Udało się 🥳 👍 Moja córka w 2 dni opanowała jazdę na rowerze bez bocznych kółek! Jak to możliwe⁉️ Postawiliśmy na super lekki rower da dziecka Puky LS PRO z niską ramą, dzięki któremu czuje się bezpiecznie i sama potrafi go utrzymać. lekki rower da dziecka Puky LS PRO

Lekki rower dla dziecka jest strzałem w 10! Przekonaliśmy, kiedy już po 2 dniach samodzielnej jazdy na rowerze, kiedy nasza drobna 6-latka wsiadła na rower dziecięcy Puky LS PRO 18 calowy ( czyli dla dziecka o wzroście od 105 do 120 cm). Teraz zastanawiamy się nad podobnym dla naszej 4-latki.

Każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko było mądre, super sprawne i idealnie radzące sobie w życiu. Jednak popatrzmy na siebie. Czy my tacy super jesteśmy? No właśnie! Sama sobie odpowiedz 🙂 Ja do tych super nie należę. Mam mnóstwo wad, które znam i się z nimi pogodziłam. Skoro akceptuję swoje minusy, dlaczego u tych, których kocham najbardziej mam je wyliczać?!

Uwielbiamy swoje dzieci ponad wszytko na świecie, ściągnęłybyśmy dla nich gwiazdkę z nieba. Jednak z drugiej strony, czy nie wymagamy od nich zbyt wiele? Nauka literek w 5 roku życia, trzymanie emocji na wodzy, fantastycznie jeśli nigdy się nie brudzi i sprawność fizyczna na 5+. To ostatnie, czyli sport jest bardzo ważny zarówno w życiu dziecka jak i naszym. Tylko co zrobiłaś ostatnio dla siebie, oprócz zakupu paczki kolejnej mocnej kawy i batonika? Ups!

Więc daj spokój swojemu dziecku! Nie zmuszaj do jazdy na rowerze, hulajnodze, deskorolce czy koniu! Ono samo doskonale czuje, kiedy nadejdzie moment, że zechce popróbować tego czy owego! Warto jednak skupić się na rozwoju motoryki dużej. Niestety, większość z nas skupia się na motoryce małej, a szkoda…. (czyt. artykuł – Jak rozwijać motorykę dużą u dziecka, w jaki sposób wpływa na rozwój dziecka)   Mówię to z własnego doświadczenia, bo i ja marzę o wspólnej przejażdżce rowerowej całą rodziną. Niestety życie nie jest różowe.

Mój syn w roku bieżącym skończył 9 lat. Przez pierwsze lata swojego życia unikał sportu z małymi wyjątkami typu zajęcia-zabawa karate itp Nic w tym dziwnego. Po urodzeniu miał lekko obniżone napięcie mięśniowe, zaczął raczkować w dniu swoich pierwszych urodzin, a naukę chodzenia rozpoczął w wieku 18-tu miesięcy, kilka dni przed rezonansem, na który skierował go neurolog. Byłam niezmiernie dumna, kiedy w wieku 6 lat zaczął śmigać na hulajnodze. Rok 2020 okazał się przełomowy – nauczył się płynnie jeździć na rowerze.

Z tym, że jak typowa Matka-Grażyna popełniłam błąd i kupiłam rower 24-calowy zgodnie z jego wzrostem. Przez nieco słabe nóżki i lekką asymetrie ciała, nijak mu szła nauka jazdy na rowerze dziecięcym. Dopiero jak wskoczył na dużo mniejszy… okazało się, że po 4 próbach mój syn jeździ! Dlatego apeluję do Was – zachęcajcie i nie zmuszajcie!

Nela z idealną postawą ciała nie miała żadnych problemów z nauką jazdy na rowerze dziecięcym. Pierwsze „kroki” stawiała na rowerze dziecięcym z Decathlonu o 16 calowych kółeczkach marki B’twin.  Jednak tak szczerze mówiąc, całkowitej śmiałości nabrała na innym modelu i w ciągu 2 dni zaczęła płynnie jeździć na nieco większym modelu z firmy Puky. To dzięki lekkiemu rowerowi dla dzieci Puky LS PRO śmiejąc się w głos pędzi dziś po trasie rowerowej.

rower dla dziecka 18 cali koła

LEKKI ROWER DLA DZIECKA PUKY LS PRO

Nela od kilka tygodni temu posiada świetny, lekki rower dla dziecka Puky LS PRO o kołach w rozmiarze 18 cali. Puky to niemiecka firma z 75-letnią tradycją, a rowery montowane są w Polsce. Wydaje mi się, że jeszcze słabo rozpoznawalna w naszym kraju. A szkoda, bo produkty mają rewelacyjne!

Rower dla dziecka Puky to najlżejszy w swojej klasie rower dziecięcy. Nasz waży zaledwie 5,9 kg! 

Model, który ma Nela to PUKY LS-PRO i jest  dostępny w 16, 18, 20 i 24 calowych kołach i jest to nowość na rynku w klasie rowerów dziecięcych, dedykowany dla dzieci od 3 roku życia.

Zapewne dziwicie się, jaki mam powód aby go tak wychwalać 🙂 Otóż lubię Wam pokazywać produkty, które szczególnie lubimy, a jest wiele powodów, dlaczego akuratnie ten lekki rower dla dziecka Puky LS PRO nam się tak spodobał.

PUKY to jedyny producent europejski, który od 75 lat produkuje wyłącznie pojazdy dla dzieci i stale korzysta z wiedzy pediatrów. Nie produkuje tabletów, słodyczy i innych miliona rzeczy 🙂

kask dla dziecka 6 lat PUKY

LEKKI ROWER DLA DZIECKA PUKY LS PRO

Lekkie rowery dziecięce są dostępne w ciekawych kolorach. Można wybrać rower dziecięcy w 3 odcieniach:

  • błękitu nieba i stabilnego srebra
  • soczystej pomarańczy i stabilnego srebra
  • jagodowej przygody i stabilnego srebra

Lekkie rowery dziecięce PUKY LS PRO zostały stworzone z myślą o dziecięcej frajdzie i wielu możliwościach, zapewniając maksimum bezpieczeństwa.

rower dla 6 latka - najlepszy lekki model na polskim rynku PUKY LS PRO

Główne zalety lekkiego rowerka dziecięcego PUKY LS PRO

niska rama ( w stosunku do typowych rowerków dziecięcych) ma na celu wygodne wsiadanie i zsiadanie, a co z tym związane, pełną stabilność dla podparcia stóp, zarówno podczas nauki jazdy na rowerze dziecięcym jak i dla późniejszej jazdy

waży zaledwie 5,9 kg dlatego jest zaliczany do najlżejszych w swojej kategorii rowerów dziecięcych ( waga przeciętnego rowerka dziecięcego wynosi ponad 9 kg – to naprawdę odczuwa dziecko, kiedy musi podnieść rower z ziemi, przestawić itp – ja sama sobie to chwalę, kiedy wkładam go do bagażnika, czy wstawiam do garażu)

lekki rower dla dziecka Puky LS PRO spełnia normy bezpieczeństwa dla dzieci, a klamki hamulców są dostosowane do małych rączek, co więcej, posiada jedyny na rynku hamulec dla dzieci typu V-brake, który spełnia obecnie obowiązujące normy dotyczące hamulców przeznaczonych dla dzieci

lekki rower dziecięcy posiada wysokiej jakości elementy konstrukcyjne, a firma Puky daje gwarancję na długą żywotność rowerów

–  ma również odporną na uderzenia powłokę proszkową, więc nie musimy się martwić o jakiekolwiek odpryski

rower dziecięcy posiada bezpieczne chwyty na kierownicę, dzwonek, wygodne, bezszwowe siodełko oraz antypoślizgowe pedały, z których każdy ma 3 odblaski

– zaliczany jest do najbardziej bezpiecznych rowerów dziecięcych

Moim zdaniem, ten lekki rower dziecięcy Puky, który posiada moja 6-latka, jest świetny dla wszystkich dzieci, w tym dla dzieci słabych, które nie lubią się przemęczać, a już tym bardziej świetny dla dziewczynek, które lubią sportową jazdę. Jest też rewelacyjny do nauki jazdy.

kalkulator rozmiarów rowerów

Na stronie producenta jest fajnie opisany kalkulator rozmiarów rowerów. Szczerze Wam powiem, że tego mi brakuje w innych sklepach. Dzięki temu, dokładnie wiedziałam, jaki rozmiar rowerka mam dobrać dla dziecka.

Ogólny zapis mówi:

LS-PRO 16 -> dla dzieci od 3+
LS-PRO 18 -> dla dzieci od 4+

jednak warto pochylić się nad tabelą rozmiarów rowerów

jaki rower dla 6 latka

Ten, który Wam wkleiłam dotyczy roweru dziecięcego 18 calowego, który my mamy, czerwony suwak pozwala precyzyjnie dopasować wzrost dziecka do konkretnej wielkości rowerka. (więcej na stronie: puky.pl)

lekki rower dla 4 latka do nauki jazdy PUKY LS PRO

lekki rower dla 6 latka PUKY LS PRO 18 cali

lekki rower dla dziecka 4 5 6 lat PUKY 16 cali 18 cali koła Najlżejszy w swojej klasie rower dziecięcy 6 kg

rower dla dziewczynki 6 7 lat 18 cali PUKY LS PRO lekki

lekki rower do nauki jazdy dla dziecka 4 5 6 7 lat

lekki rower PUKY LS PRO od 4 lat 16 18 20 24 calowe koła 5,9 kg waga roweru dziecięcgo najlżejszy nieiecki, składany w Polsce

Jak dobrać rozmiar roweru dla dziecka - tabela - Jaki rower wybrać dla dziecka 3 4 5 6 7 8 9 lat

Ja zamawiając lekki rower dziecięcy dla mojej 6-latki wybrałam Puky 18-calowy, jednak myślałam wtedy zarówno o Borysku jak i Nelusi. Mieliśmy już rower 16 calowy B’twin i 24-calowy Kross, który kupiliśmy dla syna wiosną na urodziny. Jednak chciałam, aby Borys na dobre przełamał się w jeździe rowerem i nabrał śmiałości do momentu, aż wskoczy na większy, który okazał się dla niego zbyt duży jak na pierwsze jazdy na rowerze. Natomiast docelowo i aktualnie jest rowerem córki 6-latki, która w tym momencie na nim śmiga i jest bardzo zadowolona. Co więcej, przy jej wzroście 115 cm początkowo sądziłam że 16-calowy rower dziecięcy będzie tym idealnym. Jak się okazało, dzięki niskiej ramie i lekkiej wadze-  rower Puky 18-calowy okazał się jeszcze lepszy!

Dlatego, jeśli zastanawiacie się nad zakupem rowerka dla swojego dziecka, zerknijcie na stronę: puky.pl i przyjrzyjcie się tym lekkim rowerom dziecięcym. Znajdziecie tam szeroki wybór produktów. Dla nas lekki rower dla dziecka Puky  LS PRO okazał się wyborem idealnym.