Myczkowce – atrakcje – 4 miejsca, które warto zobaczyć + 2 w niedalekim sąsiedztwie

Poszukujesz atrakcji dla dzieci i dorosłych w Bieszczadach? Polecam – Myczkowce – 4 miejsca, które warto odwiedzić. Myczkowce to urokliwe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Myczkowce atrakcje dla dzieci i dorosłych.  

atrakcje w Myczkowcach dla dzieci

Myczkowce w Bieszczadach to niewielka miejscowość położona wśród zielonych wzgórz, niedaleko Soliny, jedna z najstarszych osad w Bieszczadach założona już w 1376 roku. Jeśli szukacie wielkiej komercyjnej loży przybytku, to na próżno, bo nic w tym stylu nie odnajdziecie. Jednak uzyskacie coś dużo cenniejszego. Spokój, ciszę, zadumę (o ile nie macie rozbrykanej gromadki dzieci, jak ja 🙂 ).

Po co w Bieszczady? Tam się nic nie dzieje!

Kocham Bieszczady odkąd pamiętam. Moje serce już we wczesnym dzieciństwie zostało pokrojone na kilka kawałków. Jeśli chodzi o moje ukochane miejsca to mam dwa – polskie morze obojętne, ale najlepiej Hel i Bieszczady. O tych drugich wspominałam Wam już kilkakrotnie, co jest kompletnie niewspółmierne do czasu, które tam w swoim życiu spędziłam.

Pokazałam Wam drezyny bieszczadzkie, po co i dlaczego warto się tam wybrać, najbardziej komercyjne miejsce, które w moich oczach zmieniło się nie do poznania od czasu, kiedy odwiedziłam je po raz pierwszy w pierwszych klasach szkoły podstawowej czyli Solinę. Opisałam Wam również jeden z najprostszych szlaków na wędrówkę z dzieckiem, czyli Bukowe Berdo.

Dla mnie Bieszczady tętnią życiem. Jednak – i tu zaskoczenie dla mieszczuchów – nie odnajdziecie tu warszawskich kurortów, choć i to wkrótce się zmieni. Jednak na tą chwilę, polecę Wam to, co na próżno szukać w Waszych okolicach. Cudowną beztroskę, mały zgiełk (jeśli dobrze poszukacie i nie wybierzecie się w typowe dni turystyczne), zieleń, wodę i odpoczynek.

Myczkowce zapora wodna

Myczkowce –  dla dzieci … i nie tylko

To, co znajdziecie w Solinie, nie znajdziecie w Myczkowcach. Nie ma tu miliona straganów i miliard turystów. Miejsce jest oddalone od głównego komercyjnego punktu Bieszczad o 7 km (zawsze miałam problem – Bieszczad, czy Bieszczadów?! 🙂 ). Myczkowce położone są nad jeziorem Myczkowskim, które jest połączone z jeziorem Solińskim.  Jadząc wzdłuż jeziora odnajdziecie kilka cudownych miejsc na rodzinny piknik, z bezpośrednim dostępem do wody.


Myczkowce atrakcje dla dzieci

(i dorosłych)


  1. Mini Zoo

Wybierając się do Myczkowiec swoje kroki skierujcie do Ośrodka Caritas. Znajdziecie tam Mini Zoo, które będzie doskonała atrakcją dla dzieci i dorosłych. Znajdziecie tam niemal wszystkie gatunki mniejszych zwierząt, które występują w dzikich odstępach Bieszczad. W oko w oko staniecie z lamą, baranami, sympatyczną zgrają kóz, wielką rodzina danieli, konikami, barwnym ptactwem itp

W ośrodku, w budynku na 1 piętrze, tuż za salą konferencyjną, odnajdziecie wystawę wszystkich bieszczadzkich zwierząt (i uff czyściutką toaletę).

bieszczady mini zoo

Myczkowce atrakcja najwspanialsza! – Stado dorodnych danieli wylegujące się w cieniu drzew.

Myczkowce atrakcje

co można zobaczyć w Bieszczadach zwierzęta mini zoo

2. Park miniatur sakralnych

Majstersztyk wykonania! Niewielki park z miniaturami obiektów sakralnych  z obszaru pogranicza – Polski, Słowacji i Ukrainy. Uwierzcie mi na słowo – jest to atrakcja w Myczkowcach dla dzieci i dorosłych.

atrakcje w bieszczadach Myczkowce

Myczkowce atrakcje

W ośrodku Caritas znajdziecie również uroczy ogród biblijny. Jednak z uwagi na zwiększoną dawkę energii mojej 3 dzieci, my z mężem oglądaliśmy tylko we dwójkę.

Niestety zabrakło nam placu zabaw. Znaleźliśmy jedynie 3 starutkie huśtawki, karuzele i 3 wątpliwej jakości zjeżdżalnie.

co zwiedzić w Myczkowcach Bieszczady

3. Zapora wodna w Myczkowcach

Mała tama wodna w porównaniu do ogromu tej z Soliny. Jednak spokojny spacer macie zapewniony. Nie ma tam wielkiego gwaru, tłumu turystów, a widoki zapierają dech. Ciekawostką jest, że powstała wcześniej niż zapora na Solinie.

tama w Myczkowcach zapora wodna

4. Platforma widokowa

Z platformy możecie podziwiać wspaniałą panoramę Sanu oraz Myczkowce.

A dla ochłody i równowagi fizycznej w aspekcie aktywności, polecam otwarty i zamknięty basen Aquarius w Lesku. Po takiej wycieczce, macie głęboki sen swoich dzieci zapewniony. A Wy możecie się po cichutku wymknąć do Ursa Maior – posmakować lokalnego browaru.

Myszkowce – atrakcje w sąsiedztwie:

drezyny w bieszczadach uherce

 

Drezyny rowerowe – idealna rozrywka dla całej rodziny + Chatka do góry nogami (na przeciwko drezyn) 

 

 

 

 

 

 

Resumując – czy warto wybrać się do Myczkowiec? Na 1-dniową wycieczkę – z pewnością. Atrakcje w Myczkowcach dla dzieci macie zapewnione.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: