10 thillerów psychologicznych, które naprawdę warto pooglądać na platformie Netflix. Każdy film jest oryginalny, intrygujący, o żadnym tak szybko nie zapomnisz.

FILMY PSYCHOLOGICZNE NETFLIX - 10 HITÓW KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ

Jeśli zastanawiasz się co chwilę – co by tu pooglądać, podsuwam Ci aż 10 tytułów najlepszych thillerów na Netflix, które są aktualnie dostępne na Netlix.  Jeśli lubisz seriale, kino familijne lub masz chrapkę na inne filmowe perełki, niekoniecznie tylko na platformie Netflix odsyłam do kliknięcia w poniższe:

Co warto obejrzeć na Netflix - 10 najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych filmówPolskie nowości na Netflix  – 7 świetnych polskich filmówfilmy familijne Netflix - filmy Netflix dla rodziny
najlepsze seriale Netflix - Top 13 - serialowe hity Netflix

Seriale na podstawie powieści Harlana Cobena - Netlix mini serial

A teraz zapraszam do przejrzenia mojej świeżutkiej listy najlepszych filmów psychologicznych na Netlix – według oczywiście mojej subiektywnej oceny. Jeśli Was zainteresuje, będę ją z przyjemnością aktualizować. Będę wdzięczna za Wasze komentarze na temat Waszych ulubieńców na Netflix. Kolejność jest zupełnie przypadkowa, więc proszę się tym nie sugerować. Spośród wszystkich hitów wśród thillerów na Netflix wybrałam te, które moi zdaniem są najbardziej oryginalne. Ostatnio gustuję w filmach hiszpańskojęzycznych, które wydają się mi mniej cukierkowe i przewidywalne od amerykańskiej produkcji, stąd kilka propozycji w tymże właśnie języku.

NAJLEPSZE FILMY PSYCHOLOGICZNE

NA NETFLIX 

– 10 thillerów psychologicznych, które warto obejrzeć

1. 7 KOBIET I TAJEMNCA

Miałam moment w swoim życiu, że kilkakrotnie obejrzałam francuski film psychologiczny zekranizowany na podstawie wspaniałej sztuki teatralnej ze wspaniała obsadą i nietuzinkową historią pt. 8 kobiet. Jeśli macie możliwość pooglądać – bardzo polecam! Cudowna gra aktorska (m.in. Catherine Deneuve) 8 aktorek gra 8 typów kobiet, 8 wymiarów kobiecości. Każda z gwiazd wykonuje w trakcie filmu znaną francuską piosenkę we własnej aranżacji, która pozostaje w głowie na bardzo długo.

Na wzór tej sztuki (bo tak można określić film 8 kobiet) włosi nakręcili własną wersję, którą ogląda się z niemniejszym zachwytem.  Jeśli lubisz zagadkę, filmy kostiumowe, które zawierają bardzo oryginalną treść – gorąco polecam.

7 kobiet i tajemnica Thiller Psychologiczny - film kostiumowy - na Netflix -film włoski

2. WYJAZD NA WEEKEND

Doskonały film psychologiczny na Netflix.

Film nakręcony na podstawie powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. Wyjazd na weekend to thiller psychologiczny na Netflix, który opowiada o zaplanowanym wyjeździe na urlop przez dwie przyjaciółki. Niestety początkowa idylla szybko zamienia się w koszmar i babski wyjazd legnie w gruzach. Wyjdą na jaw tajemnice, które niekoniecznie powinny wyjść na jaw. Smaczkiem w tym filmie są wspaniałe chorwackie krajobrazy.

FILM PSYCHOLOGICZNY NA NETFIX

3. BEZ WAHANIA

Ciekawy thiller psychologiczny na Netflix produkcji amerykańskiej, na podstawie powieści Nory Roberts. Autorka kryminałów, piękna i niezależna kobieta spotyka się ze swoją siostrą, która ma problem aby poukładać swoje życie po rozwodzie. Próbując stanąć finansowe na nogi ima się się zajęcia, które jako nauczycielka skrzętnie ukrywa przed wszystkimi. Niestety ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, Pisarka chce pomóc policji rozwikłać zagadkę. Film najbardziej przewidywalny z rankingu polecanych przeze mnie thillerów. Niemniej, warty obejrzenia.

Film Psychologiczny na Netflix

4. EFEKT HIPNOZY – zapierający dech film psychologiczny na Netflix

Jeden z najlepszych filmów psychologicznych na Netflix! Niesamowita gra pozorów, nic nie jest takie, jak się wydaje. Końcówka Was zaskoczy. Doskonały thiller psychologiczny na Netflix  na temat psychologicznej pułapki, która może mieć negatywne skutki, a nawet skończyć się śmiercią. Tajemnicza układanka, śledztwo, niebezpieczne seanse hipnozy, podszyte nutką namiętności. Efekt hipnozy to przykład świetnego filmu psychologicznego, po obejrzeniu którego zadajemy sobie pytanie – czy taki efekt jest możliwy w świecie realnym?

film psychologiczny NETFLIX

5. ZABORCZA MIŁOŚĆ

Doskonała obsada. W rolach głównych Jessica Lange i Gwyneth Paltrow. Doskonale , choć z lekkim przerysowaniem ukazana została miłość matki do syna. O ile on dawno temu przeciął pępowinę (choć tak naprawdę tylko częściowo) o tyle jego rodzicielka nie potrafi pogodzić się z rzeczywistością. Gdy do rodzinnego domu przyjeżdża z piękną kobietą, emocje zostaną nagrzane do czerwoności.

Film psychologiczny, dramat na Netflix - Zaborcza Miłośc - zazdrośc matki o syna

6. REBEKA – jeden z najciekawszych filmów psychologicznych Netflix na podstawie powieści

Jeden z nielicznych filmów psychologicznych, które mam ochotę oglądać kilkakrotnie. Rebeka to film kostiumowy, a zarazem thiller psychologiczny, zobrazowany na podstawie kultowej powieści Daphne Du Maurier pod tym samym tytułem. Już niegdyś Wam go polecałam przy okazji mojego osobistego rankingu – filmów kostiumowych. W tej ekranizacji mamy pełne spektrum emocji, posiadłość  która ma dwa oblicza – z jednej strony zachwyca swoim pięknem, a z drugiej odpycha i mrozi krew w żyłach, piękne widoki, zapomniana chatka, wspaniałe kreacje, dwa wątki czasowe, namiętność, nienawiść, a przede wszystkim wielką niewiadomą.

najlepsze filmy psychologiczne na Netflix - Rebeka na podstawie ksiązki Daphne Du Maurier

7. PRZYPADKOWY PRZECHODZIEŃ

Ciekawa propozycja thillera psychologicznego na platformie Netflix. Dwóch młodych gniewnych para sie graffiti w domach londyńskiej elity. Zwrot akcji następuje w momencie, kiedy jeden z nich włamuje sie do domu poważanego, a zarazem pedantycznego adwokata i odkrywa  sekret. Od tego moment wszystko się zmienia. Film ukazuje również zagmatwaną, a jednocześnie bardzo prawdziwą relację matki i syna. Przypadkowy przechodzień to mroczny, wciągający film, produkcji brytyjskiej.

wciągający kryminał - film Netflix thiller angielski

8. KRZYWE LINIE BOGA – doskonały thiller psychologiczny

Krzywe linie Boga to bardzo wciągający film psychologiczny na Netflix, o którym tak łatwo się nie zapomina. Film produkcji hiszpańskiej, mroczny, intelektualny. Elegancka dama jest detektywem i prowadzi śledztwo. Dzięki swojemu sprytowi udaje się jej podszyć pod mieszkańca zakładu psychiatrycznego, aby rozwiązać zlecenie – przypadkową śmierć syna klienta. Od momentu, kiedy przekroczy bramę zakładu –  nic nie jest jasne. Kto tak naprawdę mówi prawdę? Czy oby na pewno otrzymała zlecenie? Kim jest mąż pani detektyw? Film to jedna wielka niewiadoma.

film hiszpański na Netflix - dramat, kryminał, thiller psychologiczny

9. BYŁY LOKATOR

Moja kolejna hiszpańska propozycja, a zarazem thiller psychologiczny, który trzyma widza w ciągłym napięciu i niepewności. Film ukazuje, że większość ludzi ma dwa zupełnie różne oblicza. Bezrobotny specjalista do spraw reklamy, jak się okazuje – psychopata zaczyna prześladować mieszkańców swojego poprzedniego mieszkania i snuje wobec nich intrygę.

hiszpański thiller na Netflix

10. BEZPIECZNA ODLEGŁOŚĆ

Moja już ostatnia propozycja w tym zestawieniu, nie mniej ciekawa od poprzednich to  hiszpańsko-amerykańsko-chilijski thriller pt. Bezpieczna Odległość. Przedstawia napiętą relacja miedzy dwiema młodymi matkami. Bada skomplikowaną naturę macierzyństwa, która stanowi mieszankę miłości i strachu. Akcja rozgrywa się w sennym, sielskim argentyńskim miasteczku, który jest jakby przeciwnością mrocznej historii.

mroczny film Netflix nie anglojęzyczny - Bezpieczna Odległość

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was powyższymi propozycjami. A może już niektóre z tych filmów psychologicznych na Netflix oglądałyście? Chętnie poznam Wasze zdanie na ich temat oraz czekam na Wasze propozycje, nie tylko filmy psychologiczne na Netflix.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: