Ranking najlepszych polskich seriali Neflix – top 7 najciekawszych i najbardziej wciągających rodzimych produkcji. Akcja każdego rozgrywa się w Polsce. Znajdziecie tu serial obyczajowy, który wyciśnie niejedną łzę, polskie seriale kryminalne, filmy z nutką historii i wspaniała grę aktorską Danuty Stenki. 

Polskie Seriale Netflix - Ranking

RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH SERIALI NETFLIX

– subiektywny przegląd polskiej produkcji filmowej

1. GŁĘBOKA WODA – poruszający serial na Netflix

Bardzo poruszający polski serial wyreżyserowany przez Magdalenę Łazarkiewicz, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Niegdyś był emitowany w TVP. W rolach głównych Marcin Dorociński i Katarzyna Maciąg. Każdy odcinek to osobna historia, przeplatana osobistymi przeżyciami grupy pracowników ośrodka pomocy społecznej. Serial jest bardzo życiowy, minimalnie przygnębiający i dający do myślenia. Dzięki niemu, analizujemy jak wiele złego jest wokół nas, jak trudny jest los społeczeństwa, którego dotknęły różnego typu życiowe problemy. Ten polski serial porusza wiele problemów, pokazuje, jak zaangażowanie i wspólna pomoc może przynieść wymierne korzyści. Według mnie, jest to jeden z najbardziej znaczących i nietuzinkowych produkcji naszej rodzimej produkcji. Uwaga – jeżeli jesteś tak jak ja wrażliwcem – przygotuj sobie kilka paczek chusteczek.

Ranking seriali polskich Netflix

2. ZBRODNIA – polski serial kryminalny

Według mnie serial Zbrodnia jest jednym z ciekawszych polskich seriali kryminalnych. W rolach głównych – fenomenalny Wojciech Zieliński, Magdalena Boczarska i Joanna Kulig. Akcja rozgrywa się na moim ukochanym półwyspie Helskim. Jest pierwszy polski serial wyprodukowany przez AXN. Oprócz interesujących wątków kryminalnych, możemy podziwiać piękne morskie plaże, wydmy oraz Hel z lotu ptaka. Oglądając serial, dzięki kunsztowi aktorskiemu bohaterów – przeżywamy ich problemy i staramy się pomóc w rozwikłaniu zagadek. Polski serial Zbrodnia doczekał się 2 sezonów – na równi ciekawych i wartych obejrzenia.

najlepsze polskie seriale Netflix

3. W GŁĘBI LASU – polski serial na podstawie powieści Harlana Cobena

Przyznam, że nie czytałam kryminału Harlana Cobena, ale serial W głębi lasu mnie uwiódł. Nie potrafiłam się od niego oderwać, póki nie została rozwiązana zagadka. Według mnie jest to jeden z najlepszych polskich seriali Netlix. Świetni aktorzy m.in. Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Hubert Miłkowski, Wiktoria Filus. Film rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych, które okrasza punk-rockowa muzyka z mojej młodości. Obserwujemy tu kilka wątków miłosnych: pierwsze uczucie, miłość rodzica do dziecka, oddanie, przebaczenie, dojrzała miłość, a wszystko te emocje wplatane są w kryminalną historię, która rozegrała się na przełomie kilku lat. W głębi lasu jest to jeden z nielicznych seriali, który z chęcią obejrzę ponownie (a nigdy nie oglądałam żadnego serialu dwukrotnie).

najlepszy polski serial Netlix

4. 1983 – polski thriller

Jeśli pasjonuje Was historia, a zwłaszcza lata 80-te i stan wojenny zachęcam do obejrzenia mrocznego, polskiego serialu na Netflix. I mimo skrajnych uczuć, jakie mogą Wam towarzyszyć podczas oglądania tego filmu – zachęcam Was gorąco, przy czym zastrzegam – to nie jest serial,, który oglądamy do południowej kawki i przegryzając ciasteczko. Film jest bardzo osobliwy i wciągający i polecam go na wieczór. Akcja polskiego serialu 1983 rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych – teraźniejszości, czyli roku 2003 oraz przeszłości, czyli w tytułowym 1983.  W rolach głównych występuje Robert Więckiewicz i Maciej Musiał. Po obejrzeniu, czuję duży niedosyt i liczę, że powstanie drugi sezon tego wyjątkowego polskiego thillera.

dobry polski serial Netflix - ranking polskich seriali

5. ROJST – polski serial z czasów PRLu

Ten jeden z najlepszych polskich seriali Netlix opisałam początkiem roku w artykule o Najlepszych serialach 2020 roku:

Dla 20-latków czasy PRLu to jak surrealistyczna rzeczywistość. Jednak to nasza przeszłość, w której wiele z nas się urodziło i żyło przez wiele lat. Rojst to polski serial sensacyjno-kryminalny w reżyserii Jana Holoubka miedzy innymi z udziałem Andrzeja Seweryna i Piotrem Fronczewskim. Serial określany jest mianem widowiska, które stara się wytłumaczyć czasy PRLu. Co więcej, myślę, że nie jest to serial dla szerokiej publiczności. Trudno jest się odnaleźć i zrozumieć realia z minionej epoki. Ja mimo wszystko polecam.

polski serial kryminalny - Rojst - recenzja serialu Netflix

6. PROKURATOR – nowy polski hit na Netlix

Uroczy, staroświecki prokurator oraz nowoczesny policjant z wydziału kryminalnego – czy macie skojarzenia, że gdzieś juz to widzieiście? Mi jednoznacznie serial skojarzył sie z kultowym serialem lat 90-tych Gliniarz i Prokurator. W odróżnieniu jednak od scen z Los Angeles mamy polskie realia i rodzima prokuraturę i policję, a co ważniejsze – rodzime historie i sprawy kryminalne. Oglądamy na ekranie ponownie w roli policjanta Wojtka Zielińskiego, a w rolę prokuratora wspaniale wcielił się Jacek Koman. Magda Cielecka to z wierzchu zimna pani patolog, a wyrozumiała pani prokurator – przełożona Kazimierza Procha (J.Koman) – Dorota Kolak.

polskie hity - seriale Netflix - ranking seriali

7. INSTYNKT – serial z Danutą Stenką

Tak, jak zaznaczyłam powyżej, ten polski serial oglądałam właśnie dla Danuty Stenki. Uwielbiam ją na szklanym ekranie w każdej roli. Mimo nieco kiczowatej czołówki (jak z amerykańskiego horroru) treść całego filmu jest ciekawa i wciągająca. W stołecznej dochodzeniówce zostaje zatrudniona nowa pani komisarz z mroczną przeszłością. Czy jej partner oraz przełożony znają prawdę? Kim jest i co skrywa pod twarzą profesjonalnej pani policjant główna bohaterka serialu? Danucie Stence towarzyszy m.in. Szymon Bobrowki, Marietta Żukowska, Paweł Królikowski oraz rozbrajający, a jednocześnie wkurzający Piotr Głowacki w roli prokuratora.

serial z Danuta Stenka - polski serial krymnalny na Netflix

Niestety wśród polskich seriali Netlix brakuje mi jednak innych gatunków filmowych., które z oczywistego powodu nie znalazły się w moim rankingu. Liczę jednak, że wkrótce powstaną, gdyż możemy się szczycić wspaniałymi polskimi aktorami, których gra aktorska jest na dużo wyższym poziomie w porównaniu do amerykańskich banalnych tasiemców.

Jeśli czujecie niedosyt filmowy polecam recenzję o najlepszych serialach z 2020 roku. Jeśli macie inne zdanie, co do mojego rankingu – najlepsze polskie seriale  – chętnie posłucham – czekam na Wasze komentarze. Ciekawa tez jestem czy lubicie rodzima produkcję, czy raczej stawiacie na zagraniczne seriale Netlix?

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: