17 książek, które trzymają w napięciu od początku do końca. Są jak dobry film, który oglądasz oczami swojej wyobraźni. Bestsellery autorstwa Guillaume Musso to jak do tej pory 17 najbardziej kasowych francuskich thillerów psychologicznych, od których trudno się oderwać.

ksiązki które trzymają w anpięciu - najlepsze ksiązki Musso - zestawienie Musso ksiązki chronologicznie

Wyobraź sobie książkę, której nie potrafisz odłożyć, dopóki nie doczytasz do końca. Wyobraź sobie świetny thiller psychologiczny, który trzyma w napięciu przez cały czas. Wyobraź sobie aż 17 tego typu książek

Guillaume Musso to „nadczłowiek”, jeśli chodzi o stworzenie gatunku poplątanego z pomieszaniem. W jego książkach, które trzymają w napięciu znajdziesz kryminał połączony z odrobiną fantastyki na dobrym poziomie i odrobiną romansu. Nie ma koloru różowego, nie ma landrynek. Jest mrok, fascynacja i wielkie emocje.

Musso dzięki swym świetnym książkom trzymającym cały czas w napięciu – zrobił światową karierę – łączny nakład jego powieści, przełożony został na 47 języków, a przekroczył już dawno 25 milionów egzemplarzy.

Chyba nie ma drugiego takiego pisarza na świecie, który w tak doskonały sposób potrafi budować napięcie w niemożliwym do naśladowania stylu. Potrafi na tyle zakręcić myśli czytelnika, że ten czuje się jak owinięty w niewidzialny kokon, przeżywa i główkuje, choć zazwyczaj na nic się to nie zda!

Książki które trzymają w napięciu

Średni czas czytania 1 książki Musso  – w moim przypadku to maksymalnie 3 wieczory. Kartki się same przewracają, a Ty nie zauważasz upływającego czasu. Co więcej – thillery psychologiczne Musso to świetna odskocznia od codzienności, a chyba tego w książkach często poszukujemy?! Zapominamy o nawale pracy, o obowiązkach i problemach.

O ile najbardziej kocham powieści obyczajowe, w których bohaterkami są głównie kobiety (Saga Siedem Sióstr, Kobiety z ulicy Grodzkiej, 7 autorów – 7 pięknych powieści, 3 powieści o silnych kobietach, Książki Kate Morton , Aptekarka Magdy Skubiszo tyle lubię po przeczytaniu każdej, w ramach „wymiany myśli” sięgnąć po dobry kryminał. Stąd moja propozycja książek, które trzymają w napięciu Guillaume Musso.

Cecha wspólna książek Musso to niebagatelna i bardzo oryginalna treść, która potrafi wprawić czytelnika w osłupienie. Podczas lektury ma się ochotę powiedzieć: No bez przesady! Niemniej, nie odłożysz, dopóki nie skończysz danej pozycji. Wciąga jak dobry nałóg.

W większości powieści autora przeplata się wątek artystów: malarzy i pisarzy. Zawsze jest też wątek kryminalny. I pomimo cudownych słonecznych niekiedy scenerii jak np. w mojej ulubionej – Sekretne Życie Pisarzy – to mimo wszystko –  treść spowija mrok.

W książkach unikam fantastyki. W przypadku książek pełnych napięcia autorstwa Musso nie ma karaluchów i stworzeń z kosmosu. Jest przeszłość, którą uzupełnia teraźniejszość jak na przykład w powieści pt. Jutro, która nie ma racji bytu w życiu realnym, ale ma tak błogie i przyjemne zaskoczenie, że lżej się robi na sercu po mrocznej historii i budowanym napięciu.

Dotychczas przeczytałam 8 książek G.Musso, więc cieszę się, że jest jeszcze mnóstwo przede mną, zwłaszcza starszych pozycji. Autor manipuluje nami. Co rusz delikatnie zmienia ton pisania. Niektóre jego książki miałam wrażenie, ze wychodziły spod rąk dwóch czy trzech pisarzy, a nie jednego. To świadczy o doskonałym kunszcie literackim oraz o jego ogromnej fantazji i narracji z czytelnikiem. Można by się pokusić o stwierdzenie- że autor nami manipuluje i doskonale się przy tym bawi.

Nie ma znaczenia, po którą powieść G.Musso sięgniesz jako pierwszą. Każda jest inna i zupełnie są ze sobą nie powiązane. Dla amatorów kryminałów polecałabym na początek Nieznajoma z Sekwany lub najnowszą książkę autora – Gdzie jest Angelique. Natomiast dla tych z Was, które kochają tak jak ja powieści obyczajowe, często o dwóch płaszczyznach czasowych – Sekretne życie pisarzy, Zabawa w chowanego Apartament w Paryżu, Kim byłbym bez Ciebie lub Jutro.

Musso  książki chronologicznie

– zestawienie wszystkich thillerów –

najlepsze ksiązki Musso - ksiązki thillery psychologiczne - najlepsze kryminały Musso

Thillery ksiązki Musso

ksiązki które trzymają w napięciu - bestsellery - kryminały G Musso wydawnictwo albatros

 

Wszystkie wyżej wymienione książki autora zostały wydane przez Wydawnictwo Albatros

Książki które trzymają w napięciu to idealna odskocznia od codzienności. Dzięki nim przenosimy się do równoległego świata, poznajemy nowe osobowości, mamy napięcie oraz świadomość, że nie tylko my zmagamy się z codziennością. Wchodzimy w psychikę wielu artystycznych dusze i zagubionych wewnętrznie osób, zmagających się z szeregiem strat i przeciwności losu. Guillaume Musso zapewnia nam dobry czas z książką, w których napięcie to tylko jedna z miliona cech, która przyciąga jak magnes.