Kochasz Tatry ale wciąż szukasz nowych atrakcji dla dzieci i dorosłych? Na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się rewelacyjnie miejsce – niesamowita atrakcja, której już nigdy nie zapomnisz! Najpiękniejsza ścieżka w koronach drzew w Tatrach. Jednocześnie jest to najciekawszy i najdłuższy spacer w koronach drzewnajlepsza atrakcja w Tatrach dla dzieci i dorosłych.  

Ścieżka w koronach drzew w Tatrach na Słowacji - atrakcje które warto zobaczyć - najpiękniejsza trasa widokowa w koronach drzew - Bachledkova Dolina Słowacja

Ścieżka w koronach drzew w Tatrach

Bachledka w Słowacji

Ścieżka w koronach drzew w Tatrach to wyjątkowe, bardzo atrakcyjne miejsce dla dzieci i dorosłych. Zapierające dech widoki i klimat tego miejsca sprawia że na zawsze to miejsce zagości w Twoim sercu. Całej mojej rodzinie towarzyszyła wielka adrenalina, radość i euforia. Spodziewaliśmy się wspaniałej atrakcji, ale nasze oczekiwania były blade w porównaniu do tego, co zobaczyliśmy!

Chcąc dostać się na Ścieżkę w koronach drzew, należy kierować się do Bachledkovej Doliny w Słowacji (1 godzina drogi z Zakopanego), u podnóża której znajduje się duży parking. Moim zdaniem warto tam wybrać się z samego rana, kiedy nie ma jeszcze tłoku, a który zasłoni nam wspaniałe widoki i innego rodzaju atrakcje dla dzieci w Tatrach Słowackich. My mieliśmy szczęście, bo turystów nie było wielu, dzięki czemu mogliśmy korzystać ze wszystkiego do woli.

Po zaparkowaniu auta  musicie podjąć decyzję czy jesteście piechurami, czy jednak wolicie skorzystać z kolejki gondolowej. Na tej podstawie dopiero dokonujecie zakupu biletu. My zdecydowaliśmy, że pójdziemy pieszo, aby móc chłonąć więcej i dłużej. Ścieżka prowadzi przez las, w większości dróżka jest zacieniona i nawet każdy 5-latek z pewnością sobie poradzi. Nie ma jednak możliwości aby pchać tam wózek, gdyż po drodze są schodki i wzniesienia i korzenie drzew. Natomiast z powrotem można do parkingu dostać się błyskawicznie – torem saneczkowym.

Bachledka jak dojechać do ścieżki w koronach drzew na Słowacji

Dolina Bachledova ścieżka w koronach drzew - opinie jak dojechać, czy warto zwiedzić

Chodnik Koronami Drzew Słowacja - jak dojśc - trasa

Spacer w koronach drzew Bachledka - gondole, wyciąg, tor saneczkowy, trasa piesza

Spacer w koronach drzew Bachledka - trasa piesza z dzieckiem - Słowacja - co warto zwiedzić z dzieckiem

słowacja tatry atrakcje wyciąg , gondole - atrakcje na Słowacji Tatry

Bachledka Słowacja Tor Saneczkowy atrakcje na Słowacji Dolina Bachledowa - tor saneczkowy w tatrach słowackich

Spacer w koronach drzew Bachledka - gondole, wyciąg, tor saneczkowy, trasa piesza z dzieckiem

Zanim wejdziemy na ścieżkę w koronach drzew, zaraz po wyjściu z lasu znajdziemy się na malowniczej polanie, gdzie znajduje sie sklepik, plac zabaw oraz od czasu do czasu odbywają się różnego rodzaju pokazy. My uczestniczyliśmy w widowisku na temat ptactwa. Co prawda „spektakl” był  w języku słowackim, ale myślę, że to wcale nam nie przeszkadzało.

Niedawno miało miejsce otwarcie nowej wspaniałej atrakcji przy ścieżce w koronach drzew w Tatrach pod nazwa Królestwo Lasu.

Na powierzchni prawie 5 tys. m2 rozmieszczone są aż 24 atrakcje dla całej rodziny – w tym zjeżdżalnie, kolejki liniowe, megatrampolina lub inne elementy, a dla zmęczonych i szukających wytchnienia sa liczne ławeczki i restauracja Panorama.

Ścieżka w koronach drzew znajduje się na tle dwóch najwyższych szczytów Tar Bielskich.

słowacja tatry atrakcje - atrakcje na Słowacji w Tatrach dla rodziny

Tatry Niskie Słowacja atrakcje dla dzieci

wystawa ptaków Bachledka Słowacja Tatry

NAJPIĘKNIEJSZA ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW
– KTÓRĄ WARTO ZOBACZYĆ

Konstrukcja zbudowana jest na 129 drewnianych słupach. Od innych odróżnia ją wysokość, czubki drzew są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Po drodze możemy zapoznać się w przystępny sposób z informacjami na temat miejscowej fauny i flory, ale przede wszystkim będziemy mogli podziwiać imponujące widoki. Ścieżka jest dostosowana dla rodziców z dziećmi w wózku i dla osób z niepełnosprawnością.

Na ścieżce w koronach drzew podziwiać możemy: Trzy Korony w Pieninach, Giewont w Tatrach i Babią Górę w Beskidach.

Wieża na końcu Ścieżki w Koronach Drzew w Tatrach robi na każdym wielkie wrażenie, a wejście na samym jej szczycie na siatkę – jest tylko dla odważnych i osobach o silnych nerwach, bo emocje są nie do opisania, a drżenie nóg nie do opanowania.

Spacer Koronami Drzew na Słowacji - wieża widokowa, atrakcje dla dzieci - co warto zwiedzić i zobaczyć

Przewodnik - spacer z dzieckiem w koronie drzew - ścieżka dydaktyczna - chodnik w koronach drzew na Słowacji - wycieczka z dzieckiem na Słowację w Tatry

atrakcje zakopane i okolice - Tatry

Bachledka mieści się na pograniczu Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego

edukacyjna trasa w koronie drzew - ścieżka w Tatrach dla dzieci - - chodnik w koronach drzew na Słowacji - wycieczka z dzieckiem na Słowację w Tatry

Chodnik w Koronach Drzew Bachledka Tatry Niskie na Słowacji

słowacja spacer w koronach drzew z dzieckiem

słowacja spacer w koronach drzew z dziećmi - atrakcje na Słowacji dla rodzin z dziećmi

Najpiękniejsza Ścieżka w koronach drzew którą warto zobaczyć -Spacer w koronach drzew Słowacja Bachledka - Sei

Spacer w koronach drzew Słowacja cennik

Słowacja - Bachledowa - szlak w koronach drzew i wieża widokowa - czy warto wybrać się z dzieckiem

spacer w koronach drzew słowacja opinie

spacer w koronach drzew słowacja opinie - czy warto wybrać się z dzieckiem na spacer w koronie drzew na Słowacji

Tatry Słowackie - Atrakcje dla rodzin z dzieći - co warto zwiedzić - atrakcje dla dzieci - ścieżka w koronach drzew Bachledowa Dolina na Słowacji koło Zakopanego

atrakcje dla dzieci zakopane i okolice latem

atrakcje dla dzieci zakopane i okolice - spacer w koronach drzew wieża widokowa gondola - wyciąg tor saneczkowy w Tatrach

Štrbské Pleso –

Jezioro Szczyrbskie Jezioro w Tatrach Słowackich

Dodatkowo, będąc w rejonie tatr słowackich warto pokusić się i zrobić dodatkowe 55 km malowniczej trasy i wybrać się nad Jezioro Szczyrbskie, które jest niesamowicie urokliwe. Wolnym spacerkiem, który trwa mniej niż godzinkę, można obejść je dookoła, podziwiając piękno otaczającej przyrody.

Jezioro Szczyrbskie w Słowacji to również miejsce wypadowe na szlaki np. nad popradzki Staw lub trasa na Rysy. Można też nieopodal Jeziora Szczyrbskiego wejść na wieżę widokową Tatras Tower, z której można podziwiać panoramę okolicy.

Warto mieć na uwadze, że wszystkie opłaty w tym parking możemy zrealizować jedynie w euro. W okolicy jeziora znajduje się wiele luksusowych hoteli i restauracji.

szczyrbskie-jezioro-w-tatrach-slowackich Štrbské Pleso Tatry

Szczyrbskie Jezioro – miejscowość u podnóża Tatr Wysokich na Słowacji

Szczyrbskie jezioro Słowacja Tatry

Ze Szczyrbskiego Jeziora rozpoczyna się szlak na Rysy - jezioro na Słowacji w Tatrach

Słowackie okolice Tatr są zachwycające. Na uwagę zasługuj fakt, że wiele miejsc można odwiedzić w towarzystwie psa, a szlaki są dużo mniej oblegane niż w Polsce.

Sama ścieżka w koronach drzew w Tatrach jest niesamowita. Zarówno na małych i starszych turystach robi wielkie wrażenie.