Krótkie, acz wartościowe zestawienie filmów na HBO Max. Ekranizacje, które zaproponuję, nie są typu – obejrzyj i zapomnij. Są to filmy, które zapadają w pamięć, niosąc różne wartości. 8 totalnie różnych filmów, które warto obejrzeć. Wybierz z zestawienia na HBO Max ten, który według Ciebie jest najlepszy. 

8 propozycji wartościowych filmów na hbo max - co warto obejrzec na hbo max

Filmy na HBO Max, które warto obejrzeć, poukładałam w zestawieniu zupełnie przypadkowo. Nie sugeruj się kolejnością, wybierz te, które przypadną Ci do gustu. Każdy film, który wybrałam na platformie HBO Max jest zupełnie inny, ma inne przesłanie i wartość emocjonalną. Niektóre są pełne empatii, niektórych przekaz jest nieco zawoalowany, inne odrobine brutalne. Niemniej jednak, są to filmy na HBO Max, które warto obejrzeć.

FILMY NA HBO MAX KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ 

1. ŻONA BESTII

Zastanawiałam się, czy film z HBO Max pt Żona Bestii powinien znaleźć się w tym zestawieniu. Jednak po jego obejrzeniu, nie potrafiłam o nim zapomnieć i co rusz pojawiał się w moich myślach. Uważam, że każdemu, kto poogląda, zwłaszcza kobietom, da dużo do myślenia. Opowiada o młodej 18-letniej kobiecie i obsesji mężczyzny w sposób brutalny i nędzny. Pokazuje strach kobiety wobec mężczyzny/oprawcy, a równie negatywna jest bierna postawa społeczeństwa w obliczu tej tragedii. Akcja rozgrywa się w biednej części Kolumbii.  Celem życia młodej bohaterki staje się przeżycie w domu nieobliczalnego sadysty i uratowanie ich maleńkiej córeczki. Film jest brutalny, ale naprawdę warto go obejrzeć na HBO Max. Oglądając ten film, miałam wrażenie, że oglądam prawdziwe życie, a nie wyreżyserowane. Emocje niesamowite.

fim na HBO MAX ktory warto obejrzeć

2. MĘŻCZYZNA IMIENIEM OTTO 

Otto prowadzi samotne życie. Nie potrafi uporać się uporać ze śmiercią żony. Kilkukrotnie próbuje popełnić samobójstwo, ale co rusz mu cos przeszkadza. Co więcej, ma różne fobie, czasem śmieszne innym razem denerwujące licznych sąsiadów. Jest typem odludka i wiecznie ignoruje współmieszkańców osiedla. Otto bardzo zmienił się, po stracie ukochanej kobiety, która codziennie wspomina. Los jednak nie jest obojętny na jego cierpienie. W pewnym momencie życia przypadkowo poznaje nową sąsiadkę i jej rodzinę. Życie zaczyna nabierać powolutku nowego sensu. Tytułowego, wkurzającego mężczyznę gra sam Tom Hanks. Film jest bardzo wartościowy, a możemy go jedynie obejrzeć na HBO Max. . Pokazuje miłość i trudną sytuację życiową oraz nieprzemijającą żałobę. Ważne przesłanie – starszych samotnych ludzi musimy wspierać, dawać im odczuć jak są dla nas ważni. Nie przechodźmy koło takich osób obojętnie.

mężczyzna imieniem Otto - Tom Hanks - wartościowy film na HBO Max

3. BRITNEY SPEARS KONTRA OJCIEC

Natknęłam się na Instagramie na profil Britney Spears. Kojarzą piosenkarkę jako mega gwiazdę z wielkim show scenicznym, wspaniałą tancerkę o niebanalnym głosie, choć do jej fanów nie należę. Jednak po prezjrzeniu kilku filmików na Instagramie zaczełam się zastanawiać. Doszłam do wniosku są robione na siłę lub z ukrytej kamery. Co więcej, jakośc bardzo kiepska, stroje skąpe ale jakby drugiej jakości. Nic nie wyszukanego. Pomyślałam też, że to nie może byc profil gwiazdy pokroju Britney Spears. Nie dawało mi to spokoju. Po czym natknęłam się na film na HBO Max Britney Spears kontra ojciec. Dwa odcinki dokumentalne. Pierwszy to życie Britney przedstawione przez ojca, drugi przez nią samą. Moje podsumowanie – przerażające i bardzo smutne życie mega gwiazdy. Trudno stwierdzić jednoznacznie kto zawinił. Ale daje dużo do myślenia. Na pewno jest mi żal Britney Spears, ale ocenę filmu zostawiam każdemu z osoba. Na Netflix jest inny dostępny film o Britney pt. Britney kontra Spears.

Film o Britney Spears

4. GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI 

Gdzie śpiewają raki to ekranizacja powieści pod tym samym tytułem. Mam wrażenie, że film zupełnie nie jest tak mroczny i melancholijny jak książka. Nie mniej jednak, do obydwóch zachęcam z pierwszeństwem dla powieści. Kiedy staje przed dylematem – czy najpierw przeczytać czy obejrzeć, zawsze wybieram to pierwsze. Wyjątkiem są dla mnie ekranizacje powieści Harlena Cobena , o których pisałam we wpisie:

5 świetnych mini seriali na Netflix na podstawie powieści Harlana Cobena

Gdzie śpiewają raki to piękna i bardzo wdzięczna, choć smutna opowieść. Wielkie brawa dla reżysera, bo przyroda zaprezentowana jest niesamowicie. Historia opowiada o bardzo smutnym losie dziewczynki, którą opuszcza matka. Zostaje wraz z ojcem alkoholikiem i rodzeństwem, którzy dosyć szybko wylatują z domu, aby uwolnić się od ojca tyrana. W końcu pozostają tylko we dwójkę. Dziewczynka pełni role kucharki i sprzątaczki, próbuje tez z czasem zdobyć pieniążki, żeby przeżyć. Ojca często w domu nie ma. Mała bohaterka jest zalękniona, a zastraszona przez rówieśników w pierwszy dzień szkoły postanawia tam nigdy już nie wrócić. Los jest jednak nieco przychylny. Poznaje swojego wybawiciela, który staje się miłością jej życia, jak się okazuje niespełnioną. To on uczy ją czytać i dzięki niemu odnosi sukces. Niemniej jednak, wiedzie życie w ukryciu, z dala od ludzi. Akcja rozgrywa się na mokradłach w Północnej Karolinie. O ile film Gdzie śpiewają raki mogę polecić każdemu, o tyle książka jest dla wybranych, nie każdemu przypasuje. Ja ja zapamiętam ją na całe życie, ale to już kwestia indywidualna.

Gdzie śpiewają raki film na HBO Max

5. THE SOCIAL NETWORK

Czy jest ktoś kto nigdy nie korzystał z Facebooka? A co wiesz o jego założycielu Zuckerbergu? Film The social network jest określany epitetami, które łączą się z jego głównym bohaterem – ekscytujący, przenikliwy, genialny, zimny, mądry. Zdaje się szukać odpowiedzi, czy Zuckerberg  jest  złoczyńcą czy idealistą?! Przez 120 minut oglądamy zagadkę porównywalna z filmem akcji i staramy się dowiedzieć kim ON jest. Film powstał na podstawie książki Bena Mezricha „Przypadkowi miliarderzy” poświęconej powstaniu Facebooka. Pewnej jesiennej nocy 2003 roku student Harvardu i geniusz programowania Mark Zuckerberg siada przed komputerem i z zapałem zaczyna pracować nad nowym pomysłem. W wściekłości blogowania i programowania to, co zaczyna się w jego pokoju w akademiku, wkrótce staje się globalną siecią społecznościową i rewolucją w komunikacji. Zaledwie sześć lat i 500 milionów przyjaciół później Mark Zuckerberg jest najmłodszym miliarderem w historii… ale niestety przedsiębiorczy sukces prowadzi do komplikacji osobistych i prawnych.

co warto poogladać na HBO MAX - film The social network o życiu założyciela facebooka

6. EGZORCYSTA PAPIEŻA

Nie oglądam i nie lubię horrorów. Jednak wyjątkiem jest film z moim ulubionym aktorem – Russell Crowe pt Egzorcysta Papieża. Byc może moglibyśmy w filmie doszukiwać się podobizny do Kodu da Vinci z Tomem Hanksem, jednak o ile w Kod ogląda się doszukując prawy, o tyle w Egzorcyście jest zbyt wiele reżyserskiej fantazji (chyba, że wierzysz w tego typu sprawy). Film obrazuje cele, które miał do wykonania prawdziwy egzorcysta papieża, które wzorują się na jego dziennikach i podobno jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami,  z tym, że jak twierdzi sam Russell Crowe film został zrobiony komercyjnie i jest dedykowany określonej publice. Nie ma w nim nic z filmu dokumentalnego, gdyż odbiega od prawy. Nie mniej jednak, film ogląda się dobrze i trudno o nim zapomnieć. Skłania też do refleksji nad życiem poza grobowym i duszą człowieka.

horror na HBO Max - filmy z Russel Crove - Egzorcysta Papieża

7. CENA PRAWDY

Istnieje kilka filmów pod tym samym tytułem i tak naprawdę trudno zgadnąć, który jest który. Ja chcę Wam polecić film Cena Prawdy na HBO Max, który jest filmem dokumentalnym. Jest to historia człowieka, który ryzykuje wszystko, aby w Rosji zachować wolność słowa. Opowiada o niezwykłym i nieustraszonym mężczyźnie – dziennikarzu, który ryzykuje swoje życie i swoją wolność.  To opowieść o odwadze i odmowie poddania się Władimirowi Putinowi – bez względu na cenę. Rosyjski dziennikarz Dmitrij Muratow ujawnia korupcję w kręgach władzy, fałszerstwa wyborcze i łamanie praw człowieka. Jak sam przyznaje dla niego samego ostatnie lata są najgorsze w życiu – jego kraj toczy wojnę, a  On sam marzy o pokoju i wolności. W 2021 roku Muratow odebrał Pokojową Nagrodę Nobla. Film skłania do rozwagi i przemyślenia. Tu nie ma zawrotnych zwrotów akcji, jednak trudno przejść koło niego obojętnie. Ten film to prawda, która powinniśmy poznać.

film dokumentalny o Rosji HBO MAX

8. CZAS ZABIJANIA

Film Czas zabijania z roku 1996 możemy aktualnie pooglądać na platformie HBO Max powstał na motywach thrillera prawniczego autorstwa Johna Grishama. W rolach głównych oglądamy dwóch doskonałych aktorów Kevina Spacey i Matthew McConaughey, którzy wcielają się w rolę prawników po dwóch stronach barykady oraz  aresztowanego Samuela L. Jackson. Podziwiać możemy też grę Sandry Bullock i Donald Sutherlanda. Treść tego znakomitego i jednocześnie wartościowego filmu jest przerażająca i bardzo emocjonalna. To poruszająca historia, która wciąż pozostaje aktualna i zasługuje na uwagę widza. W USA w stanie Mississippi dziesięcioletnia Afroamerykanka Tonya Hailey zostaje porwana, brutalnie zgwałcona i pozostawiona na pewną śmierć przez dwóch rasistów – huliganów. Dziewczynce udaje się jednak przeżyć i wskazać swoich oprawców. Zrozpaczony ojciec  strzela do oprawców na oczach wielu osób. Wkrótce ujawniają się rasistowskie grupy, które chcą doprowadzić do szybkiego skazania samotnego mściciela.

Czas zabijania - gdzie obejrzeć - na HBO Max

Wszystkie zaprezentowane i polecane przeze mnie filmy na HBO Max, można tez pooglądać na innych platformach, choć wszystkich nie sprawdzałam. Starałam się aby tych 8 propozycji filmowych były zupełnie różne i każda była wartościowa.

Jeśli masz ochotę polecić inne filmy na HBO Max, które warto obejrzeć, będę Ci wdzięczna. Zapraszam do komentowania.