Książki przygodowe o zwierzętach dla dzieci - ksiażki dla dzieci 5 - 10 lat

 

Kolejny artykuł z serii polecajki książek dla dzieci. Tym razem dwie serie bajek. Pierwsza to  magiczne książki o jednorożcach dla dzieci, a druga seria to przygody dziewczynki, która wraz z przyjacielem adoptuje zwierzątka, które znajdują się w makabrycznych opałach.

 

 

 

Istnieją książki dla dzieci koło których przechodzę bez większej ekscytacji. Ot książki, jakich pełno na półkach w księgarni. Ilustracje przeciętne, a treść dająca wiele do życzenia. Bywają też bajki dla dzieci, które nasuwają mi jedną myśl – z jakiego powodu zostały w ogóle wydane? Ani treści, ani przekazu, ani magii z dziecięcych marzeń.

Według mnie książki dla dzieci powinni po pierwsze mieć myśl przewodnią, nieść delikatne przesłanie, posiadać minimum empatii czy też pasji, którą wyróżniają się bohaterowie. Innym gatunkiem są humorystyczne opowiadania, pełne emocji, które trafiają do serca, jak chociażby opowiadania Kubusia Puchatka, które ukochałam sobie we wczesnym dzieciństwie.

Książki dla dzieci o których czasem wspominam na blogu wybieram z wielką starannością. Pokazuje Wam jedynie te, które według mnie zasługują na specjalne względy. Teraz mam nieodpartą ochotę przedstawić Wam dwie serie książeczek, które stoją na szczególnym miejscu w biblioteczce moich córek. Co więcej, pierwszą serię uwielbia również mój 10-latek i chętnie do nas dołącz na wieczorki wspólnego czytania. Fan Minecrafta i innych dziwnych stworów, co do nazw których mam wiele wątpliwości 🙂 podobnie jak reszta naszej rodziny kocha zwierzęta i przejmuje się ich losem. Jest pełen empatii i przeżywa ich losy na równo z siostrami. Chcę przez to zaznaczyć, że nie klasyfikujemy książeczek dla dzieci – te są dla chłopców, a te dla dziewczynek –  gdyż każda dziecięca, pełna pasji historia opowiedziana przez pomysłowego pisarza jest warta poznania.

Wszystkie dziewczynki w wieku 2-12 lat (z tego, co się orientuję) kochają magiczne jednorożce. Długo szukałam ciekawych książeczek z dłuższą treścią (a nie tylko z ilustracjami) dla dziewczynek 5+ I znalazłam 🙂 Co więcej – całą serię!

recenzje książek dla dzieci blog

recenzje książek dla dzieci blog - Akademia Jednorożców Przygody na Dębowej Farmie - ksiażki pełne empatii, przygodowe ksiązki dla dzieci 5 6 7 8 9 lat

recenzje ksiażek dla dzieci

najlepsze opowiadania o zwierzętach dla dzieci - Seria Dębowa Farma i Akademia Jednorożców

najlepsze opowiadania o zwierzętach dla dzieci - Seria Dębowa Farma - ksiązki dla 5 latków

książki o jednorożcach dla dzieci - opowiadania o koniach jednorożcach dla 6 latki

książki o jednorożcach dla dzieci - seria Akademia Jednorożców dla 7 latki

Akademia Jednorożców - recenzja książek dla dzieci o jednorożcach

Książki przygodowe o zwierzętach

Seria Dębowa Farma

Już po nabyciu pierwszych trzech książeczek dla dzieci o zwierzątkach z Dębowej Farmy:

  • Świnka zwana truflą
  • Kózka zwana Wierzbą
  • Baranek zwany Szczęściarzem

wiedzieliśmy, że zagoszczą w naszym sercu na zawsze. Stąd mój artykuł – polecajka sprzed kilku tygodni: Książki przygodowe bestsellery - znane książki przygodowe dla dzieci

 

Przesympatyczna seria książek przygodowych o zwierzętach dla dzieci – przygody na Dębowej Farmie

 

Teraz mamy już 7 książeczek z serii Dębowa Farma. Ósmą książkę ” Sowa zwana Gwiazdą” dostanie Ola na urodziny, jako wielka fanka sówek. Każde opowiadanie można czytać oddzielnie. Rozdziały są na tyle krótkie, że każdy młody czytelnik w wieku już 8 lat z powodzeniem sobie z nimi poradzi. Co więcej, jest to o tyle nasza ukochana seria książek, że moje córki wybrały 3 swoje ulubione opowiadania z Dębowej Farmy i dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wilga mamy dla Was 3 książeczki – rozdanie jest na Facebooku.

Książki o jednorożcach dla dzieci

Akademia Jednorożców

bajka o jednorożcu do czytania

 

Pełne pasji i przygód, opowiadające o niesamowitej przyjaźni dziewczynek z magicznymi jednorożcami. Tematem głównym jest Akademia Jednorożców, czyli czarodziejska szkoła, do której zaczynają uczęszczać dziewczynki, zakochane w koniach. Książki o jednorożcach dla dzieci można czytać oddzielnie. Każda niesamowita bajka to historia innej dziewczynki i Jej nieziemskiego konika. Wszystkie opowiadania są pełne pasji i dostarczają wielu emocji. Mamy już wszystkie dotąd wydane książeczki, w sumie jest 8 książeczek, a wkrótce pojawi się 9 opowiadanie z serii Akademia Jednorożców – Matylda i Perła.

Książki można nabyć w księgarni Wydawnictwa Wilga lub też w salonach empik stacjonarnie lub online.

Przyjaźń dziecka z jakimkolwiek zwierzątkiem jest bezcenna, niedowiarków lub osoby sceptyczne zachęcam do zerknięcia do artykułu – 10 korzyści dlaczego dziecko powinno mieć kontakt ze zwierzętami. W naszym domu zwierzątek nie brakuje (aktualnie mamy ich nadstan 🙂 bo zaszczyciły nas narodziny 6 szczeniaczków), ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma ku temu warunki.

Książki o jednorożcach dla dzieci oraz przygody z dębowej farmy to wspaniała odskocznia i powód do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem. A może polecicie nam swoje ulubione książeczki dla dzieci ze zwierzątkami w roli głównej? 

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: