Co warto obejrzeć na Netflix?

Oryginalne filmy, dramaty kostiumowe, komedie, filmy na faktach, mało znane ale najpiękniejsze filmy na Netflix – zestawienie filmów, które warto obejrzeć na Netflix.

Dla tych z Was, które lubią nie tylko kasowe produkcje na miarę Marvela, lubują się w filmach, które poruszają do głębi, kochają kapkę oryginalności, przygotowałam moje subiektywne zestawienie 10 filmów, które warto obejrzeć na Netflix.

Zestawienie oryginalnych, najpiękniejszych filmów na Netflix - Co warto obejrzeć na Netflix - najlepsze filmy które warto obejrzeć na Netflix - filmy Netlix

Filmy, które warto obejrzeć na Netflix 

– moje subiektywne zestawienie 10 najciekawszych filmów na Netflix –


1. Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek – dramat kostiumowy na Netflix

Co warto obejrzeć na Netflix - dramat kostiumowy - film o miłości pożądaniu i miłości do ksiażek

Dramat kostiumowy na podstawie powieści o tym samym tytule. Nie potrafię opisać słowami, jak oczarował mnie ten film. Jeśli tak jak ja, jesteście fankami powieści  typu – Siedem Sióstr, Sekrety letniego ogrodu, Pokój motyli, Dom na klifie z lekką nutka historii, lubicie filmy kostiumowe, a w dodatku wyciskacze łez i ogromne wzruszenie to zaręczam, że to film w 100% dla Was (mój mąż tez był był pod wrażeniem tego filmu na Netflix i stwierdził, że warto było go obejrzeć).

A tak wypowiedziały się słowem pisanym znane osoby na temat książki:

„Nie pamiętam, kiedy ostatni raz trafiłam na powieść tak mądrą i uroczą, przedstawiającą świat tak żywo i barwnie – aż zapominałam chwilami, iż jest to fikcja literacka. Wspaniale nakreślone postacie szybko stają się czytelnikowi bliskie jak dobrzy znajomi. Gorąco polecam tę książkę – lektura będzie naprawdę wielką frajdą” – Elizabeth Gilbert, autorka „Jedz, módl się, kochaj”.

„Musielibyście mieć serce z kamienia, żeby nie ulec czarowi tej powieści” – „Daily Mail Books of the Year”.

„Tradycyjna, ale nie staroświecka; romantyczna, ale nie naiwna” – „San Francisco Chronicle”.

„Urokliwa, pomysłowa, wyrazista, wzruszająca” – „Publishers Weekly”.

2. Historia małżeńska – poruszający film o konflikcie w małżeństwie

najlepsze dramat kostiumowy - film na netflix - oryginalne filmy na Netflix, które warto obejrzeć - film o miłości na Netflix - Historia Małżeńska - film ze Scarlet Johansson

Czasem koniec może oznaczać początek… Bardzo życiowy i poruszający film o rozpadającym się małżeństwie z 10-letnim stażem, ze świetną rolą Scarlett Johansson. Film Historia małżeńska uważany jest za jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, z racji faktu, że nie jest przerysowany i słodki. Po prostu jest prawdziwie przedstawiający konflikt między dwojgiem ludzi o różnych upodobaniach i charakterach, którzy bardzo kochają 8-letniego synka. Film w doskonały sposób pokazuje emocje – frustrację, złość, chwile wzruszenia, radości i rozpaczy. Ten film warto obejrzeć, choćby również przez fakt otrzymania mnóstwo wyróżnień, m.in. złotego globu za najlepszy film dramatyczny.

3. Rebeka – brytyjski thriller romantyczny, kostiumowy na kanale Netflix

Thiller na Netflix - Rebeka - romantyczny film historyczny - kostiumowy film na Netflix, który warto obejrzeć

Nie wszystko jest tak słodkie – jak się wydaje – tak mogłabym w 8 słowach opisać ten niesamowity film. Rebeka to film dla wszystkich maniaczek powieści i ekranizacji, w których strach, niepewność, zagadka i miłość odgrywa pierwszoplanową rolę. Rebeka to wzruszający film na Netflix, który wymieniłabym w pierwszej piątce moich ulubionych filmów. Czy w ciągu paru chwil może się radykalnie zmienić życie biednej damy do towarzystwa, dotąd spełniającej każdą zachciankę gburowatej damy? Czy jednak szczęście może trwać wiecznie? Jaki sekret kryje się za murami wywołującej ciarki na ciele naszej bohaterki – bogata posiadłość Manderley? Czy delikatnej, prostej kobiecie uda się pokonać wszechobecny porządek i luksus zmarłej tragicznie poprzedniczki o imieniu Rebeka? Czy jest w stanie jej dorównać? Czy wdowiec faktycznie odwzajemnia uczucie, czy może romans to tylko pozory? 

4. Zimowy romans – dramat kostiumowy – rosyjski film romantyczny

film kostiumowy na Netflix - Zimowy Romans

Co warto obejrzeć na netflix? Z pewnością rosyjskiej produkcji dramat kostiumowy, którego akcja rozgrywa się przed II wojna światową na ulicach Sankt Petersburga. Pokazuje różnicę pomiędzy biedą, a bogactwem i przełamywaniem barier. Będący na progu dorosłości chłopak z ubogiej rodziny, zmagający się z chorym na zaawanasowaną gruźlicę ojcem, wszelkimi możliwymi sposobami pragnie zdobyć pieniądze na lekarstwa i bardzo drogi pobyt w niemieckim sanatorium dla ojca. Losy splątują go z ulicznym gangiem łyżwiarzy. Wkrótce jest jednym z najlepszych. Na swej drodze spotyka młodą damę z arystokratycznego domu, która walczy o równouprawnienie kobiet wbrew swojemu ojcu i marzy o studiach wyższych. Młodych różni niemal wszystko, jednak czy miłość przezwycięży bariery? 

(Niestety nie znalazłam dla Was trailera)

Zimowy Romans - co warto obejrzeć na netflix - rosyjski film kostiumowy - recenzje filmów Netflix

5. Cząstki kobiety – poruszający dramat, szokujący film na kanale Netflix

film na Netflix o stracie dziecka, dramat, wzruszający film - Cząstki Kobiety

Cząstki kobiety to wyjątkowy i poruszający film pokazujący rozpacz po utracie dziecka. Doskonała rola Venessy Kirby (fani serialu The Crown z pewnością ją rozpoznają). Czy ludzkość wymaga od rodziców noszących ból w sercu o notoryczne kajanie i bezkresny żal do świata dozgonną żałobę? Martha przez rok zmaga się z gehenną, apodyktyczną matką i napięciem w małżeństwie. Jest przerażona starciem w sądzie z położną, która odbierała jej poród w domowych warunkach. Pierwsza część filmu jest bardzo bolesna, bardzo emocjonalna, więc polecam paczkę chusteczek. Druga to walka o nowe życie, pokonywanie własnych słabości i walka z traumą.

6. Upadek Grace – mroczny film na kanale Netlix

Mroczny, smutny film na Netflix - Upadek Grace

Film ma przeróżne recenzje, jedni chwalą inni krytykują. Upadek Grace to mroczny film i mam wrażenie, że historia mogłaby zdarzyć się naprawdę. Na świecie nie brak samotnych kobiet w średnim wieku. Zgnębione z myślą, że życie spędzą w pojedynkę. Nic więc dziwnego, że kiedy na ich drodze staje mężczyzna w dodatku przystojny i szarmancki tracą dla niego głowę. Jednak los różnie może się potoczyć. Bywa, ze sielanka zostaje przerwana…

7. Ma nawet Twoje oczy – pogodny i uczuciowy film na temat adopcji dziecka

komedia na Netflix - francuski film na Netflix o adopcji dziecka

Trudny temat adopcji pokazany w pogodny, czasem w bardzo zabawny sposób. Czarnoskóre kochające się małżeństwo marzy o adopcji dziecka. Kiedy dowiadują się, że w końcu ich sen się ziścił sa przeszczęśliwy. Problem pojawia się w momencie kiedy… okazuje się, że adopcyjny chłopczyk jest biały. Powstaje z tego niezły galimatias.  Rodzice dziewczyny nie chcą o tym fakcie nawet słyszeć, w parku przygodne znajome myślą, że jest nianią dziecka. Czy jednak jest to powód aby zrezygnować z miłości? Ma nawet Twoje oczy – francuska komedia na Netflix, która w kilku momentach doprowadza widza ze śmiechu do łez. 

Filmy na Netlix, które warto poogladać - francuska komedia Ma nawet twoje oczy

8. Między słowami – sentymentalny film na Netlix 

Uczuciowe filmy na Netflix - Między słowami

Subtelny i sentymentalny film na Netflix, na którym można naprawdę się wzruszyć. Między słowami to opowieść o podstarzałym mężczyźnie i zagubionej w nowoczesnym mieście dziewczynie. Ciepła opowieść o samotności, poszukiwaniu własnego ja i nawiązywaniu nici przyjaźni. Między słowami to żadna nowa ekranizacja, liczy sobie już 7 lat, ale myślę, że jest na tyle dobra, że po prostu wypada abym o niej wspomniała w tym zestawieniu filmów, które po prostu warto obejrzeć na Netflix. Film udowadnia, że dobry scenariusz i kunszt aktorski jest dużo więcej wart, aniżeli miliony dolarów i super nowoczesne filmy akcji.

sentymentalne filmy na Netflix - Między słowami ze Scarlet Johansson

9. Kobieta w oknie –  thriller psychologiczny na Netflix

thriller psychologiczny Kobieta w oknie na podstawie powieści - film trzymający w napięciu na Netflix

Doskonałe studium przypadku. Anna chora na agorafobię (lęk przed otwarta przestrzenią) z wykształcenia psycholog dziecięcy, zamyka się w 4 ścianach swojego mieszkania. Pewnego dnia staje się świadkiem brutalnej zbrodni. Doskonały, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który możemy pooglądać na Netflix. Film oparty na bestsellerowej powieści A.J. Finn, w którym nikt ani nic nie jest tym, czym się wydaje.

10. Najlepsze seriale ne Netflix

Przy punkcie 10 odsyłam Was do artykułu na temat najlepszych seriali:

wciągające seriale netflix ranking

 

Najlepsze seriale na Netflix – ranking 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcę Wam ponadto polecić dwa filmy, które liczę, że kiedyś pojawią się na platformie Netlix, gdyż z wielką przyjemnością pooglądałabym je ponownie.

Pierwszy to Zanim zasnę z brawurową rolą Nicole Kidman i Colinem Firth. Thriller psychologiczny na temat amnezji.

Gdy zapadnę w sen, z mojej pamięci zostanie wymazane wszystko, czego się dziś dowiedziałam i co zrobiłam. Jutro, tak jak dziś, obudzę się pewna, że mam przed sobą całe życie – ale nie pozwolę już nikomu odebrać sobie reszty życia!

Druga propozycja spoza Netflix to polska wersja włoskiej komedii i kunszt polskich aktorów – (Nie)znajomi – śmietanka aktorska, która powoduje niezły zawrót w głowie. Film szczerze mnie oczarował i jest to jedna z nielicznych ekranizacji, którą z przyjemnością pooglądałabym kilkakrotnie. 7 znajomych , 7 telefonów i 7 tajemnic – wspólna kolacja, której niektórzy nigdy nie zapomną. Idealnie dobrany podkład muzyczny, ironia, dobry humor, tajemnica i ogromne emocje. Tego filmu po prostu nie ogląda się obojętnie.

Mam nadzieję, że wybrałyście coś dla siebie z powyższego zestawienia.

A co warto obejrzeć na Netflix Waszym zdaniem?  Czekam z niecierpliwością na komentarze.