ćwiczenia logopedyczne i zabawy dla pięciolatka oraz wierszyk do druku dla Was przygotowałam, ale zacznę od początku, bo długa i kręta droga za nami, a i przed nami też jeszcze wyzwań i ćwiczeń bez liku.

po szeregu badań na przełomie ostatniego roku, po tym jak Borys otrzymał diagnozę, że jest problem z uszkami, rozpoczęłam z nim ćwiczenia logopedyczne i zabawy, takie dla 5 latka, dla odpowiedniej dla niego grupy wiekowej. Pisałam Wam od czego się to wszystko zaczęło, o operacji o dochodzeniu do zdrowia, o niedosłuchu u dziecka. Ale cud, a raczej ozdrowienie tak całkiem nie nastąpiło. Problem nadal istnieje. Wystarczy katar lub małe przeziębienie, /bo na duże nie zapada – odpukać/. I każde przedłużający się kaszel.. i znowu jest niewesoło. I kolejny problem z uszkiem. Pytanie – co mówisz mamo ? Chyba mam awersje już do tych słów. Ciarki na całym ciele. Obserwacja. Czy z uszek się coś znowu nie wylewa ?

kolejny antybiotyk. Bo niby zdrowy, ale pokasłuje. I diagnoza – wydzielina na gardle. Mocny lek. 4 dniowy. Lekarstwa o dziwo lubi. Chyba po swojej prababci ten „dar” odziedziczył. Że spożywa chętnie. Że pije bez problemu. Nawet ten syrop z cebuli, który mu robię domowym najprostszym z prostych sposobem. Mi aż nos wykręca, on tylko pyta – ile łyżek mamo ?

i przez te małe zdawać by się mogło infekcje, małe katarki, małe kaszelki, problem narasta. Bo uszka nie słyszą, tak jak słyszeć powinny. I ten problem z wyrazistością wymowy. On się męczy i ja też nie mogę ukrywać, że trochę. Denerwuje się – on i ja przy okazji. Mówi do mnie – gdzie jest kubuś achatek ? o rety ! Puchatek !

do wykonywania ćwiczeń logopedycznych w domu, musiałam się przyzwyczaić. Staramy się codziennie. Ale mu się to nudzi. Mamy kontakt z logopedą w przedszkolu. Chodziliśmy kilka miesięcy do ośrodka. Na rehabilitację mowy. Mamy zeszycik z ćwiczeniami. Trochę już wymięty, nieco nadtargany. Bo my w różnych warunkach z niego korzystamy, niekoniecznie przy stole. Trochę dla zabawy, co by chciał i nie powiedział – dosyć mamo !

takie ćwiczenia logopedyczne i zabawy dla pięciolatka są bardzo ważne. Żeby nie miał konfliktów, aby dzieci go rozumiały. A w dorosłym życiu nie miał problemów z pracą, z jej pozyskaniem. Aby każdy go rozumiał podczas rozmowy telefonicznej. Ale są nudne, wiem to z doświadczenia. Pani logopeda z przedszkola podsunęła nam świetny wierszyk. Kubusiowo Puchatkowy, o spacerku. I to był strzał w dziesiątkę. Chętnie go powtarzamy, ćwiczymy, błądząc języczkiem po ząbkach i podniebieniu. Kubuś wychodzi na spacer i z tego spaceru wrócić przecież musi.

kiedy dziecku się znudzi tłumaczę – nie zostawiaj misia gdzieś w lesie, zabłądzi, zgubi się biedaczyna. I to skutkuje. Miś szczęśliwie do domu powraca. Dla tych co również chcą poćwiczyć – poniżej wklejam zdjęcie wierszyka – do druku. Z naszym Kubusiowym wierszykiem, nieco przeze mnie zmodyfikowanym jeśli chodzi o treść. Nie ćwiczenia – ułożone przez dobrego logopedę, zawarte w nawiasach do wykonania. Może się przyda ? Będę cieszyć się niezmiernie, że ktoś wykorzystał. Komuś z Was się przydał.

ćwiczenia logopedyczne i zabawy dla pięciolatka


wierszyk – do druku

wierszyk logopedyczny dla dzieci - do druku

krótka instrukcja:

  1. prawym przyciskiem myszy kliknij na nim – „zapisz grafikę jako”
  2. wybierz miejsce na swoim komputerze
  3. zapisz i wydrukuj

przed nami długa droga. Długa i trochę kręta. Bo ciągle jest problem z uszkiem. Teraz też nie słyszy całkiem wyraźnie. Bo miał katar i kaszel. Dziś druga wizyta u pediatry, dwa dni temu u laryngologa była. Ale będzie dobrze. Szczerze w to wierzę. A wiara cuda czyni. Przekonałam się wielokrotnie. Wyleczymy te uszka i będzie mówił wyraźnie.

ćwiczenia logopedyczne i zabawy dla 5 latka raz wierszyk do druku

ćwiczenia logopedyczne i zabawy dla 5 latka raz wierszyk do druku

ćwiczenia logopedyczne i zabawy dla 5 latka raz wierszyk do druku

pokój dla chłopca

jak wykonać tablicę w pokoju dziecka

tablica w pokoju dziecka
jak zrobić tablicę

ćwiczenia logopedyczne dla dziecka

p1160949

p1160993


pytaliście mnie o pufki – są z firmy Sangotrade, z którą od dawna współpracuję i mogę szczerze produkty z tej firmy polecić bo wypróbowaliśmy ich już sporo – /klik/ i /klik – tu nawet wpis z filmikiem pokazałam/ i /klik/jeśli spodobał Ci się mój wpis, będzie mi bardzo miło, jeśli:
– przyłączysz się ze mną do dyskusji w formie komentarza
– udostępnisz ten wpis znajomym 
chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami z bloga?
polub mój profil na facebooku lub na instagramie lub zaprenumeruj blog przez e-mail aby otrzymywać informacje o nowych wpisach  / znajdziesz po prawej stronie bloga /
– pozdrawiam Was cieplutko –  asia 
czy Ty też jesteś super mamą ? - www.wkawiarence.pl - wpis + akcja dla Was , link w Ig w bio ................ ................ #rodzina #siłą #razem #zawsze #moje #szczęście #szczesliwamama #tròjka #dziecko #lovemyfamily #happy #smile #poland #blog #nowypost #wpis #blogger #kuradomowa #mama #instamatka #fashion #home #instamatki #polishgirls #myson #and #daughters #instakids #sangotrade #matoworek