś na mieście. To coś więcej. To uczucie do drugiej osoby, przeżywanie wszystkiego na nowo, poznawanie się od podszewki, a zarazem dogłębne wnikanie w samego siebie, jacy jesteśmy, jacy byśmy chcieli. Bo w gonitwie codziennej, często zapominamy o tym co ważne co byśmy chcieli najbardziej.

Uwielbiam wzruszające do łez komedie romantyczne. Zwłaszcza w weekend. Kiedy odetchnę po całym tygodniu, biorę paczkę chusteczek, lampkę wina, wsłuchuje się w ciszę domu, kiedy dzieci już śpią i włączam wzruszające komedie romantyczne. Przygotowałam moje top 20 filmów o miłości. Może znajdziecie wśród nich swoje ulubione?

Ot mija dzień za dniem. A czasem trzeba się zatrzymać. Posiedzieć chwile w ciszy z lampką wina na kolanach, porozmawiać szczerze, bez otoczki śmiechów dzieci, bez telewizora, bez social media, tylko sami z kimś kto z nami brnie przez życie, lub samemu, zgłębić się we własne ja, choć na chwilę, choć od czasu do czasu.

wzruszające filmy romantyczne

– Romeo i Julia

najpiękniejsza ekranizacja tego dramatu romantycznego z poruszającą muzyką w tle

– Zanim się pojawiłeś

o tym wzruszającym filmie romantycznym niedawno było dosyć głośno, ale nie mogło go zabraknąć również w moim zestawieniu

– Dla Ciebie wszystko

Smutny film romantyczny w top 20 –  nie może zabraknąć filmu o miłości, poruszający delikatne struny emocji, który przeplata teraźniejszość z przeszłością, o dojrzałej i niespełnionej miłości. Jeden z najpiękniejszych filmów romantycznych. Przeplatający odrobinę dobrego humoru, melodramatu i smutnej, niespełnionej miłości. 

 I że Cię nie opuszczę

Wzruszająca komedia romantyczna. Top 20 – gwiazdorska obsada, melodramat, romans, wzruszający film z odrobiną dobrego humoru.  Porusza czułą strunę emocji. Jak by to było gdybyśmy pewnego dnia np. w wyniku wypadku zapomnieli o wszystkim, o swojej wielkiej miłości, czy to w ogóle jest możliwe, aby kochać kogoś nad życie, a jednego dnia o wszystkim zapomnieć? Czy jedyna miłość w życiu może dostać druga szansę?

– Zostań jeśli kochasz

jak to jest, kiedy żyjemy według utartego schematu i nagle wszystko się zmienia… z pewnością ten film możemy zaliczyć do gatunku –  wzruszających filmów romantycznych.

– Ponad  wszystko

niby banalna miłość dwojga młodych, jednak jest pewne ale! bo w otoczeniu choroby, pomimo której, warto być może przeżyć jeden jedyny zwykły ale i najpiękniejszy dzień w życiu

– Wiek Adaline

romantyczna epopeja o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swego miejsca…w czasie – moje top top top ! Jedna z najpiękniejszych powieści o miłości i tym samym jeden z najpiękniejszych wzruszających filmów romantycznych. (oglądałam 3 razy i mam ochotę na jeszcze ).

– Planeta Singli

wzruszająca komedia romantyczna z plejadą gwiazd. Czy warto pooglądać? Oceń osobiście. Lekka, komedia romantyczna w polskim wydaniu. Film wiele zyskuje dzięki świetnej drugoplanowej obsadzie  – Weroniki Książkiewicz i Tomasza Karolaka

– Jeden dzień

czy można kogoś kochać, a jednocześnie nie lubić? można!

– Czas na miłość

jedna z moich ukochanych – wzruszający do łez film romantyczny

– Niech będzie teraz

polecam z dużą paczką chusteczek

– Ostatnia piosenka

bez silenia się na romantyczność, jednak porusza, na wielu płaszczyznach

– Zanim się rozstaniemy

wzruszający film o miłości i pokrewieństwie dusz

– Dear John

przystojny mężczyzna, piękna kobieta, musiało się wiele wydarzyć

– If only

o deja vu, o miłości, o przekraczaniu granic, o namiętności

– P.S. I love You

o rozstawaniu

– The Notebook

bardzo ładny film o miłości, pooglądajcie sami

– Holiday

nie trzeba wszystkiego planować, ale czasem warto nastawić się na to, co los nam przyszykuje. Lekka komedia i jednocześnie wzruszający film romantyczny. W rolach głównych Cameron Diaz, Kate Winslet i zabójczo przystojny Jude Law.

– Dzień Dobry Kocham Cię

banalna i tylko minimalnie wzruszająca komedia romantyczna, ale z uwagi na kunszt aktorski Pawła Dołęgi musiałam ją tu zapisać – podryw na Lucka – the best

– Dirty Dancing

film mojej młodości…. pooglądany chyba setki razy, wzruszyłam się na nim milion razy 🙂Inne artykuły z cyklu wzruszające komedie romantyczne:

 


Co ciekawego na Netflix?

wciągające seriale netflix ranking

 

Ranking seriali na Netflix

 

 

 

 

 

A co dla młodszego pokolenia?

 

Najlepsze bajki na Netflix dla dzieci

 

 

 

 

 


Bardzo lubię wzruszające filmy romantyczne. Niektóre są wprawdzie nieco banalne, ale są i takie, które zaszczepiają coś w sercu na bardzo bardzo długo. Przykładem może być Wiek Adelaine, który jest dla mnie wisienka na torcie wśród wzruszających do łez filmów romantycznych