czy to hasło, slogan, „chłit marketingowy” czy może coś głęboko psychologicznego. Mówi się, że zła karma szybko wraca, a dobra karma wraca ze zdwojoną siłą.
przysłowie ze Starego Testamentu mówi:

Kto sieje wiatr, zbiera burzę

lub:

Bo iż wiatr siali, wicher też żąć będą / Biblia Gdańska
Oni wiatr sieją, zbierać będą burzę / Biblia Tysiąclecia

pragnę w to wierzyć. Staram się aby nikt nigdy nie odczuwał przeze mnie uczucia stłamszenia, niesmaku czy rozgoryczenia. Staram się .. ale w życiu różnie bywa. W tym prywatnym jest łatwiej, gorzej w zawodowym. Jeśli masz pod sobą grupę ludzi, za których jesteś odpowiedzialna, musisz nadążyć z obowiązkami, czasem pada ostrzejsze słowo, słowo którego żałuje się już po minucie, słowo którego nigdy nie chciałoby się wypowiedzieć, słowo które generalnie było całkiem niepotrzebne. Często żądzą nami emocje, niestety. Zrobię coś, zanim pomyślę i później nie wiem, czy brnąc w to dalej , czy sprytnie się wykręcić, wycofać. Prywatnie – wyłożenie kawy na ławę jest banalnie proste, gorzej w innych sferach.

nie raz powinnam się ugryźć w język – oj tak ! powiedzą niektórzy. Ale taki life, taki los człowieka zaplątanego w gąszczu obowiązków. Mogę jedynie z ręką na sercu powiedzieć, że nigdy świadomie nie uczyniłam nikomu krzywdy. Takiej prawdziwej. Wręcz przeciwnie, w życiu wielokrotnie okazało się, że byłam nazbyt naiwna, niepotrzebnie pomocna.
Ale naiwność ma się nijak do – dobrej karmy. Wierzę, że wszystkie uczynki wracają do osoby, która je zrobiła. Jeśli wykonamy drobny gest na pewno przydarzy nam się coś dobrego.

dobroć ma tyle twarzy, chyba więcej niż kobieta. Staram się aby każdego dnia była jakaś drobnostka, która sprawi, że ktoś poczuje się lepiej, uśmiechnie się bezinteresownie. Może to być zwykły głupi żart, komplement. Ale może to być naprawdę coś niezwykłego i ekscytującego.


na portalach społecznościowych jest fajna akcja – nakarm psiaka – organizowana przez:
https://karmimypsiaki.pl
selfie tak ostatnio popularne, nagminnie robione przez wszystkich dookoła.
wystarczy zrobić sobie / otoczeniu / dzieciom/ psu  fotkę, wskazane z napisem: #karma wraca, następnie ją publikujemy na Fb, Twitter, Instagram z hashtagami: #1selfie1posiłek, #karmawraca, #karmimypsiaki.
I tym samym przekazujemy posiłek bezdomnemu psiakowi ze schroniska.
Super akcja, ja z dziecmi przyłączyłam się natychmiast.
W akcji wzięły już udział tysiące osób, w tym popularne gwiazdy, celebryci.
To już 3 edycja tej akcji i jak dobrze policzyłam aktualnie jest objętych pomocą 16 schronisk.


Z odwiedzaniem schronisk bywa różnie o czym TU wspominałam, pisząc o empatii. 
Pomóc można na wiele sposobów. Niedawno, w cyklu Smart Home pisałam o PITach, pamiętajcie, że wystarczy 1 malutki % i garstka kilku zł , czasem to nawet 2-5 zł ląduje na koncie zacnej fundacji. My od wielu lat wspieramy chłopca chorego na mukowiscydozę. Okropna choroba atakująca układ oddechowy i przewód pokarmowy, ale dzięki systematycznemu leczeniu można z nią żyć.

Wczoraj odezwała się do mnie fundacja – Hipoterapia. Wspaniali są, niosą pomoc dzieciom niepełnosprawnym, w bardzo ciekawy sposób, który jest przez najmłodszych uwielbiany. Prowadzą działania terapeutyczne mające służyć poprawie funkcjonowania człowieka w sferach fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej, podczas którego specjalnie przygotowany koń stanowi integralną część procesu terapeutycznego. W pięknych okolicznościach przyrody, na skraju puszczy knyszyńskiej / województwo podlaskie / organizują turnusy rehabilitacyjne. Możecie więcej o nich przeczytac:
http://www.hipoterapia.org/
i jeśli się jeszcze nie rozliczyliście z Urzędem Skarbowym i nie macie nikogo z rodziny na kogo przekazujecie swój 1% zachęcam do przekazania właśnie tej fundacji.
A plakat Hipoerapii – znajdziecie u mnie na fb – TU
nr KRS fundacji Hipoteriapia – 0000091766


karma wraca

tyle dobrego możemy zrobić,

drobny uczynek pomnożony przez miliony,

tak niewiele dla tak wspólnego dobra

karma wraca

wyzwanie 🙂


tematy bieżące na blogu:

czy chcesz aby dziecko było Twoim przyjacielem?

parentyfikacja u osób dorosłych

jak znaleźć czas dla siebie przy dziecku


lubię kiedy przyłączacie się ze mną do dyskusji, dlatego z góry dziękuję za każde Wasze słowo w komentarzu. Tak wiele to dla mnie znaczy.  

– pozdrawiam Was cieplutko – 

   asia 

czy Ty też jesteś super mamą ? - www.wkawiarence.pl - wpis + akcja dla Was , link w Ig w bio ................ ................ #rodzina #siłą #razem #zawsze #moje #szczęście #szczesliwamama #tròjka #dziecko #lovemyfamily #happy #smile #poland #blog #nowypost #wpis #blogger #kuradomowa #mama #instamatka #fashion #home #instamatki #polishgirls #myson #and #daughters #instakids #sangotrade #matoworek

jeśli masz ochotę – przyłącz się do mnie na facebooku

lub zapisz się do subskrypcji  / znajdziesz po prawej stronie bloga /