Trampolina dla dzieci jest bezpieczna, jednak musi spełniać kilka warunków, abym pozwoliła dzieciom na niej brykać. Mam w kieszeni kilka argumentów, że skakanie na trampolinie służy moim dzieciom. Mimo to, wiele portali krzyczy, że trampolina dla dzieci to samo zło! i jest niebezpieczna.

Trampolina dla dzieci jest niebezpieczna

Nasza trampolina ogrodowa dla dzieci to hit i ulubione miejsce zabaw. Mimo to bardzo popularny portal dla rodziców opublikował, że trampolina dla dzieci jest niebezpieczna. Może spowodować uszczerbek na zdrowiu, a nawet paraliż! Te słowa z pewnością paraliżują każdego rodzica…

Czy trampolina jest bezpieczna dla dzieci?!

No tak! Jazda na hulajnodze może spowodować skrzywienie kręgosłupa, bo przecież dziecko non sto odpycha się 1 nogą. Jazda na rowerze jest równie niebezpieczna, bo a nóż się przewróci, czy w coś wjedzie. Wypadków przecież z udziałem rowerzystów jest bez liku. Co więcej pedałowanie obciąża kolana. Biegówki (rowerki biegowe) uczą równowagi, ale jak się taka dziecina rozpędzi to hulaj dusza! Zatrzymać ją może jedynie upadek, jeśli rodzic w porę nie dogoni, bo hamulca tego typu rowerki nie posiadają.

Strach przed sportem

Nie wpuszczaj dziecka na trzepak! Broń Boże! Przekręci się, wyrżnie w błoto lub co gorsza w beton. Najbezpieczniejszą formą rozrywki jest tablet tudzież telewizor. W tym przypadku dziecko nie upadnie (raczej) z fotela, nie uderzy się, nie jest narażone na bezpieczeństwo z zewnątrz (pozornie!!! patrz na wpis – pornografia w sieci).  Nie będzie miało kontaktu z niepożądanym środowiskiem, zgarbi się i schowa samo w sobie, będzie bało się świata zewnętrznego, ale! będzie bezpieczne! 😉

czy trampolina jest bezpieczna

Dziecko XXI wieku

Pod wpływem emocji ewentualnie możemy swoje dziecko wypuścić spod parasola bezpieczeństwa, na zorganizowane zajęcia – szachy, zajęcia plastyczne, grafika komputerowa. A niech artysta nam rośnie! Urabiajmy nasze młode pokolenie na ludzi sukcesów. Wypełniajmy jego dzień od świtu do zmierzchu. szkoda czasu na bzdety i nudę. Jak nie zaczniemy od teraz, to później nie zdąży pochłonąć wiedzy, wykuć 5 języków obcych, nie zarobi pieniędzy, nie kupi Bugatti Veyron 16.4 (zaliczanego do najdroższych samochodów świata za banalne 7 mln zł ) i apartamentu w tropikach!

Niebezpieczeństwo czyha za rogiem!

A gdzie dłubanie patykiem w piaskownicy? Plucie na odległość, zwisy na trzepaku głową w dół….. ? Pamiętacie swoje dzieciństwo? Czy nasi rodzice tak bardzo na nas baczyli? Nie?! ale… bo świat się zmienił? To prawda. Pedofilów i zwyrodnialców jest mnóstwo. Jednak w sytuacji, kiedy zapewnimy naszemu dziecku odpowiednie warunki i opiekę, będzie rozwijało się naturalnie. Wystarczy kask i ochraniacze, zerkanie na dziecko na placu zabaw zamiast w komórkę. Dajmy mu czas na nudę, a odnośne trampoliny….

trampolina ogrodowa dla dziecka jest bezpieczna

Trampoliny dla dzieci na piknikach

Drżałam na każdy pomysł moich dzieci, kiedy ustawiały się w kolejce na płatną trampolinę na wszelkich piknikach. A w zasadzie tylko moja córka, bo syn nigdy nie przepadał za tego typu rozrywką (we wczesnym dzieciństwie miał obniżone napięcie mięśniowe, następnie niedosłuch – czyt. wpis – niedosłuch u dziecka). Skąd moje obawy? Większość trampolin dla dzieci na wszelkiego typu rodzinnych piknikach (nie twierdzę, że na wszystkich!) są ustawiane w jednym celu – aby zarobić! I jest to zupełnie naturalne! Przecież nikt nie pracuje non profit! Tyle, że…

Nikt mi nie wmówi, że przed każdym postawieniem trampolin dla dzieci, są w nich wymieniane elementy i sprawdzane siatki i sprężyny! Co więcej, zwykle podłoga jest totalnie powynaciągana, podobnie jak siatka zabezpieczająca i zamek. Najgorszy jest fakt, że dzieci wpuszczane są tam zbiorczo np. po 5-10. A to już o krok od wypadku. Jedno drugie pchnie, zderzą się głowami, silniejsze odepchnie to słabsze. Płacz i niebezpieczeństwo murowane!

czy trampolina jest bezpieczna dla dziecka

Trampolina dla dzieci jest bezpieczna

W ogrodzie od kwietnia do października mamy swoją „osobistą” trampolinę ogrodową dla dzieci. I jest to wspaniała rozrywka dla dzieci (i dla mnie). Dzięki niej mój syn zmienił nastawienie! Nauczył się skakać i dziś robi to perfekcyjnie! ( przez obniżone napięcie mięśniowe wcześniej nawet nie zginał nóg w kolanach podskakując, bał się różnych form aktywności fizycznej). Dlatego osobiście uważam, ze trampolina to cudowny wynalazek! Jeżeli poszukujecie trampoliny ogrodowej spełniającej oczekiwania rodzica i Twojego dziecka – zerknijcie na ranking trampolin.

trampolina ogrodowa dla dzieci jaką kupić

trampolina dla dzieci opinie

od kiedy mozna skakac na trampolinie

Trampolina dla dzieci jest bezpieczna, jeśli spełnimy 4 warunki:

  1. najlepiej aby dzieci skakały na niej pojedynczo 
  2. posiadała odpowiednio napięta siatkę zabezpieczającą
  3. podłoga nie miała dziur, nie była zniszczona, ponaciągana
  4. miała sprawny zamek i klips, dzięki któremu mamy pewność, że dziecko nie wypadnie
  5. doskonale, gdyby sprężyny przytrzymujące dno były poza siatką, tak aby noga dziecka nie miała prawa wplatać się  wplątać, a pionowe słupki zabezpieczone były gąbką

Trampolina dla 2 latka

Jaka jest idealna trampolina dla 2 latka? Otóż okazuje się, że niektórzy specjaliści uważają, że dziecko 2 letnie nie powinno korzystać  trampoliny. Trampoliny są głównie dedykowane dla dzieci od 6 roku życia. Jednak trudno wytłumaczyć dziecku w wieku 2 lat – że nie wolno, skoro starsze rodzeństwo korzysta. Należy jednak mieć je na oku i nie wpuszczać z starszymi dziećmi.

Moje dzieci, co prawda bawią się na naszej zbiorczo (3 szt), jednak każde z nich wie, na co może sobie pozwolić. Ponadto nasza trampolina jest dosyć duża i jej maksymalna nośność to 100 kg (testowane przez męża 🙂 ). Moje dzieci urządzają na niej różne zabawy lub leżą wpatrując się w chmury. Jednak, kiedy odwiedzają nas inne dzieci, zwracam uwagę, aby na trampolinie przebywało maksymalnie dwoje dzieci w podobnym wieku. Nie wyobrażam sobie wpuszczenie 12-letniego kuzyna z moja drobną 2,5-latką.

Trampolina służy dzieciom:

  • poprawia zmysł równowagi (ćwiczy błędnik)

  • rozładowuje napięcie

  • przeciwdziała otyłości

  • poprawia kondycję

  • uczy pewności siebie

Osobiście jestem za aktywnością ruchową (czyt, wpis – Najprzyjemniejsza rzecz, którą robię dla dziecka na wiosnę), gdyż dzięki niej, dziecko buduje swoją wewnętrzną pewność siebie, uczy się budowania więzi i zdrowego współzawodnictwa, co stanowi podwalinę do zrównoważonej dorosłości.

Od kiedy można skakać na trampolinie?

Ja odpowiem Wam to, co mi serce i rozum podpowiada – od kiedy dziecko ma na to ochotę! Po prostu 🙂

Ja swoje dzieciństwo spędziłam na drzewach i trzepaku, ale jestem taką trochę matką kwoką, to mimo wszystko wolę skoki na trampolinie niż wiszenie, jak ich matki godzinami głową w dół na trzepaku. Dlatego ja trampolinom dla dzieci mówię głośne TAK! Nie namawiam do kupna, ale nie dam się zastraszyć, ze trampolina dla dzieci jest niebezpieczna.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: