Zniżki na Kartę Dużej Rodziny –  przysługujące rodzinom 3+

Zniżek na Kartę Dużej Rodziny jest naprawdę sporo. Karta Dużej Rodziny to nie obowiązek, a przywilej dla rodzin 3+. Niektórzy machają na nią ręką – a ile ja zaoszczędzę? kilka groszy? Jednak mądre polskie przysłowie mówi: grosz do grosza, a będzie kokosza! 

zniżki na kartę dużej rodziny

Gdzieś, kiedyś przeczytałam mądre zdanie – największym darem rodziców dla dzieci, są bracia i siostry.

Duża rodzina to wulkan. Erupcja energii. Około godziny 20 dzień w dzień, marzę aby poszli już spać. Uwielbiam usłyszeć moją ciszę. Nie jest łatwo – to zapewniam, ale ile miłości… ile przytulasków… to wszystko wynagradza z nawiązką. Pomimo ich utarczek, ich kłótni o ten sam klocek, który właśnie po miesiącu leżakowania wyjęłam spod łóżka – jest dobrze. Uczą się szacunku. Uczą się wartości. Uczą się dzielenia. Uczą się opiekować jedno drugim. Uczą się brać ale też i dawać. Uczą się dogadywać. Uczą się tolerancji.


Kilka lat temu złożyliśmy wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny, jeszcze przed urodzeniem najmłodszej, gdyż przysługuje ona na dzieci własne i z pierwszego związku (nasza rodzina to 3+1+2: 3 maluchów + przyszywana córka już nastolatka + my-rodzice). I od tamtej pory korzystamy ze zniżki na Kartę Dużej Rodziny przy każdej okazji. Bywa, że każdego dnia wyciągam ją z portfela. Choć jak się okazało na progu 2018 roku została uruchomiona aplikacja KDR, na podstawie której, zawsze mogę sprawdzić na jakie zniżki mogę liczyć dzięki geolokalizacji.

Aplikacja dedykowana Karcie Dużej Rodziny informuje mnie o aktualnych rabatach i partnerach akcji.

Karta Dużej Rodziny – jakie zniżki przysługują rodzinom wielodzietnym? Program KDR to szereg ulg i upustów w przeróżnych instytucjach publicznych i w firmach prywatnych. Przysługuje dla rodzin 3+ czyli tych które mają minimum trójkę dzieci.

ZNIŻKI NA KARTĘ DUŻEJ RODZINY

Trzy lata już mija od momentu, kiedy Ministerstwo Finansów wprowadziło do obiegu Kartę Dużej Rodziny. Zostałam wtenczas zaproszona na spotkanie – naradę rodzinną do Kancelarii Premiera, na której mogłam również zadać wiele nurtujących mnie pytań. Początkowo tylko kilka organizacji dołączyło do programu, z czasem zniżek powstało od gromu i co rusz pojawiają się nowe. Do programu KDR dołączyć może każda firma i instytucja. Wśród partnerów są zarówno ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Do tej pory wydano ponad 1,9 mln Kart dla 417 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 3,3 tys. firm i instytucji w ponad 14 tys. lokalizacji.

Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?  Wystarczy złożyć stosowny wniosek do Gminy lub Urzędu Miasta lub pozyskać Kartę droga internetową poprzez moduł eWnioski na Emp@tii.

Karta dużej rodziny w kinie Helios

Z czasem okazuje się, że coraz częściej wyciągamy z portfela Kartę Dużej Rodziny lub sięgamy po aplikację. Maluchy rosną. Jedno nasze wyjście do multikina to wydatek rzędu minimum 70 zł. W momencie, kiedy doliczymy coś do chrupania i  do picia wydatek jest naprawdę duży, a małe wyjście przeradza się w trochę większe. Na szczęście kino Helios respektuje KDR, na każdy seans, oprócz tanich wtorków. 

[Okazuje się również, że drugie kino w naszym mieście (nie tak komercyjne) respektuje KDR, dzięki czemu w portfelu zostaje dosyć spora kwota gotówki. Bilet dla 1 osoby dorosłej i dwójki dzieci to tylko 24 zł. Jestem w niebie. Bo mogę częściej, bo mogę kiedy tylko zechcemy 🙂  Teraz nasze 3 wyjścia to prawie jak jedno do multikina (a tak na marginesie to i popcorn tańszy). ]

Karta dużej rodziny – zniżki na basen, muzeum, zoo, księgarnia

Otrzymujemy zniżki na Kartę Dużej Rodziny: na bilety na basen (uprzedzam, warto zawsze sprawdzić czy nie musimy ubiegać się o dodatkową – Lokalną Kartę Dużej Rodzin. Niektóre ośrodki respektują jedynie te lokalne KDR), na zakupy w sklepie sportowym i księgarni. Dodatkowo na hot dogi i zakupy – aż 30 % rabatu na Orlenie. W naszym mieście aż 3 sklepy budowlane proponują rabaty. ZOO tak samo idzie nam na rękę. I uwaga McDonald proponuje szereg zniżek dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny Mcdonald

Fast foody typu McDonald posiadają zniżki na Kartę Dużej Rodziny na wybrane produkty, przy czym nie wszystkie punkty (np. usytuowane na mopach na autostradzie nic o programie KDR nie wiedzą). Na zestaw dziecięcy niestety zniżki nie ma. Jednak np. na produkty typu hamburger, mc’wrap itp. produkty pod warunkiem, że nie są to zestawy powiększone – już jest bardzo fajna zniżka na kartę Dużej Rodziny w McDonald.

Jakie przysługują nam ponadto zniżki na Kartę Dużej Rodziny? Bezpłatnie zapraszają w swoje progi muzea narodowe i parki narodowe. Szereg zniżek proponuje PKP, w tym  na bilety pendolino (sprawdziliśmy – są na pewno! a pociąg bajeczny!) Zniżki na przejazdy kolejowe — 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na bilety miesięczne I jeszcze jedno udogodnienie, które posiadam – w play – formuła rodzina – 5 kart w cenie 3. Bardzo jesteśmy zadowoleni, że wiele ośrodków kulturalnych i miejsc rozrywkowych honoruje kartę dużej rodziny. Na przykład co roku odwiedzamy Bałtowski Kompleks Turystyczny gdzie korzystamy z dużej zniżki.

Co więcej, dzięki Karcie Dużej Rodziny, co nieco zaoszczędziłam podczas zakupów związanych z moją metamorfozą kuchni. Niektóre sklepy budowlane honorują KDR, zawsze warto zapytać, robiąc zakupy.

Kto może uzyskać Kartę Dużej Rodziny

Każdy członek rodziny, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci, czyli

  • ojciec i matka,
  • macocha lub ojczym (małżonek jednego z rodziców),
  • dzieci.

Kartę mogą dostać także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie.

Od 1 stycznia 2019 roku Kartę Dużej Rodziny będą mogli uzyskać również rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.


zapraszam na najnowszy wpis:

zniżki na karte dużej rodziny

AKTUALIZACA – zniżki na Kartę Dużej Rodziny w 2021 roku 

 

 

 

 

 


Jak widzicie, dla właścicieli aplikacji lub plastikowej karty, czeka naprawdę sporo upustów. Jakie zniżki na Kartę Dużej Rodziny czekają na rodziny wielodzietne? Dzięki wspomnianej wcześniej geolokalizacji otrzymacie dostęp do informacji jakie przywileje i zniżki otrzymamy na Kartę Dużej Rodziny lub możecie zerknąć na stronę www swojej wojewódzkiej strony Karty Dużej Rodziny. Na moim podkarpaciu wyczytałam, że już jest 50 partnerów regionalnych, nie licząc tych ogólnopolskich.