Kiedy w naszym domu zawitał rowerek biegowy Cariboo (poprzednia nazwa – Movino) zadrżałam – Ocho! Będzie stał i się kurzył, jak 3 pozostałe rowerki. Jak bardzo się pomyliłam! Nie tylko się nie kurzy, ale jest ubóstwiany przez moje dziewczynki. W naszym domu rowerek biegowy stał się absolutnym hitem.

rowerek biegowy dla 2 latki Cariboo Magnesium Pro

Nie każdy rowerek biegowy jest taki sam !

Rowerek biegowy stał się fenomenem ostatnich kilku lat. Jest to idealny wstęp do nauki jazdy na „dorosłym” rowerze. Wygląda prawie identycznie jak tradycyjny, jednak nie posiada pedałów. Dzieci doskonale uczą się za ich pomocą utrzymania równowagi. Maluchy mają frajdę, a rodzice są szczęśliwi, że mogą sobie pozwolić na dłuższe spacery.

Jednak nie zawsze jest tak cukierkowo. 5 lat temu kupiliśmy piękny drewniany rowerek dla naszego synka. Postał 3 lata i to było na tyle jego kariery. Podobna historia spotkała 2 kolejne rowerki na pedały. W wieku 6 lat w akcie desperacji kupiłam hulajnogę. I to był strzał w 10. Pomknął na niej jak błyskawica.

Każde dziecko jest inne, ma odmienne upodobania. Borys miał zmniejszone napięcie w nóżkach, koślawość kolanek, płaskostopie, problem z bioderkami i jako niemowlę kręcz szyjny. Być może wszystkie te cechy przełożyły się na jego niechęć w stosunku do rowerów. Jednak w tym momencie, kiedy skończył 7 lat, powolutku zaczyna otwierać się na różne formy aktywności fizycznej. Polubił karate, grę w piłkę nożną, wspomnianą hulajnogę, a ręce ma silne, jak co najmniej 10-latek.

Z kolei moje dziewczynki ubóstwiają rowerki. Nie boja się szybkości i wysokości. Widzę w nich te cechy, których nie zauważyłam u syna. Nie usiedzą na jednym miejscu. Uwielbiają ruch i taniec. Na rowerku biegowym Cariboo pędzą po całym domu. Na przeszkodzie nie stają im nawet 2 schody, które mamy z przedpokoju do salonu.

lekki rowerek biegowy dla dziecka 2 lata Movino

Cariboo pierwszy rowerek dla dziecka 2 latka

Rowerek dla 2 latka

Rowerek biegowy Movino / Cariboo waży jedynie 2,2 kg. Dzięki cechom które posiada, rowerek kształtuje równowagę u 2 latka, ćwiczy reakcje równoważne podczas wykonywania manewrów /mamy przedpokój w kształcie litery L/, a co równie ważne, uczą ich samodzielności i odpowiedzialności /zabroniłam rzucanie rowerka gdzie popadnie/.

ROWEREK BIEGOWY MOVINO – pod nową nazwą Cariboo Magnesium Pro


według opinii Oli:

 • jeśt fajny i ładny i jeśt Oli

według opinii Neli:

 • jest taki piękny
 • fajnie obraca się kierownica
 • mogę jechać po schodach
 • jest różowy
 • jest bardzo szybki
 • można obrócić kierownicą do tyłu i jechać
 • ma serduszkowe siedzenie

rowerek biegowy movino

Cariboo Magnesium Pro rowerek biegowy

rowerek biegowy Movino/  Cariboo Magnesium Pro

Cariboo Magnesium Pro to pierwszy rowerek biegowy na rynku polskim, którego rama wykonana jest ze stopu magnezu. Dzięki temu jest również jednym z najlżejszych modeli. Waży zaledwie 2,2kg. Model jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Posiada certyfikat zgodności z europejską normą EN 71.

Cechy:

 • ultralekka rama wykonana ze stopu magnezu
 • rama wykonana z jednego elementu, niespawana
 • szerokie opony z pianki EVA
 • unikalny sportowy design

pierwszy rowerek dla dziecka

Dokonując zakupu pierwszego rowerka (również biegowego), którego można już dokonać, kiedy dziecko skończy 2 latka, warto prześledzić jego cechy. Należy go dopasować do wieku, wzrostu i co równie ważne do wagi. Dziecko ważące np. 13 kg nie powinno posiadać rowerka biegowego, który waży połowę jego kilogramów. Spowoduje to jego zniechęcenie, gdyż nie będzie potrafiło go utrzymać, a tym bardziej sprawnie nauczyć się na nim jeździć.

Najwygodniejsze są rowerki biegowe poniżej 4 kilogramów. Im lżejsze, tym sprawniejsze i wygodniejsze dla 2-4 latka. Doskonale aby posiadały regulowane siodełko i kierownicę. Nasz rowerek biegowy Cariboo  dodatkowo został wyposażony w kierownicę bez blokady skrętu, sportowe, wygodne siodełko oraz antypoślizgowe uchwyty. Ramę ma wykonaną ze stopu magnezu, co powoduje, że rowerek biegowy jest ultralekki. Jest 75% lżejszy od stali i o 33% lżejszy od aluminium.

pierwszy rowerek dla dziecka lekki marki Movino

więcej zdjęć, jak się prezentuje rowerek w plenerze z moja Olą znajdziecie tutaj:

biegówka dla dwulatka cariboo lekki rowerek biegowy

 

Najprzyjemniejsza rzecz, którą robię dla dziecka na wiosnę (i dla siebie) /klik/

 

 

 

Co równie ważne, stop magnezu jest przyjazny dla środowiska – łatwo poddaje się recyclingowi i ulega szybszej biodegradacji niż aluminium czy stal. Ciekawostką jest, że  do tej pory stop magnezu wykorzystywano tylko do produkcji profesjonalnych rowerów crossowych i szosowych oraz w przemyśle lotniczym i obronnym.

Dla nas rowerek biegowy Cariboo, który notabene jest pierwszym rowerkiem Oli, okazał się strzałem w 10! Zabiera go ze sobą niemal wszędzie 🙂