Świąteczne filmy i bajki dla dzieci netflix

Okres Świąt Bożego Narodzenia rozpieszcza nas do tego stopnia, że mamy mętlik w głowie, co warto pooglądać, a z czego zrezygnować. Również Netflix serwuje nam mnóstwo nowych świetnych propozycji. Zrobiłam wielki przegląd, co warto pooglądać w tym roku. 

Oczywiście Kevin to nr 1, ale co jeszcze? Okazuje się, że jest mnóstwo nowości! Począwszy od bajek dla najmłodszych dzieci, poprzez filmy animowane, a skończywszy na świątecznych filmach familijnych.

Wielki przegląd najlepszych pozycji świątecznych filmów i bajek dla dzieci 

20 wartościowych bajek i filmów dla dzieci

1. Chłopiec zwany gwiazdką

2.  Artur ratuje gwiazdkę

Czy wiedzieliście, że Mikołaj ma dzieci? Otóż tak! I pewnego dnia Artur – najmłodszy z rodu Mikołajów postanawia na własną rękę dostarczyć jeden zapomniany prezent.

Artur ratuje gwiazdkę na netflix

 

 

 

 

 

 

 

 

3.  Święta Angeli

Wpisałam ją do najpiękniejszych bajek, jakie oglądałam z dziećmi – pełna ciepła i wzruszeń świąteczna bajka dla dzieci i dla dorosłych / klik/

 

 

 

 

 

 

 

4. Kronika Świąteczna 2

5. Kosmiczne święta

Młody elf bierze małego kosmitę za prezent gwiazdkowy. Nie wie, że jego nowa zabawka chce zniszczyć ziemską grawitację i ukraść wszystkie prezenty. Kolejna pozycja, która pokazuje, że Święta mogą odmienić każdego, nawet…

swiąteczne bajki na netflix dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Święta mądrobotów

serial dla młodszych dzieci – Bo postanawia udać się na Biegun Północny, aby poprosić Świętego Mikołaja o pomoc w przygotowaniu najlepszych prezentów dla swoich przyjaciół. Po drodze dowiaduje się, że Święta Bożego Narodzenia to coś więcej niż tylko zabawki….

świąteczne bajki dla małych dzieci - co warto poogladać na netflix

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Dzieciaki straszaki ratują święta

bajeczki na święta na netflix

8. Renifer Niko ratuje święta

Tato sympatycznego i odważnego renifera Niko – pracuje w elitarnym zaprzęgu Świętego Mikołaja. Nasz bohatera wyrusza w podróż aby poznać  tatę i dowiedzieć się kim naprawdę jes. Co więcej, ma ambitny cel – uratować świat przed watahą wilków knujących, którzy chcą zlikwidować Świętego Mikołaja i przejąć władzę nad Świętami Bożego Narodzenia.

bajki dla dzieci świąteczne na netflix

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Ekspres polarny

Oglądałam z synem ten film już chyba trzykrotnie. To wzruszająca powieść o chłopczyku, który pewnego dnia wsiada do pociągu i wyrusza w podróż….

świąteczne filmy da dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Grinch świąt nie będzie

W Ktosiowie trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Grinch zielony potwór nie lubi Świąt. Jednak jak się okazuje odrobina uprzejmości potrafi zmienić wszystko… Film dla troszkę starszej publiczności.

filmy dla calej rodziny na święta

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Królowa śniegu ogień i lód

Kai, Gerda, waleczna łasiczka i gadatliwy troll Orm ruszają na kolejne spotkanie z przygodą. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Pełna wzruszeń świąteczna bajka dla dzieci młodszych i starszych.

świąteczne filmy na netflix

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Strażnicy marzeń

Króla Ciemności imieniem Mrok, chce sprowadzić na świat wieczną ciemność. Święty Mikołaj, Królik Wielkanocny i Jack Mróz, łączą siły, aby pokonać złego króla.

Strażnicy marzeń - filmy świąteczne na netflix co warto poogladać

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Pan Jangle i świąteczna podróż 

14. Odcinek świąteczny: Miraculous: Biedronka i Czarny Kot

Świąteczny odcinek specjalny, a także dwudziesty siódmy odcinek serialu – kreskówka dla dzieci o superbohaterkach

serial świąteczny na netflix dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Mustang duch gwiazdki

Lucky i jej przyjaciółki muszą dostać się do domu przed Świętami. Niestety śnieżyca krzyżuje im plany. Czy uda im się dotrzeć do celu?

Świąteczne bajki dla dzieci Netflix

 

 

 

 

 

 

 

16. 48 próśb do Świętego Mikołaja

Po raz pierwszy w życiu elfy muszą opuścić dom, po tym jak zaginęły wszystkie listy do Świętego Mikołaja. Obaj postanawiają je odzyskać i zdążyć przed Wigilią.

48 próśb do świętego mikołaja recenzja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. Jeźdźcy smoków załoga ratunkowa. Święta w Chatwielu.

Uwielbiamy te sympatyczne smoki. Tym razem mamy okazję pooglądać świąteczny odcinek. Opady śniegu wyznaczają początek Odinyule – święta wikingów! Jednak nieobliczalna,  szalona pogoda może zniweczyć tradycję…

Jeźdzcy smoków recenzja - odcinek świąteczny - recenzja - film na netflix świątezny

 

 

 

 

 

 

 

 

18. Święta Śmieciarki

W Wigilie Święty Mikołaj rozbija się na wysypisku… Staś, Śmietek i ich czworonożni przyjaciele łączą siły i pokonują trudności aby dostać wspaniale prezenty.

Świąteczne bajki dla dzieci na netflix

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A może znacie inne świąteczne filmy i bajki dla dzieci Netflix- chętnie skorzystamy z Waszych podpowiedzi.