NAJLEPSZE BAJKI NETFLIX DLA DZIECI

Ranking najlepszych, a tym samym najbardziej wartościowych bajek dla dzieci na Netflix. Bajki dla dzieci wybierajmy z głową, bo Netflix prezentuje ich bardzo dużo. Razem z moją 3-ką dzieci opracowałam zestawienie najciekawszych pozycji. W końcu dzieciom też się coś od czasu do czasu należy  😆 Nie bądźmy snobami, włączmy im od czasu do czasu telewizor. Jednak wybierzmy najlepsze bajeczki dla dzieci, a nie – jak leci!

Najlepsze bajki na Netflix

Netlix to ogromna skarbnica przeróżnych propozycji dla dzieci. Z pewnością, każde dziecko, podobnie jak dorosły ma swój ranking i typ filmów i bajek. Dlatego wcale nie zdziwię się, że niektóre nasze propozycje Was zaskoczą. Jednak mam nadzieję, że na tyle Was zaciekawią, że skusicie się na ich pooglądanie.

Najlepsze bajki na Netflix to nasz domowy ranking. W głosowaniu wzięła udział moja 3-ka dzieci w wieku 3 i pół, 5 i prawie 9 lat. Więc rozstrzał jest dosyć spory. Stąd jego różnorodność i tematyka. Na naszej liście najfajniejszych bajek znajdziecie zarówno coś dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych dzieci. Mam nadzieję, że przeglądając naszą listę, będziecie się tak samo dobrze bawić jak ja, kiedy to pisałam ten artykuł.

I mam do Was prośbę – wpisujcie w komentarzu na końcu – co najbardziej lubią oglądać Wasze dzieci, jakie są według nich najlepsze bajki na Netflix. Pod opisem każdej bajki da dzieci na Netlix zamieściłam zdjęcie. Jeśli w nie klikniesz – pooglądasz trailer danej bajeczki.

NAJLEPSZE BAJKI NETFLIX DLA DZIECI

  1. MAŁY KSIĄŻĘ

Do Małego Księcia mam duży sentyment. Mamy w domu książkę autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, byliśmy również z dziećmi na spektaklu w Teatrze Piasku Tetiany Galitsyny. Jednak Netflix proponuje nieco odmienną bajkę dla dzieci pod tym tytułem. Nie jest powiastką filozoficzną i odzwierciedleniem książki, przez co jest bardziej przystępna dla każdego dziecka. Niemniej jednak, niesie przesłanie i jest wyjątkowa.

najciekawsze bajki dla dzieci netlix

 

2. WYSPA PUFFINÓW

Najlepsza bajeczka na Netflix dla najmłodszych widzów. Nie znajdziecie tu ani robota, ani różowych barbi. W zamian przeniesiecie się do świata maskonurów czyli sympatycznych ptaszków morskich. Poznają świat i pysznie się przy tym bawią. Ta ciekawa bajka dla najmłodszych dzieci na Netlix jest bardzo wartościowa i niesie przesłanie. Jakie? Pooglądajcie sami.

bajki dla małych dzieci netflix ranking

W rankingu najlepszych bajek na Netflix dla dzieci stawiamy na wartość merytoryczną połączoną z ciekawym przekazem dla młodego odbiorcy. Doskonale jeśli bajka jest okraszona żywym kolorem i skoczną piosenką. Dlatego też, nie mogło zabraknąć  Psiego Parolu. Była to przez wiele lat ulubiona bajka mojego syna (na równo z Tomek i przyjaciele), a i dziś chętnie na nią zerka w towarzystwie młodszych sióstr. Opracowałam dla Was kilka miesięcy temu bardzo duże zestawienie pojazdów uroczych piesków, które możemy zakupić na allegro (odsyłam do wpisy – pojazdy psiego patrolu). Niestety Netlix nie opublikował trailera, abym mogła go Wam pokazać.

3. PSI PATROL

psi patrol netflix najlepsze bajki dla dzieci

 

4. DZIECIAKI STRASZAKI

Niezwykle kolorowa bajka dla dzieci na Netflix. Kiedy ja byłam dzieckiem na topie były pszczółki i wróbelki, natomiast dzieci w XXI wieku kochają… potwory. Oczywiście te sympatyczne, mają mnóstwo przygód i są nie z tego świata. Dzieciaki Straszaki to sympatyczna gromadka bardzo pozytywnych małych bohaterów. Motywem przewodnim jest ich przyjaźń, czyli to, co w życiu jest niemal najważniejsze.

ranking bajek netflix

 

5. BAL SŁÓWEK

Propozycja dla najmłodszych dzieci. Bajka ma walor edukacyjny. Maluszki uczą się nowych słówek w wolnym tempie, z dużą ilością powtórzeń. Zwierzątka są uśmiechnięte, przyjacielskie i tłumaczą, że najfajniejszą rzeczą jest wspólna zabawa. ( Na polskim Netflix oczywiście bajeczka jest w języku polskim)

najlepsze bajki na netflix dla najmłodszych dzieci

 

6. ŚWIĘTA ANGELI

Niezwykle emocjonująca bajka na Netlix dla dzieci. Jesteśmy tym filmem oczarowani. Dziewczynka wykrada Jezuska z kościoła, gdyż jest jej go bardzo żal i martwi się żeby nie zmarzł. Film nie jest długi, twa około 30 min, jednak jest na tyle emocjonujący, że zapamiętamy go na długo.

najlepsze filmy dla dzieci netflix

 

7. NOWA GENERACJA

Kolejną naszą propozycję dedykujemy dla dzieci powyżej 7 lat (choć moja niespełna 6-latka oglądała z zapartym tchem). Trzymająca w napięciu przygoda nietypowej pary przyjaciół. Na wyróżnienie zasługuje dobra jakość animacji i grafiki. Jest to jedna z tych bajek, która dzieciom się po prostu podoba.

nowe bajki na netflix dla dzieci

 

8. 44 KOTY

Tak naprawdę nie 44, a 4 – Lampo, Milady, Pilou i Klopsik są głównymi bohaterami kociej przygody. Kotki co rusz przezywają rozśpiewane przygody. Wspólnie urocze kocięta zakładają zespół Arcykotków, a garaż gdzie odbywają się próby staje się miejscem spotkań wszystkich kocich przyjaciół z okolicy.

najlepsze bajki netflix ranking bajek

 

9. ŻÓŁWIK SAMMY I SPÓŁKA

Na obrzeżach tropikalnej wyspy, w podwodnej wiosce mieszkają żółwiki i ich przyjaciele. Główne skrzypce w bajeczce odgrywa tytułowy bohater Sammy. Nie jest to żaden superbohater, ale już jego wygląd świadczy, co możemy się po nim spodziewać.

najciekawsze bajki na netflix

 

Do naszego rankingu najlepszych bajek na Netflix dla dzieci dodamy ponadto kilka pozycji dla starszaków mniej więcej dla 7 latków:

10. HOTEL TRANSYLWANIA

11. ANGRY BIRDS

12. DZIECIAK RZĄDZI

13. SCOOBY DOO


Dodatkowa porcję bajek, tym razem edukacyjnych oraz filmów animowanych dla dzieci po polsku znajdziecie we wpisie:

 

Bajki edukacyjne dla dzieci – 20 wartościowych tytułów

 

 

 

 

 

 

najlepsze filmy familijne dla dzieci od 7 lat

 

Najlepsze filmy familijne dla dzieci od 7 lat – top 10 

 

 

 

 

 

filmy animowane dla dzieci po polsku

 

FILMY ANIMOWANE DLA DZIECI

 

 

 

 


Na tą chwile kończymy naszą listę bajek na Netflix, ale nie zamykamy jej na stałe. Z pewnością do niej wkrótce wrócimy.

Najlepsze bajki na Netflix

wymaga stałego dopisywania, bo co rusz pojawiają się nowe bajki Netflix

Więc nie mówimy jeszcze ostatniego słowa…

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: