Dietetyczna zupa z kaszą jaglaną i warzywami może mieć różne smaki. Przeanalizowałam różne wariacje jaglanki, ale dopiero ta konkretna, po kilku moich modyfikacjach spotkała się z entuzjazmem mojej rodziny i na stałe zagościła w naszym domowym menu. Dietetyczna warzywna jaglanka jest  po pierwsze przepyszna, zdrowa, a po drugie dzięki kompozycji przypraw zaskakuje swoim smakiem. A po trzecie z powodzeniem może zastąpić pierwsze i drugie danie dla osób będących na diecie.

dietetyczna zupa z kaszą jaglaną obiad w 15 minut

Uwielbiam gotować, a jeszcze bardziej – czytać przepisy (to chyba jakiż rodzaj zboczenia:) ). Kilkukrotnie prześledziłam przeróżne proponowane przepisy na dietetyczną zupę z kasza jaglaną, jednak żadna mnie nie porwała na tyle, aby ją ugotować. W końcu, aby na stałe wprowadzić zupę jaglana do naszego menu, musiałam skomponować ją sama. Oczywiście kierując się smakiem dań, które uwielbia moja rodzina. Mam 3 małych dzieci, które odpukać zupy uwielbiają.

Dlatego, jeśli macie ochotę wypróbować coś nowego, zachęcić swoje dzieci do zjedzenia bardzo zdrowej zupy- zachęcam do wypróbowania mojego przepisu. Po drugie jest to zupka fit, która z powodzeniem wystarczy za dwa dania, jeśli zrobicie ją odpowiednio gęstą.

WARZYWNA JAGLANKA W WERSJI FIT

zupa jarzynowa w 15 minut

DIETETYCZNA ZUPA Z KASZĄ JAGLANĄ

dietetyczna zupa z kasza jaglaną

 

ZDROWY OBIAD W 15 MINUT

Przygotowanie zupy z kaszą jaglaną zabierze Wam około 15 minut! Więc jest to super extra szybki przepis. Większość zup dla mojej rodziny gotuję w szybkowarze, jednak nie warzywna jaglankę w stylu fit. Krótki czas gotowania w zwykłym garnku na kuchni jest w tym przypadku wystarczający, a przy tym nie rozgotujemy kaszy jaglanej.

PRZYGOTOWANIE ZUPY Z KASZĄ JAGLANĄ

Warzywa obieramy i zcieramy na tarce i wrzucamy do garnka wraz z kawałkiem kapusty wraz z całą cebulą i przyprawami, zalewając 2,5 – 3 l wody. Gotujemy mniej więcej 5 minut. W miedzy czasie przelewamy 2-3 krotnie woda kasze jaglaną (około 50 g), po czym dorzucamy do gotującego się wywaru, wraz z kukurydza i 3 łyżeczkami koncentratu pomidorowego (sugeruje pudliszki lub łowicz – moje ulubione).

Całość gotujemy przez 10 minut. Następnie odstawiamy na kolejne 10 min aby kasza jaglana fajnie doszła do siebie w warzywnej zupce.

Kropka nad „i”  są kleksy śmietany lub jogurtu naturalnego oraz posiekana zielona pietruszka.


Przepisy na pyszne zupy:

najlepsza zupa pomidorowa

 

Najlepszy przepis na zupę pomidorową!

 

 

 

 

 

 

harira oryginalna zupa

 

Zupa z Masterchef’a, której smak Cię zaskoczy

 

 

 

 

 

 

zupa z cukinii fasolki szparagowej warzywna

 

Zdrowa zupa w kolorze słońca

 

 

 

 Dietetyczna zupa z kaszą jaglaną i warzywami smakuje wybornie i wystarczy zaledwie 15 minut na jej przygotowanie.