Książki o psach dla dzieci myślę, że powinny zagościć w biblioteczce każdego dziecka. Pełne wzruszeń i fantastycznej przygody. Pokazują jak ważne jest nawiązywanie przyjaźni, która jest naturalna i niewymuszona. Nie każde dziecko ma możliwość posiadać pieska w domu, jednak na podstawie tych książek pokażemy dzieciom, że istnieją różne formy miłości, sympatii i wierności.

Ksiązki o psach dla dzieci Wydawnictwo Wilga Empik

ZESTAWIENIE – KSIĄŻKI O PSACH DLA DZECI

14 przygodowych bajek o psach, pełnych wzruszeń, zabawy i empatii

 

Recenzje ksiażek dla dzieci - blog wkawiarence.pl

książki dla dzieci warte polecenia o zwierzętach

Pan Pies - ksiazki dla dzieci - książki o psach dla 10 latka przygodowe

Ksiązki Pan Pies - seria ksiązek o przyjaźni z psem dla 7, 8 9 latków Empik

1. PAN PIES I PANIKA KRÓLIKA

Pan Pies to niezwykły pies! Zawsze uprzejmy, zawsze dzielny, zawsze gotowy do pomocy. Kiedy jego koleżanka sympatyczna Mama Królica wpada w pułapkę Pan Pies zrobi wszystko aby jej pomóc. Przy okazji nie domawia pomocy uroczym króliczkom. Kiedy czyha na nie niebezpieczeństwo – wkracza do akcji!

2. PAN PIES I WYSKOKI FOKI

Pan Pies spędza beztroski czas w nadmorskim miasteczku. Pewnego dia dowiaduje się, że ulubienica wszystkich turystów – foka Ditzy znika bez śladu, rusza na poszukiwanie. Czy uda się mu ją odnaleźć? Pan Pies to seria książek dla dzieci z wątkiem kryminalnym i lekkim dreszczykiem. Idealna lektura dla wieku:  6-12 lat. Co więcej, duża czcionka zachęci 8-9 latka do samodzielnego czytania! Książeczkę o piesku Pako do nauki czytania znajdziecie również w serii książek Książkożercy  (dla początkujących czytelników) – TU.

14 przygodowych bajek o psach, pełnych wzruszeń, zabawy i empatii - wydawnictwo Wilga

Dębowa farma - Piesek zwany Obłoczkiem - przygodowe ksiązki dla dzieci o zwierzetach i psach

Dębowa Farma - Piesek zwany Obłoczkiem skrót

Dębowa Farma - Piesek zwany Obłoczkiem streszczenie - recenzja ksiazki dla dzieci o zwierzątkach i opiece , przyjaźni dziecka ze zwierzętami

3. PIESEK ZWANY OBŁOCZKIEM

To jedna z wielu książeczek o dziewczynce Jasmine i jej przyjacielu Tomie, którzy ratują zwierzęta z przeróżnych tarapatów. Pełna wzruszeń, mówiąca o przyjaźni i niesieniu pomocy. Seria Dębowa Farma należy do naszych ulubionych książek dla dzieci. Pisałam o niej TU i TU na łamach bloga. Tym razem dziewczynka znajduje umierającego szczeniaczka, zrobi wszystko aby go uratować. Jednak czy porzucony piesek jej zaufa?

Szczeniaki rasy gończy alpejski

Książki o psach dla dzieci - 14 przygodowych bajek o psach, pełnych wzruszeń, zabawy i empatii

4. PSIEROCINIEC

Seria Psierociniec powstała jak się domyślam dzięki Remikowi – psu ze schroniska autorki książek o psach dla dzieci. Jest podobny do jamnika na wysokich obcasach. Ma rudą, lisiczną sierść i oczy w kolorze bursztynu. Kocha ludzi. W opowiadaniu trafia do Psierocińca, schroniska dla zwierząt. Dzięki niemu jest zawsze wesoło i jak się szybko okazuje to pies poeta, a jego wiersze są zaczarowane.

5. PSIEROCINIEC W POSZUKIWANIU STARCONEGO WĘCHU

Czy to możliwe aby pies zgubił węch? Niestety okazuje się, że owszem! Kundelek ze Szczekocina wyrusza aby go odnaleźć, przy okazji przeżywając masę przygód. Autorka serii książek o psach dla dzieci Agata Widzowska w bardzo prosty i sprytny sposób pokazuje siłę przyjaźni i jaką radość przynosi pomoc przyjaciołom w potrzebie.

Ksiąki o psach dla dzieci - opowiadania - bajki do czytania o pieskach - Psierociniec opis ksiązki, streszczenie, obrazki z ksiązki

Recenzje ksiażek dla dzieci - blog wkawiarence.pl parentingowy

Ksiązki dla dzieci o psach - przygodowe, uczące wrażliwości

6. PSIEROCINIEC NIEPIESEK

Kim jest Niepiesek? Wiadomo! To kot! Ale czy na pewno? Ma kochająca kocią rodzinę i nawet nie przepuszcza, że jest… psem! Jednak w wyniku wypadku trafia do weterynarza i poznaje prawdę. Czy nowi przyjaciele z Psierocińca pomogą mu odkryć jego prawdziwą tożsamość? Ciepła, zabawna i pełna przygód opowieść o odkrywaniu siebie, o przyjaźni i pomaganiu innym.

7. PSIEROCINIEC KOCIA LISTA ŻYCZEŃ

Uwaga! Koty porwały psa! W dodatku to psi poeta! Zaniepokojeni mieszkańcy Pierocińca starają sie go odnaleźć, jednak koty maja bardzo dziwne żądania…. Czy uda im się spełnić oczekiwania porywaczy? Ciepła i pełna humoru opowieść o sile przyjaźni i miłości. Co więcej – wszystkie książki o psach dla dzieci pt. Psierociniec są pięknie ilustrowane i mają twarde okładki.

Najlepsze ksiązki o psach dla dzieci - przygodowe o psach dla 6 latka

Psierociniec - ksiązki dla dzieci o psach przygodowe

Książki o pieskach dla dzieci Empik wydawnictwo Wilga

Pan Pies - ksiazki dla dzieci - książki o psach dla 7 latki przygodowe - ksiązki na prezent - seria ksiażek o pieskach , przygodowe

Książki o pieskach dla dzieci księgarnia internetowa

PSIEROCINIEC książki dla 7 latki o psach - przygodowe, pełne emocji, uczące wrażliwości, opieki, przyjaźni - ksiązeczki dla 6 i 7 latki

8. PSIEROCINIEC UFOPSIAKI

Kolejne opowiadania i dalsze perypetie psa Remika. Tym razem na niebie pojawił się niezidentyfikowany obiekt latający i zaczynaja się dziać dziwne rzeczy…. Znikają pieski, które wymagają opieki, a nawet fryzjerzy. Czy za tymi zjawiskami stoi UFO? Ufopsiaki to już ostatnia część pięcioksięgu o wyjątkowych pieskach, które mieszkają w Psierocińcu. Te barwne przygody rezolutnych przyjaciół z pewnością spodobają sie wszystkim dzieciom.

Książeczki opowiadania bajki do czytania o pieskach - Mopsik - seria dla dzieci

książki dla dzieci warte polecenia o psach i kotach

9. MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ JEDNOROŻCEM

Seria sympatycznych książek o psach dla dzieci, a właściwie jednego – Mopsika o wdzięcznym imieniu Peggy. Tuż przed Świętami Bożego narodzenia ze schroniska przybywa do rodziny Chloe na kilkudniowe odwiedziny sympatyczna suczka. Od progu zakochuj się w dziewczynce. Jednak okazuje się, że Chloe marzy o… jednorożcu a nie o piesku. Peggy zrobi wszystko aby się zmienić i tym samym spełnić marzenie nowej właścicielki i zostać na stałe pupilką rodziny.

10. MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ KRÓLICZKIEM

Peggy czuje się juz pewnie w swojej nowej rodzinie. Szczególnie kocha swoja Choe. Jednak idylla nie trwa zbyt długo, bo jej pani przygarnia małego króliczka i zaczyna jej poświęcać dużo uwagi. Mopsik jest bardzo zazdrosny. Postanawia konkurować z nowa pupilka Chloe i marzy aby zostać… króliczkiem. Czy jej się to uda? Jak tego dokona?

Mopsik - seria ksiażek dla 7 latki o pieskach - przygodowe ksiązeczki dla 7 i 8 latki

MOPSIK -książki dla 7 latki o psach - przygodowe, pełne emocji, uczące wrażliwości, opieki, przyjaźni - ksiązeczki dla 7 i 8 latki

11. MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ SYRENKĄ

Kiedy rodzinka Chloe wybiera się nad morze, dziewczynka ma jedno wielkie marzenie. Bardzo chciałaby zobaczyć prawdziwą syrenkę. Niestety, mimo licznych starań nie udaje jej się spełnić zachcianki. Peggy bardzo żałuje swojej przyjaciółki i pragnie jej pomóc. Wpada na pomysł, że… sama zostanie syrenką! Tylko jest jeden problem – Peggy nie umie pływać.

12. MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ RENIFEREM

Peggy – mopsik, o złotym sercu kocha Święta i całą magiczna atmosferę. Czy uda jej się przemienić w magicznego renifera? A może wyruszy na biegun północny by odnaleźć Świętego Mikołaja? Tylko, czy nie zgubi się w wielkiej śnieżycy?! Czy uda Jej się przywrócić radość w domu, w którym mieszka? Tą sympatyczna książeczke w wersji świątecznej możecie pooglądać we wpisie na blogu O najpiękniejszych książkach świątecznych z 2020 roku. 

Przygodowe ksiązki dla dzieci o psach

Ksiązki dla dzieci o przyjaźni z psem-

13. TO TWÓJ DOM TOSIU

Bohaterami tej książki o piesku dla dzieci są bliźniaki – Gabrysia i Jacek. Choć właściwie … powinnam napisać – Tosia. Jest to urocza suczka rasy cockapoo, psotnica jakich mało. Rodzeństwo stara się aby znalazła kochający i dobry dom dla siebie, gdzie czułaby się bezpiecznie. Ciepła i pena empatii książeczka dla dzieci już od 5 roku życia. Co prawda nie ma w środku kolorowych obrazków, ale napisana jest przystępnym, zrozumiałym językiem.

14. TO TWÓJ DOM PTYSIU

Gabrysia i Jacek szukają kolejny raz nowego domu dla niechcianego pieska. Tym razem jest to Ptyś – żywiołowy szczeniaczek rasy border collie. Ma on potrzebę częstych spacerów, bez nih staje się zagubiony, a przecież on tryska niezwykła energią i jest taki wesoły. Czy i tym razem rodzeństwu uda się znaleźć dla zwierzątka nowy, bezpieczny dom? Kierują się mottem –  „Łączymy idealnych opiekunów z idealnymi zwierzakami”. Ich zdaniem każde stworzenie powinno znaleźć idealnego dla siebie opiekuna.

Psierociniec - recenzja, streszczenie ksiązki - 14 przygodowych bajek o psach, pełnych wzruszeń, zabawy i empatii - wydawnictwo Wilga

Ksiązki dla dzieci Empik o psach

gończy polski dorosła sunia

To Twój dom Pysiu, To Twój dom Tosiu - seria ksiażek dla 7 latki o pieskach - przygodowe, pełne emocji, uczące wrażliwości, opieki, przyjaźni - ksiązeczki dla 7 i 8 latki

 

Najlepsze ksiązki o zwierzętach dla najmłodszych - ksiązki przygodowe o psach i kotach

Psierociniec książki - opinie - rysunki, streszczenie - przygodowe ksiazki o psach

Zestawienie ksiązek o psach dla dzieci

Wpis został opracowany przy nieocenionej pomocy Wydawnictwa Wilga

[Na zdjęciach wystąpiły 4 nasze pieski: Kora, Zadra, Bryza i Bohun. ]

Wierzę, że spodobały się Wam nasze propozycje opowiadań o zwierzątkach. Książki o psach dla dzieci nie tylko umilają czas, ale uczą jak ważna jest w życiu przyjaźń i bezinteresowne niesienie pomocy. Ciekawa też jestem, która z książek o psach dla dzieci spodobała się Wam najbardziej.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: