Wyjątkowe i bardzo wciągające mini seriale na podstawie powieści Harlana Cobena – 8 propozycji z platformy Netflix
Mini seriale Netflix Cobena Thillery Psychologiczne na podstawie powieści Harlana Cobena - kryminay Netfix serial

Przychodzę do Was z nowym zestawieniem ciekawych filmów, które ogląda się z zapartym tchem od początku do samego końca. Mini seriale to jest gatunek, który bardzo lubię. Średni czas konieczny na pooglądanie całości mini serialu na Netflix to około 6-7 godzin, na które mogę sobie pozwolić. W odróżnieniu do typowego serialu, który na platformie Netflix ma czasem aż 5 sezonów jest to dla mnie i zapewne dla wielu z Was świetne rozwiązanie.

Chcę Wam polecić 8 doskonałych mini seriali na Netflix stworzonych na podstawie powieści Harlana Cobena. Wciągają od pierwszej chwili i czujemy z każdą kolejną sceną, że chcemy więcej, chcemy jeszcze 🙂 Gdybym miała je zaklasyfikować do konkretnego gatunku filmu to określiłabym, że mini serial Cobena to thiller psychologiczny.

Bardzo lubię ten gatunek zarówno w formie pisanej jak i filmu. Z tego gatunku mogę Wam polecić doskonałe książki Guillaume Musso i B.A. Paris. Wciągają na tyle, że czytelnik nie potrafi się od nich oderwać. Pierwszego autora pochłonęłam 7 książek, a B.A. Paris wszystkie, które są dostępne na polskim rynku, a jest ich 6. Kilka ciekawych książek poleciłam Wam we wpisie – 7 autorów – 9 pięknych powieści.

MINI SERIALE COBENA NA NETFLIX – THILLERY PSYCHOLOGICZNE

zestawienie 8 mini seriali na podstawie powieści Harlana Cobena 

1. ZOSTAŃ PRZY MNIE 

Po 17 latach w szczęśliwym związku z bagażem doświadczeń i 3 dzieci Megan postanawia w końcu powiedzieć swojemu partnerowi życiowemu i ojcu swoich dzieci – TAK na ślubnym kobiercu. Zanim jednak to się stanie pragnie wrócić wspomnieniami do swojego życia sprzed tego szczęśliwego okresu. Seria niefortunnych zdarzeń powoduje, że dotychczasowe życie zaczyna się kręcić w kalejdoskopie, krzyżując losy bliskich ze znajomymi z poprzedniego życia. Zostań przy mnie to mini serial na podstawie książki Harlana Cobena który niesamowicie wciąga. I gdy już wydaje się w ostatnim odcinku, że wszystko zostało poukładane, otrzymujemy na koniec niespodziankę…

2. SAFE

Zrozpaczony ojciec szuka swojej zaginionej córki nastolatki, która po imprezie u swoich znajomych nie wróciła do domu. Jest zrozpaczony i przewrażliwiony po niedawnej stracie żony.  Jednocześnie w szkole, nauczycielka zostaje oskarżona o bliskie stosunki z nieletnim uczniem. Jest ona jednocześnie matką chłopaka zaginionej dziewczyny. Śledztwo prowadzi pani detektyw, która ma potajemny romans z ojcem zaginionej. Jednocześnie swoje prywatne śledztwo prowadzi sam zainteresowany, korzystając z pomocy swojego najlepszego przyjaciela. Zdecydowana część tego mini serialu na motywach powieści Harlana Cobena rozgrywa się na ładnym, zadbanym osiedlu domów jednorodzinnych. Sąsiedzi w większości się znają, czy jednak na pewno? Safe to doskonały przykład thillera psychologicznego na Netflix, w którym chcemy odgadnąć zagadkę, jednak jak się okazuje, ma na tyle ramion i zaułków, że tylko nielicznym się to uda.

3. BEZ POŻEGNANIA

Bez pożegnania to kolejny mini serial stworzony na podstawie książki Cobena. Doskonały thiller psychologiczny produkcji francuskiej, na którego tle możemy podziwiać piękną scenerię. W zaledwie 5 odcinkach na Netflix możemy śledzić losy zrozpaczonego chłopaka, a następnie mężczyzny – po stracie aż 2 ukochanych kobiet. Akcja jak w większości mini seriali Cobena rozgrywa się na 2 płaszczyznach czasowych. Główny bohater pracuje na przedmieściach, na rzecz ludzi bezdomnych, głównie uzależnionych od narkotyków. Kiedy zostaje mu przydzielona do pracy w terenie nowa partnerka, powoli pojawia się uczucie, które powoduje przygaśnięcie żalu, który nosi w sercu od 10 lat. W filmie mamy do czynienia z wieloma wątkami, z których na plan pierwszy wysuwa się poszukiwanie zaginionej ukochanej Guillaume – głównego bohatera mini serialu. Drugi wątek to żałoba po utracie starszego brata i porachunki gangsterskie. W filmie widzimy również postać despotycznego ojca, który na siłę chciał w przeszłości wypromować swojego syna na wielkiego sportowca. Bez pożegnania to świetne studium psychologiczne, na podstawie którego widzimy, że nie zawsze jesteśmy w stanie pokierować własnym życiem.

4. THE STRANGER

The Stranger to pierwszy mini serial zekranizowany na podstawie wieloletniej umowy Netflix z Harlanem Cobenem. Co więcej, ten film odniósł największy sukces. Czy jest lepszy i ciekawszy od innych? Nie sądzę. Według mnie na podobnym poziomie jak pozostałe mini seriale Cobena – wciąga widza w wir zagadek i spekulacji. Przy czym na uwagę zasługuje sama historia, która przez pisarza została doskonale napisana i odegrana przez świetnych aktorów. The Stranger to jednocześnie dramat rodzinny, serial sensacyjny i kryminał. Adam – oddany ojciec i mąż pewnego dnia dowiaduje się od nieznajomej, że żona nie do końca jest tym, za kogo się podaje i skrywa pewną tajemnicę. I tu rozpoczyna się dla oglądającego ten film karuzela niespodzianek i snucie domysłów – jak to możliwe, skąd, dlaczego i kiedy.

5. W GŁĘBI LASU

W głębi lasu to doskonały serial na Netflix, który polecę każdemu. Jest to jedyny serial Cobena polskiej produkcji. Głosu głównego narratora, a jednocześnie bohatera filmu, granego przez Grzegorza Damięckiego mogłabym słuchać non stop. Akcja rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych – w czasach obecnych oraz w roku 1994 na obozie dla nastolatków. Muzyka, która rozbrzmiewa w tle w wydarzeniach, które miały miejsce w przeszłości jest moja muzyką, którą słuchałam jako nastolatka, więc tym samym mnie film zachwycił. Polskie realia, polscy znakomici aktorzy, doskonale opisana historia – czego chcieć więcej? Ten serial polecałam Wam już wcześniej we wpisie – Ranking najlepszych polskich seriali na Netflix – top 7.

6. ZACHOWAJ SPOKÓJ 

Kolejny świetny mini serial na Netflix na podstawie powieści Harlana Cobena z Magdą Boczarską i Leszkiem Lichotą w rolach głównych. Bardzo emocjonalny film, przedstawiający rozdarcie rodziców, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach znika ich szesnastoletni syn Adam. Chwilę wcześniej samobójstwo popełnia przyjaciel z liceum i gdyby nie przypadkowy system szpiegowski, którzy zaniepokojeni rodzice założyli w komputerze, sprawy mogłyby potoczyć się zupełni inaczej. Porywająca fabuła, nieprzewidywalne zwroty akcji, wspaniała śmietanka polskich aktorów – to wszystko czyni film unikalnym i bardzo ciekawym, a jednocześnie niezwykle wciągającym.

7. NIEWINNY 

Zwykły, przeciętny człowiek, o naturalnej wrażliwości zawsze ma problem, aby otrząsnąć się po nieumyślnym zabiciu człowieka. Matt Hunter potrzebował na to ponad 9 lat. Kiedy jego życie zaczyna pomału wracać na normalne tory, a ukochana spodziewa się dziecka, ponownie sprawy zaczynają kierować się w złym kierunku. Wszystko, co przez ostatnie lata budował, swoją normalność i powrót do codzienności zmienia jeden sms i niezapowiedziana wizyta policji. Niewinny to intrygujący kolejny serial na Netflix na podstawie powieści Harlana Cobena, pełen sprzeczności, nietuzinkowych zwrotów akcji i tajemnic.

8. JUŻ MNIE NIE OSZUKASZ 

Idealne małżeństwo. Ona piękna, wysportowana, wykonująca swój wymarzony zawód. On bogaty, przystojny, zakochany w swojej małonce bez pamięci. Jednak tak naprawdę nie jest tak różowo. Maya cierpi z powodu swojej decyzji podjętej podczas ostatniej misji w Iraku jako pilotka śmigłowca wojskowego. W miedzy czasie, w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jej ukochana siostra. 2 lata później w brutalnie zostaje zabity jej mąż Joe. Dwójka detektywów prowadzi śledztwo na równi z Mayą, która chce dociec prawy. Apodyktyczna teściowa co rusz wtrąca się i wyprowadza z równowagi Maye. W tym wszystkim tkwi mała córeczka. Ciemne sekrety i przerażające polowanie na prawdę – tak w skrócie można określić ten doskonały thriller Harlana Cobena, który już od stycznia 2024 r. możemy oglądać na Netlix.

Jeżeli czujecie niedosyt – zapraszam do wpisu:

wciągające seriale netflix ranking

Top 13 seriali na Netflix 

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że z tego zestawienia mini seriali na Netflix na podstawie powieści Cobena sobie wybierzecie. Gdybym ja miała wytypować trzy najlepsze, wybrałabym chyba polski W głębi lasu, Już mnie nie oszukasz i The Stranger. Emocje, intrygi i tajemnice. A który Ty wybierzesz thiller psychologiczny –  mini serial Cobena?

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: