Zwykle przyjemności dzielimy na te dla dorosłych oraz te dla dzieci. Jest jednak jedna grupa, która sprawia wiele radości wszystkim! W dodatku jest to rzecz dedykowana dzieciom, z której my chętnie korzystamy, zwłaszcza na wiosnę!

magnolia

Ostatnio skupiam się na blogu wokół przyjemności ( czyt wpis – najlepszy prezent ever dla kobiety), jednak życie nauczyło mnie, że muszę wyłuskać nieco czasu dla siebie, pobyć sama lub z moją rodziną tak bez powodu. Odrzucić telefon w ciemny kąt, wyłączyć i zapomnieć. Uwierzcie mi, że wtedy życie zaczyna płynąć wolniej i całkiem inaczej. Nagle mamy więcej czasu i zupa nam się nie przypali (choć z nią to różnie bywa).

Co robię dla dziecka

Wiosna to czas, kiedy pragnę bardziej i więcej wszystkiego. Dzień jest dłuższy, więc możemy pozwolić sobie na więcej przyjemności, zwłaszcza.. poza domem! Parki i „spacerniaki” na wiosnę są tak piękne. Maszerujemy przed siebie, podziwiamy pęki kwiatów, białe kwiatuszki wiśni i jabłoni, kwitnące magnolie. Staramy się korzystać z czasu po burzy. Nigdy wcześniej i później tak pięknie nie pachnie, jest świeżo i tak refleksyjnie a zieleń aż po oczach kole.

rowerek biegowy movino biegówka dla dwulatka

park w przemyślu

Co robimy na wiosnę

Mam sceptyczny stosunek do sportów zimowych. Nie neguję – chwalę entuzjastów, jednak zwolennikiem nie jestem, poza kilkoma zjazdami saneczkami. Zima to okres dla mojego koca, książki i gorącej herbaty. W zamian, kiedy tylko zauważam pierwsze oznaki wiosny, zaczynam żyć na nowo. Wstępuje we mnie nowa energia (czyt wpis – jak sobie poradzić z przesileniem wiosennym4 sposoby w 7 dni )

Na wiosnę odkurzamy w końcu rowerki i hulajnogi, tato zawiesza dzieciom (i mi)  huśtawki i ustawia trampolinę (również mi). Spędzamy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. I nie będzie to dla nikogo tajemnicą, że to niezmierna frajda zarówno dla dzieci i dla mnie.

Niespełna 8 lat temu walczyłam z z obniżonym napięciem mięśniowym Borysa, więc bardzo zwracam uwagę na odpowiednią dawkę aktywności ruchowej. Nie należę do rodziców, które pohukują:

  • nie biegaj po się spocisz
  • nie właź bo spadniesz
  • uważaj, bo się wybrudzisz

Tym samym wracając do domu, chowam moje brudasy na tylnym siedzeniu auta, ukrywając przed wścibskim wzrokiem ludzkim i szeptami – to matka wypuszcza z domu takie zaniedbane dzieci?! Bynajmniej! Są naprawdę zadbane, dopieszczone, wybiegane i … szczęśliwe!!! (więc kwestię brudu pomijam).

rzecz która robię dla dziecka na wiosnę

Najprzyjemniejsza rzecz, którą robię dla dziecka na wiosnę (i dla siebie)

Staram się zapewniać dużą porcję ruchu moim dzieciom (a przy okazji i sobie). Kochamy wyjścia na ścieżkę rowerową i do parku. Nie musimy koniecznie korzystać z wyszukanych atrakcji, bo to, co najprostsze i co nas cieszyło w dzieciństwie nadal jest trendy!

Aktywność ruchowa dziecka została gruntownie zbadana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Według jej ustaleń, osoby w wieku od 5 do 17 lat potrzebują następującej „dawki” ćwiczeń:

  • 60 minut dziennie – pod warunkiem, że ćwiczenia będą zróżnicowane i średnio intensywne
  • 5 razy w tygodniu dziecko powinno zażyć 30 minutowego ruchu, które je zmęczy
  • 3 razy w tygodniu powinni wykonywać 15-minutowe ćwiczenia wzmacniające mięśnie i poprawiające gibkość (najłatwiej i najchętniej dzieci wykonują je w grupie – przedszkole np zajęcia z rytmiki, gimnastyki juniora lub starszaki w szkole podczas zajęć gimnastycznych)

To  co ważne dla dziecka !

Warto zauważyć, że ruch nie wpływa jedynie na ciało, ale również na rozwój, zdolności adaptacyjne (w tym pewność siebie, co wielu dzieciom często brakuje) i ogólnie społeczne. I taki jeszcze jeden plusik – najmłodsze dzieci, często wykazują nadwyżkę energii. Pożytkując ja na świeżym powietrzu są spokojniejsze w domu 🙂

szczęśliwe dziecko

rowerek biegowy dla 2 latka olx

 


Na zdjęciach, może zauważyłyście, że pojawił się rowerek biegowy. Z ręką na sercu przyznaję, że nie znam lepszego modelu (a mieliśmy już 3! różne). Od momentu publikacji recenzji na jego temat, dostałam od Was masę pytań. Więc mam niespodziankę ! Dzięki uprzejmości marki Movino mam dla Was 2 takie rowerki w dowolnym wybranym przez Was kolorze.

rowerek biegowy dla dziewczynki 2 lata

biegówka dla dwulatka

movino rowerek biegowy dla 2 latka

najlepsza biegówka dla 2 latka


Wszystkie informacje o naszym rowerku biegowym przeczytacie we wpisie sprzed pół roku:

rowerek biegowy movino Ultralekki rowerek biegowy Movino – według opinii 2 i 4-latki


 

 

 

 


KONKURS z marką Movino

konkurs wygraj rowerek


TADAAAAM MAMY JUŻ ZWYCIĘZCÓW ! Są to osoby, które nie po raz pierwszy pokazały się na fb w formie like i komentarzy, ale mam dla Was na pocieszenie informację – za kilka dni startujemy z nowym konkursem, więc zapraszam!

-pierwszy rowerek trafi do Kornelki, która została niedawno starszą siostrą i dzielnie się wszystkim dzieli – o czym nas poinformowała jej mama – Aleksandra Maśluch

-drugi rowerek stanie się własnością Emilki, aby mogła dogonić starszego braciszka Pawełka – jak napisała jej mama Agnieszka Leszczuk


zasady:
1. konkurs dla fanów wkawiarence.pl  i marki Movino  (dla osób,  które polubiły profil na facebooku!!! )
2. miło nam będzie, jeśli udostępnisz plakat konkursowy na swoim profilu na Fb (klik – plakat do pobrania)
3. w komentarzu na blogu napisz:
  1. – do kogo trafi nagroda
  2. – napisz minimum 1 zdanie o dziecku
  3. – wybierz kolor rowerka biegowego movino magnesium pro (srebrny, turkusowy, wiśniowy, różowy)
  4. – koniecznie wpisz swój nick z fb !!!
( szczegóły na stronie: https://movino.pl/rowerki-biegowe-dla-dzieci/ )
4. konkurs trwa od 07.05.2019 do 13.05.2019 roku do północy
promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook
regulamin:
1. Sponsorem konkursu jest firma Movino Sp. z o.o. Sp. K.  a organizatorem konkursu jest blog wkawiarence.pl 
2. Nagrody w konkursie to 2 rowerki biegowe Movino Magnesium Pro ( w dowolnym kolorze)
3. Konkurs trwa od 07.05.219 do 13.05.219 do północy
4. Wysyłka nagrody tylko na terenie kraju.
5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu maksymalnie 3 dni od zakończenia konkursu.
6. Zwycięzcy zostaną wybrani  na podstawie subiektywnej oceny przez współorganizatora konkursu.
7. Promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook.