Seriale Netflix wciągają nawet te z nas, które omijają je szerokim łukiem (jak mnie do niedawna). Kiedy raz zerkniesz na ranking najlepszych seriali – z pewnością przeglądniesz do końca. W sytuacji, kiedy pooglądasz trailer… przepadłaś! Przedstawiam RANKING SERIALI NETFLIX – moje top 13 najbardziej wciągających seriali 2020.

wciągające seriale netflix rankingNie jestem maniakiem telewizyjnym. Co więcej, wciągające seriale omijam szerokim łukiem, zwłaszcza te najlepsze filmy serialowe na Netlix. Dlaczego? Z przekory, zdrowego rozsądku i miłości do wysypiania się. Oczywiście napisałam to do Was, mrugając jednym okiem, gdyż mniej więcej od wiosny 2020 pokochałam seriale Netflix. I tu rodzi się pytanie – dlaczego akurat popularny Netflix. Z prostej przyczyny. Lubię pooglądać dobry serial od A do Z, a nie coś, co ciągnie się latami, jak kluchy…

Netflix daje mi tę możliwość, że mogę pooglądać wciągający serial w ciągu 2-3 wieczorów (o ile ma 1 sezon 🙂 ), czasem o zgrozo dłużej, iż zdrowy rozsądek nakazuje, jednak dzięki temu mam radość z oglądania, nic mi nie przerywa i przeszkadza. Wciągające seriale Netlix oglądam, kiedy dzieci już śpią, a ja niczym Łomża zapadam się w fotelu, wsparta o ramię męża…. 

Stworzyłam ranking seriali Netflixseriale 2020 – które utkwiły mi w pamięci, które chcę Wam polecić. Z pewnością wiele z nich znacie, co więcej, zgaduję, ze oglądacie więcej ode mnie. Nie jestem maniakiem, wybieram tylko te seriale, które według mnie są warte pooglądania. Znajdziecie tu nowości oraz te seriale, które zna niemal cały nasz kraj, jednak mniemam, że jest garstka z Was, która ich nie widziała i według mnie zasługują na wyróżnienie.

Ranking seriali Netflix jest jak najbardziej subiektywny i proszę nie sugerujcie się kolejnością, jest przypadkowa. Klikając na zdjęcie – obejrzycie trailer.

RANKING NAJLEPSZYCH SERIALI NETFLIX

 – SERIALE 2020 – 

WCIĄGAJĄCE SERIALE NETTLIX

1. DOM Z PAPIERU

Jest to jeden z najbardziej wciągających seriali Netlix. Nie mogliśmy mu się oprzeć. Niewyspani, zmęczeni tkwiliśmy z oczami wpatrzonymi  w ekran. Dom z papieru nas zaczarował. Szybka i nieprzewidywalna akcja. Główni bohaterowie z tzw. szemranej strefy, których nie da się nie pokochać, nawet wkurzającego Berlina, a piosenka śpiewana na jednej ze wspólnych kolacji brzmi mi w uszach od ponad pół roku i stała się w moim domu przebojem 🙂

oryginalny tytuł: La Casa De Papel

ilość sezonów: 4, czekamy na 5!

ilość odcinków: 38

seriale netflix

Przymknijcie oczy i posłuchajcie tych głosów….

2. GAMBIT KRÓLOWEJ

Magia szachów, magia mimiki twarzy, magia spojrzenia… – w skrócie Gambit Królowej – niesamowicie wciągający serial Netlix, w rolach głównych z niezwykłą Anya Taylor-Joy oraz z Marcinem Dorocińskim, który wciela się w rosyjskiego arcymistrza szachowego. Główna bohaterka, jej emocje, wewnętrzne rozdarcie, przykuwające spojrzenie, są sensem całej uwikłanej historii serialu. Akcja rozgrywa się  latach 50 XX wieku. Dziewczynka, która trafia do sierocińca odnajduje pasję, która pokieruje jej życiem. Niestety łatwa popada w nałogi – najpierw tabletki uspokajające, które są wręczane dzieciom sierocińca, później alkohol. Czy mimo wszystko, uda jej się pokonać największego rywala i stanie się nr 1 świata szachowego?

oryginalny tytuł: The Queen’s Gambit

ilość sezonów: 1 

ilość odcinków: 7

najlepsze seriale - seriale 2020 - wciągające seriale netflix

3. VIRGIN RIVER

Amerykański serial, z lekką nutką romantyzmu i dramatyzmu. Ten ciekawy serial Netflix pojawił się w grudniu 2019, a drugi sezon miał premierę w listopadzie 2020. określiłabym ten typ serialu jako średnio wciągający, ale chciałam go wyróżnić przez fakt, że pozwala odpocząć i wczuć się w amerykański klimat.  Myślę, że warto pooglądać trailer (po naciśnięciu w zdjęcie poniżej) aby poznać smak filmu. Powstał na podstawie powieści  Robyn Carr. Dodam, że nie tylko mi skojarzył się z kultowym serialem, które niegdyś oglądała cała Polska – Doktor Quinn.

oryginalny tytuł: Virgin River

ilość sezonów: 2

ilość odcinków: 20

ciekawy serial Netflix - seriale 2020 - ranking seriali 2020

4. MROCZNE POŻĄDANIE

Jeden z lepszych i niesamowicie wciągających seriali Netlix, którego nie mogłam pominąć w rankingu seriali 2020. Jednak uwaga – dla widzów dorosłych, zawiera wiele scen erotycznych. Serial Netflix jest nasiąknięty mrocznym klimatem, w gatunku – thiller psychologiczny. Lubię filmy kryminalne, a ten pochłonął mnie bez reszty. Cały czas próbowałam rozwikłać zagadkę, która okazała się trudna. Nie wszystko co widzimy, takie jest naprawdę. Śmiało mogę stwierdził, że jest to Neflixowy hit, choć musiałam go oglądać późno w nocy, kiedy już dzieci spały.

oryginalny tytuł: Oscuro Deseo

ilość sezonów: 1

ilość odcinków: 18

hit serial Netfix - Mroczne Pożądanie - recenzja serialu - thiller psychologiczny Netflix

5. UWIĘZIONE

Netflix przekonał mnie do meksykańskich (jak powyżej) i hiszpańskich produkcji. W Uwięzionych spotykamy Nairobi z Domu z Papieru, w którym pokazuje jeszcze większy kunszt aktorski. Z serialu wynosimy wiedzę, albo jej namiastkę, co może się dziać z człowiekiem, który zostaje zamknięty i odizolowany od świata zewnętrznego. Uwięzione to wciągający serial Netflix o hiszpańskich więźniarkach.

oryginalny tytuł: Vis-a-Vis

ilość sezonów: 5

ilość odcinków: 59

ranking seriali Netflix 2020 - Uwięzione Vis a Vis hiszpański serial na Netflix

6. W GŁĘBI LASU

Polski serial kryminalny w duchu punk-rocka lat 90-tych. W głębi lasu – to ekranizacja popularnej książki Harlana Cobena, pod tym samym tytułem. Serial jest dwuwątkowy czyli teraźniejszość przeplata się ze zdarzeniami sprzed 25 lat. Dwójka zakochanych nastolatków staje się świadkami krwawego morderstwa. Jak potoczą się ich losy. Czy ich miłość przetrwa, czy zdarzenie na zawsze zniszczy ich kiełkujące uczucie? Kim będą po latach?

oryginalny tytuł: W głębi lasu

ilość sezonów: 1

ilość odcinków: 6

polski serial kryminalny - ranking seriali - najlepsze seriale netflix

7. THE RAIN

Jest to jeden z niewielu filmów gatunku science fiction, który mnie wciągnął do tego stopnia, że znalazł się w omawianym rankingu seriali 2020. Choć zakwalifikowałabym go również do gatunku thillera psychologicznego. Oglądając ten wciągający serial w dobie Covid-19, mam wrażenie, że wszystko to, co do niedawna wydawało nam się tylko filmowa fikcją, teraz nabiera innej wartości. Śmiertelnie groźny wirus w postaci deszczu opanowuje Skandynawię. Czy ludzie przetrwają i znajdą antidotum?

oryginalny tytuł: The rain

ilość sezonów: 3

ilość odcinków: 20

wciągający serial netflix - najepsze seriale - scince fiction - thiller psychologiczny Netflix

8. ROJST

Dla 20-latków czasy PRLu to jak surrealistyczna rzeczywistość. Jednak to nasza przeszłość, w której wiele z nas się urodziło i żyło przez wiele lat. Rojst to polski serial sensacyjno-kryminalny w reżyserii Jana Holoubka miedzy innymi z udziałem Andrzeja Seweryna i Piotrem Fronczewskim. Serial określany jest mianem widowiska, które stara się wytłumaczyć czasy PRLu. Co więcej, myślę, że nie jest to serial dla szerokiej publiczności. Trudno jest się odnaleźć i zrozumieć realia z minionej epoki. Ja mimo wszystko polecam.

oryginalny tytuł: Rojst

ilość sezonów: 1

ilość odcinków: 5

polski serial kryminalny - Rojst - recenzja serialu Netflix

9. THE CROWN

Serialowi hit na Netflix na temat brytyjskiej rodziny królewskiej, która pozwala nam w pełni zrozumieć postawę i rolę Królowej Matki czyli Elżbiety II. Serial pokazuje Monarchinię jako człowieka, kobietę – matkę, jej słabości i problemy. Widzimy przewrotny świat luksusu ale i trudnej dla zrozumienia etykiety dworskiej i panujących w nim zasad. Na wyróżnienie zasługuje niesamowite podobieństwo aktorów do rzeczywistych postaci.

oryginalny tytuł: The Crown

ilość sezonów: 4

ilość odcinków: 40

najlepszy serial netflix - ranking seriali 2020 - recenzje seriali na netflix

10. KU JEZIORU

Serial Netflix określany najlepszym serialem w czasach pademii. Ku jezioru to wciągający thriller o przetrwaniu w czasach zarazy produkcji rosyjskiej. Dostrzegamy i wyciągamy wnioski, zamykamy buzie, nie złościmy się, że musimy spędzać czas w 4 ścianach, bo zawsze może być gorzej…. To mądry film, który uczy nas, że często bezzasadnie narzekamy na to, co nas spotyka. Na wyróżnienie zasługuje również muzyka filmowa.

oryginalny tytuł: 

ilość sezonów: 4

ilość odcinków: 40

najlepszy serial netflix - o wirusie o pandemii - serial Netflix - ranking

11. KIERUNEK NOC

Gdy z niewyjaśnionych przyczyn promienie słoneczne zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze, pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kierunek na zachód, aby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy. Jeśli zaciekawiła Was ta krótka recenzja kliknijcie jeszcze na zdjęcie poniżej aby zobaczyć trailer. Serial Netflix naprawdę godny uwagi – pełen emocji, chwilami wzruszający i trzymający w napięciu. Musze zaznaczyć, że film powstał zainspirowany powieścią Jacka Dukaja pt. Starość aksolotla.

oryginalny tytuł: Into The Night

ilość sezonów: 1

ilość odcinków: 6

Najlepsze seriale netflix - Ranking seriali Netfix - Recenzje seriali Netflix

12. UNORTHODOX

Poruszający i wciągający serial Netfix, opowiadający o dziewczynie zortodoksyjnej Żydowskiej społeczności, która postanawia zerwać ze swoją wspólnotą religijną. Ale, jak możecie się domyślić, od przeszłości nie tak łatwo się odciąć… Ten film pokazuje świat i realia, które rozgrywają sią tuż pod naszym nosem, a o których często nie mamy zielonego pojęcia. Pooglądałam 21 minutowy filmik na Netlix – Za kulisami serialu. Twórcy określali, że czuli się, jakby nakręcali film historyczny i czasem az trudno im samym było uwierzyć, że nie działo się to naprawdę. Możemy nie zrozumieć religii, języka, rytuałów, ale przesłanie i wymowa tej historii przemówi do każdej z nas..

oryginalny tytuł: Unorthodox

ilość sezonów: 1 

ilość odcinków: 4

Ranking najlepszych seriali Netflix

13. EMILY W PARYŻU

Zastanawiałam się, czy umieścić te pozycję w Rankingu Seriali Netflix 2020 w moich TOP. Film jest przyjemny i beztroski. Przyjemnie się go ogląda i dobrze się wypoczywa, sprawia że odrywamy się od codzienności. Mimo swojej lekkości i banalności, zasługuje na wyróżnienie. Bo czyż nie tego właśnie oczekujemy często od serialu? A czy jest Top Top – sami oceńcie.

oryginalny tytuł: Emily in Paris

ilość sezonów: 1 

ilość odcinków: 10

lekkie seriale na netflix

 

W przypadku, kiedy mielibyście ochotę na rodzima produkcję, zapraszam na recenzję polskich seriali Netflix:

Ranking najlepszych polskich seriali – TOP 7

Polskie Seriale Netflix - Ranking

Jeśli natomiast szukacie filmu na wieczór zajrzyjcie sobie do wpisu: 

TOP 20 WZRUSZAJĄCYCH FILMÓW wzruszające komedie romantyczne

 

 

 

 

Wśród ulubionych seriali, które nie weszły do rankingu seriali 2020, gdyż są nieco starsze, a które zawładnęły moim sercem to oczywiście i niepodzielnie króluje Watacha oraz film inspirowany książką z mojego dzieciństwa – Ania nie Anna. Mam nadzieję, że coś wybierzecie z tego mojego TOP wciągających seriali Netflix.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: