Saga rodzinna Siedem sióstrpowieść wielotomowa, która urzekła miliony. 

Seria „Siedem sióstr” to opowieść o człowieczeństwie i o tym, co z nim związane: miłości, rodzinie, drobnych radościach, stracie, strachu i bólu. Ale przede wszystkim to opowieść o naszej niezwykłej umiejętności, która jest ważniejsza od czegokolwiek innego i której zawdzięczamy to, że z podniesioną głową potrafimy znosić nawet największe cierpienie. Tym czymś jest NADZIEJA.

                                                                                                                                                       – Lucina Riley

Saga rodzinna Siedem sióstr - powieść wielotomowa o silnych kobietach

Zawsze miałam problem z odpowiedzią na pytanie – kto jest moją ulubioną /ulubionych pisarzem. Nie lubię szufladkowania i opierania się na jednym przeczytanym dziele. Jednak jak to w życiu bywa, gdy już coś zachwyci, apetyt rośnie i rośnie. Czytasz jedną książkę jednego autora, potem drugą i trzecią i chcesz ciągle więcej.

Lucinda Riley

Tak jest w moim przypadku z dorobkiem Lucindy Riley. Moja przygoda z Jej twórczością rozpoczęła się od Pokoju Motyli, którą pokazywałam Wam już ze 2 lata temu. Dla mnie – fenomen! Wielowątkowa, napisana z wielkim smakiem i wyczuciem. Pełna pięknych zdań i cytatów. Później sięgnęłam po kolejne powieści autorki, aż natrafiłam na absolutny top of the top, który porwał mnie na wyżyny wyobraźni, wspaniałego stylu pisarskiego i tego, co moja dusza najbardziej potrzebowała.

Przepadłam na długo bo i tomów było 6. W dniu 2 czerwca 2021 mam niewątpliwą przyjemność i zaszczyt trzymać w rękach premierę – 7 tom sagi rodzinnej Luciny Riley i cieszę się tak, jak małe dziecko, które dostało wielką tabliczkę ulubionej czekolady… a nawet więcej – jak nałogowy hazardzista, który dorwał się jednorękiego bandyty i uśmiech nie schodzi mu z twarzy przez kilka dni z rzędu.

Czuję się jakbym wygrała los na loterii, bo oto świeżutka premiera – Zaginiona Siostra, której postać kotłowała się w moich zakamarkach wyobraźni już od bardzo dawna. Nie sposób wyrazić ile zrodziło się w mojej głowie pomysłów na jej istnieje, która wypierał rozsądek – nieee… Ona nie istnieje.

Nie napisze Wam szczegółowej, typowej recenzji, gdyż sama ich czytać nie lubię. Lubię zagwozdki, pytajniki i tajemnicę. Lubię otworzyć nieznaną książkę gdzieś w jej środku, przeczytać 1/3 strony, poznać smak i styl oraz poczuć mrowienie. Nie mniej jednak chcę Was zachęcić, bo bez tego, nie będziecie wiedzieć, co Was czeka, ani co tak bardzo mnie sama urzekło….

Powieść wielotomowa - powieść obyczajowa - saga rodzinna Lucinda Riley powieści książki

Książki Lucinda Riley - powieść obyczajowa - Siedem sióstr saga rodzinna Wydawnictwo Albatros

SAGA RODZINNA SIEDEM SIÓSTR

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się razem w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec nadał im imiona mitycznych Plejad. Dopiero po jego śmierci, korzystając ze wskazówek, które im zostawił, każda z nich odnalazła nie tylko własne korzenie, ale też swoją drogę w życiu. Wciąż  jednak nie wiadomo, kim jest siódma siostra i co się z nią stało. 

/przypis wydawcy/

Maja, Ally, Star, CeCe, Tiggy, Elektra i zaginiona Merope – każda inna, tak samo interesująca, szukająca celu w życiu i własnych korzeni.

Chciałabym napisać, która jest mi najbliższa… jednak jest to bardzo trudne. Czy moją faworytką jest Maja najstarsza z sióstr, tłumaczka powieści, która jak się okazuje pochodzi z Brazylii, ukrywająca swoja przeszłość przed najbliższymi, czy może  utalentowana żeglarka i flecistka Ally (Alkione) z Norwegii, która traci w wypadku swoją miłość? A może żyjąca w cieniu starszej o kilka miesięcy siostry – Star (Asterope)? Która aby odnaleźć szczęście i swoją drogę cofa się do 1909 roku, aby poznać ekscentryczny świat angielskiej arystokracji? Czy może CeCe (Celaeno), która nigdy nigdzie nie pasowała… i aby odnaleźć poczucie przynależności i prawdziwy dom odbywa podróż na interior w Australii i poznaje kulturę Aborygenów. Na dużą uwagę zasługuje też szósta z sióstr niesamowitej urody modelka Elektra, która zmaga się  uzależnieniem od narkotyków i alkoholu.

Powieść wielotomowa – Siedem sióstr 

Każdy tom sagi rodzinnej jest osobną powieścią poświęconą jednej z sióstr. Wszystkie książki są ze sobą ściśle powiązane Istnieje przekonanie, że nie trzeba czytać ich po kolei. Jednak aby ieć pełen obraz i zrozumieć całość, polecam czytać po kolei:

SAGA RODZINNA LUCINDA RILEY:

  1. SIEDEM SIÓSTR
  2. SIOSTRA BURZY
  3. SIOSTRA CIENIA
  4. SIOSTRA PERŁY
  5. SIOSTRA KSIĘŻYCA
  6. SIOSTRA SŁOŃCA
  7. ZAGIONIONA SIOSTRA – premiera 

/wydawnictwo Albatros/ 

Saga rodzinna Siedem sióstr to nie prosta bajka, którą czytamy na dobranoc. Pełna zagadek, magii i cudownego wręcz nastroju i wyczucia, napisana w co najmniej w dwóch płaszczyznach czasowych, Lucinda Riley z niesamowitym wyczuciem potrafi nas przenieść z czasów teraźniejszych 100 lat wstecz. Dzięki niej poznajemy wspaniałe kraje począwszy od Anglii, poprzez fiordy Norwegii, gorące stepy Australii, bajeczną Brazylię, Hiszpanię i historię tancerzy flamenco, Stany Zjednoczone, aż po egzotyczną Kenię. Kolebką siedmiu sióstr jest natomiast malowniczy , prywatny półwysep na Jeziorze Genewskim w Szwajcarii i dom, a raczej zamek jak z baśni o księżniczkach.

Przy czym siostry księżniczkami z pewnością nie są. Zmagają się ze swymi słabościami, szukając swego celu i szczęścia. I to sprawia że siostry stają się nam tak bliskie. Lucinda Riley na stronicach tej wielotomowej powieści sagi rodzinnej porusza wiele ważnych tematów, jak chociażby problem z narkotykami współczesnej młodzieży.

Nie tylko siedem sióstr ma swoją tajemnicę. Zagadkową postacią jest również ich adopcyjny ojciec, którego w dzieciństwie nazwały Pa Salt. Magiczne powiązanie astronomii i mitologii przewija się w każdym tomie powieści. Jak sama autorka Siedmiu Sióstr przyznaje, do napisania cyklu powieści zainspirowały ją greckie mity o konstelacji Siedmiu Sióstr zwane Plejadami.

Przede mną ostatni tom, który ma właśnie swoja premierę Zaginiona Siostra. Niemniej, mam niesamowitą pewność, że za jakiś czas sięgnę po wszystkie 7 tomów Siedmiu Sióstr ponownie, aby jeszcze raz zasmakować się w tej pięknej historii wspaniałych i silnych kobietSaga rodzinna Siedem sióstr jest dla mnie jedną z najpiękniejszych historii – powieści o kobietach, jaką miałam przyjemność poznać. I jak określa wydawca – jest najpopularniejszą serią obyczajową na świecie. 

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: