Przychodzę do Was z zestawieniem nowości książkowych dla dzieci w wieku od 1 do 8 lat, które mogą być doskonałym prezentem na Wielkanoc czyli od tzw. Zajączka Wielkanocnego. Jest to 16 wspaniałych książek dla dzieci na wiosnę. W zestawieniu znajdziecie książki świecące w ciemnościach, zwariowaną Natkę, którą uwielbiamy, przygody Pana Psa, a dla najmłodszych Kocie Opowiastki i bestseller dla maluszków – Pola i Piotruś. Polecamy również wspaniałą „Wiosnę” z kodami QR, które nas szczerze zachwyciły. 

Książeczki na zajączka wielkanocnego dla dzieci od 1 do 8 lat - prezenty książkowe dla dzieci 2 5 8 lat

Zajączek wielkanocny to zwyczaj obdarowywania dzieci z okazji Świąt Wielkanocnych, który przybył do nas z Niemiec. Przy czym już tylko od nas samych zależy czy będą to prezenty wielkości podarunków od Mikołaja, czy raczej coś symbolicznego. W naszym domu zawsze są słodycze, gdyż nie należę do matek, które udają, że one nie istnieją i same zajadają po kryjomu przed dziećmi 🙂

Jednak z racji mojej wielkiej miłości do książek, kocham poznawać z moimi dziećmi coraz nowe pozycje książkowe. Jednocześnie śpieszę Wam pokazać, jakie nowości wpadły w moje ręce tej wiosny. Będzie to aż 16 wspaniałych książek dla dzieci 1 do 8 lat, które mogą być super pomysłem jako prezenty na zajączka wielkanocnego.

Dla Waszego dziecka również przygotowałam we współpracy z Wydawnictwem Wilga – Zajączka Wielkanocnego, którego opisałam na końcu artykułu 🙂 

Przy czym jeśli szukacie oprócz książek na zajączka wielkanocnego dla dzieci innego drobiazgu przypominam 2 wpisy na blogu:

PREZENTY NA WIELKANOC DLA DZIECI  OD 1 DO 10 LAT – TOP 30  DO 30 ZŁ 

prezenty na Wielkanoc dla dzieci do 30 zł dla dzieci 1 - 10 lat - 30 propozycji na zajączka wielkanocnego dla dzieci

PREZENTY NA WIELKANOC DLA 8 LATKA I STARSZYCH DZIECI DO 50 ZŁ – 61 PROPOZYCJI 

prezenty na wielkanoc dla 8 latki do 50 zł - 61 propozycji na zajączka dla dzieci

Książeczki na zajączka wielkanocnego dla dzieci 1-8 lat są to wybrane nowości, które z pewnością ucieszą każdego młodego miłośnika książek. W zestawieniu znajdziecie Natkę, piękną książkę o wiośnie z kodami QR, książki „otulone nocą” które świecą w ciemności, wspaniałe kocie opowiastki oraz 2 pozycje dla najmłodszych Pola i Piotruś.

Książeczki na zajączka wielkanocnego 

16 propozycji – prezent na Wielkanoc dla dzieci 1 – 8 lat 

NATKA

Natka - książki - seria książek - nowość na Wielkanoc Natka i wyścig z jajkiem

Natka i wyścig z jajkiem

Natka to rezolutna ale i odrobinę krnąbrna dziewczynka, która uważa, że Wróżka Zębuszka ją oszukuje, elf wpędza w kłopoty, w dodatku marzy aby nosić okulary i dostać pod opiekę klasową gąsienicę. W najnowszej Wielkanocnej książce Natka żali się, że zawsze przegrywa w zawodach sportowych, nigdy nie brała udziału w przedstawieniu szkolnym i nigdy nie była na wystawie psów. Ale to nie szkodzi! Natka sobie poradzi z tymi problemami!

Pomimo pewnych nazwijmy to „mankamentów”, Natka to przesympatyczna dziewczynka, z którą może się identyfikować każde dziecko. Jest wesoła i przedsiębiorcza. Seria książek o Natce to wspaniała i bardzo wesoła seria książek dla dzieci 6-8 lat. Jednak i starsi czytelnicy będą zauroczeni jej sposobem mówienia i postępowania. Natka to wspaniały kompan, którego każdy chciałby mieć za swojego przyjaciela.

Ukazały się dotychczas 4 książeczki o Natce:

 • Natka i zbuntowany królik
 • Natka i magiczna gąsienica
 • Natka i niesforny elf
 • Natka i wyścig z jajkiem

Co warto zauważyć, jest to doskonały przykład książek dla dzieci rozpoczynających nauke z samodzielnym czytaniem.

Jeśli macie ochotę coś więcej poczytać o przygodach Natki odsyłam do wpisu:

Nowa seria zabawnych książeczek – Natka i magiczna gąsienica, Natka i zbuntowany królik

zabawne ksiązki dla dzieci - do nauki czytania - Natka i zbuntowany królik Natka i magiczna gąsienica

możliwość zakupu w promocji – tutaj

POLA I PIOTRUŚksiążeczki dla 2 latka Pola i Piotruś Hulajnoga Plama

Pola i Piotruś książki dla 2 latka z obrazkami z małą ilością tekstu

Pola i Piotruś to seria książeczek dla najmłodszych czytelników 1-3 latka. Życzliwość, uśmiech, zrozumienie, niesienie pomocy – to główne aspekty, którymi kierują się Pola i Piotruś pomimo różnych przygód i wypadków, które się im przydarzają np. takich jak upadek z hulajnogi.

Muszę Wam zwrócić uwagi na piękne ilustracje na każdej stronie- są duże, wyraźne, kolorowe i mają dużo elementów, dzięki którym dziecko uczy się spostrzegawczości. Różne problemy, które są poruszane w poszczególnych książeczkach są bliskie każdemu z dziećmi, więc mogą się z bohaterami – Polą i Piotrusiem utożsamiać.

możliwość zakupu np. tutaj

KOCIE OPOWIASTKI

Kocie Opowiastki Gucio i cała reszta Cynamon zwany Ancymonem - pierwszy tom Kocie Opowiastki - książki o kotach dla przedszkolaka wiek 4-7 lat

Kocie Opowiastki - fragment tekstu - opowiadania o kotkach dla dzieci 3 - 7 lat

Książki o przygodach kotów dla przedszkolaków - krótkie opowiadania o zwierzętach dla dzieci 4-7 lat Kocie Opowieści

Kocie Opowiastki to ciekawe opowiadania o rodzince kotków – pięciorgu kocich łobuziaków, ich mamie, babci oraz Pani Magdzie i Tomku u których mieszkają w szafie. Kocie opowiastki to krótkie, ale bardzo treściwe, napisane bardzo przyjaznym językiem opowiadania. Są to obecnie ulubione książeczki mojej córki 5-latki.

W pierwszej książeczce narratorem jest Batman, jeden z pięciorga rodzeństwa. Jego futerko jest czarne z wyjątkiem białego pyszczka i skarpetek na czterech łapkach. W zabawach i poznawaniu świata towarzyszą mu dwie siostrzyczki: Pela i Kicia orz dwóch braci: Gucio i Łatek.

Bohaterem drugiej książki z serii Kocie Opowiastki jest jeden z rodzeństwa, wspomniany wcześniej – Gucio. Z kolei trzeciej – rudy kotek z sąsiedztwa, synek kotki Chili, który początkowo miał ieć na imię Cynamon, jednak z uwagi na fakt, że jest okropnym rozrabiakiem, został przechrzczony na … Ancymonka.

 1. Kocie opowiastki
 2. Kocie opowiastki Gucio i cała reszta
 3. Kocie opowiastki Cynamon zwany Ancymonem

Autorka Magdalena Szczepańska ma niezwykły dar przemawiania językiem, który trafia do młodych czytelników. I mam wielka nadzieję, że wkrótce ukażą się kolejne Kocie Opowiastki.

możliwość kupienia w atrakcyjnej cenie np. tutaj

Kocie opowiastki Cynamon zwan Ancymonem - opowiadania dla 5 latków o kotkach

PAN PIES

Dotychczas ukazały się z serii Pan Pies:

 • Pan Pies i Panika Królika
 • Pan Pies i Wyskoki Foki
 • Pan Pies i Jeżyk Perzyk

Seria Pan Pies to seria wesołych i ciepłych opowiadań o sympatycznym psim bohaterze. Co warto zauważyć przekazuje wartościową treść młodym czytelnikom. Książeczki co prawda nie mają kolorowych obrazków, ale zabawne historie i czarno-białe ilustracji są w zupełności wystarczające. Pan Pies to bardzo pozytywny bohater, zawsze skory do pomocy, uczynny, bardzo życzliwy i  co ważne – żądny przygód.

Pan Pies nie ma jednego konkretnego domu i można mu nadać przydomek – obieżyświat. W trzecim tomie Pan Pies i Jeżyk Perzyk przybywa do Szwecji, którą ostatnio z moimi dziećmi zwiedzałam dzięki wspaniałej lekturze Emi Dookoła Świata (wpis – Emi i Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka – nowa seria Dookoła Świata – lądujemy w Szwecji)

Pan Pies i Panika Królika Pan Pies i Wyskoki Foki Pan Pies i Jeżyk Perzyk

Pan Pies i Panika Królika

aktualnie możliwość zakupu całej serii w super cenie – tutaj

Książeczki Pan Pies są w miękkiej oprawie, co jest niewątpliwie atutem, jeśli lubimy zabierać coś do czytania dla dziecka np. wybierając się w podróż. Jeśli Ty i Twoje dziecko kochacie pieski, zapraszam do przejrzenia innych pozycji książkowych o pieskach, którym poświeciłam dłuższy wpis:

Książki o psach dla dzieci – 14 przygodowych bajek o psach, pełnych wzruszeń, zabawy i empatii

Ksiązki o psach dla dzieci Wydawnictwo Wilga Empik

KSIĄŻKI OTULONE NOCĄ: WIELKA MAŁA NIEDŹWIEDZICA, MAŁA KASZALOTKA I TAJEMNICA NOCY, SKRZYDLATY DZIEŃ, SKRZYDALATA NOC

Istnieją książki tak piękne, że zapierają dech. Istnieją książki, które uczą i o których trudno zapomnieć. Istnieją książki, które przyciągają uwagę i do których uwielbiamy wracać. Istnieją książki, które zaskakują! Myślę, że nie ma nic cenniejszego niż nauka poprzez zabawę. Dziecko rozwija swoje zainteresowania podświadomie i w sposób nieprzymuszony.

Taka jest właśnie seria książek „otulonych nocą::

 • WIELKA MAŁA NIEDŹWIEDZICA

 • MAŁA KASZALOTKA I TAJEMNICA NOCY

 • SKRZYDLATY DZIEŃ, SKRZYDALATA NOC

KSIĄŻKI OTULONE NOCĄ- WIELKA MAŁA NIEDŹWIEDZICA, MAŁA KASZALOTKA I TAJEMNICA NOCY, SKRZYDLATY DZIEŃ, SKRZYDALATA NOC - książki o przyrodzie na prezent dla 6 i 7 latki

KSIĄŻKI OTULONE NOCĄ- WIELKA MAŁA NIEDŹWIEDZICA fragment książki nietypowe o przyrodzie dla dzieci 7 lat

KSIĄŻKI OTULONE NOCĄ- WIELKA MAŁA NIEDŹWIEDZICA, MAŁA KASZALOTKA I TAJEMNICA NOCY

Każda z książek jak wspomniałam i co zapewne zauważyliście po zdjęciach jest pięknie ilustrowana. Wielka Mała Niedźwiedzica to opowieść o wędrówce Małej Niedźwiedzicy z mamą, gdzie poznają gwiazdozbiory. Mała Kaszalotka i Tajemnica Nocy to nocne przygody Szarlotty – małej kaszalotki i towarzyszącej jej przyjaciółki meduzy. Z kolei Skrzydlaty Dzień, Skrzydlata Noc to odkrywanie tajemnic nocnego lasu motyla i ćmy.

Każda z książek Otulonych Nocą przekazuje w bardzo ciekawy sposób ciekawostki z nocnego świata: o lesie i mieszkającym w nich zwierzętach, o kaszalotach i innych morskich stworzeniach, o kosmosie.

W dodatku w każdej z książek znajdziemy coś niesamowitego! Strony, które świecą w ciemnościach! Wystarczy wystawić je na działanie światła np. do słoneczka na krótką chwile i pod kocem lub nocą delektować się życiem w morskiej toni, poznać gwiazdozbiory lub zobaczyć wilka i pędzącą w naszą stronę wielką sowę.

Mała Kaszalotka i Tajemnica Nocy była to pierwsza książka, która wpadła w moje ręce i której poświęciłam cały artykuł. Odsyłam Was do niego. Znajdziecie więcej informacji i zdjęć o niniejszej serii – Książka, która świeci w ciemności 

wszystkie książki z okazji zbliżających się Świąt można kupić aktualnie w dużej promocji w Wydawnictwie Wilga – tutaj

książki przyrodnicze dla dzieci - seria książek które świecą w ciemności - WIELKA MAŁA NIEDŹWIEDZICA, MAŁA KASZALOTKA I TAJEMNICA NOCY, SKRZYDLATY DZIEŃ, SKRZYDALATA NOC

WIOSNA W ŚWIECIE PRZYRODY – SERIA MŁODZI PRZYRODNICY

Moje dzieci mają w swojej biblioteczce kilka książeczek z serii Mali Przyrodnicy, które opisałam w artykule pt.

Prosty sposób aby Twoje dziecko chciało wiedzieć więcej

Na wiosnę ukazała się wyjątkowa książka z tej samej serii – Wiosna w świecie przyrody, która nas zaskoczyła i zachwyciła. Oprócz szerokiego wachlarza ciekawych informacji posiada kody QR na podstawie których możemy słuchać śpiewu ptaków!

Wiosna w świecie przyrody - seria Młodzi Przyrodnicy ksiązka z kodami QR słuchanie śpiewu ptaków

Wiosna w świecie przyrody seria Młodzi Przyrodnicy - przyrodnicza książka dla dzieci 5-10 lat z kodami QR

Wiosna w świecie przyrody seria Młodzi Przyrodnicy - przyrodnicza książka dla dzieci 5-10 lat z kodami QR słuchanie odgłosów ptaków

Wiosna w świecie przyrody seria Młodzi Przyrodnicy - przyrodnicza książka dla dzieci 5-10 lat z kodami QR - ksiazka na prezent wielkanocny dla dzieci o przyrodzie

ksiązka przyrodnicza o ptakach i przyrodzie dla dzieci interaktywna

Wiosna w Świecie Przyrody to jeden z czterech tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim przyrodnicze ciekawostki typowe dla wiosny w naszym kraju. Dzięki niej młody czytelnik dowie się m.in. jak obserować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta, przyjrzy się nocnemu niebu, pozna wiele praktycznych wskazówek np. jak urządzić czatownię. 

książka do kupienia po dużym rabacie – tutaj 

ciekawe książki o wiośnie dla dzieci, o życiu nocnych zwierząt, przygodowe dla 4, 5, 6 i 7 latków

A teraz gratka dla Waszych pociech z okazji świąt Wielkanocnych – Książki na zajączka wielkanocnego dla dzieci od 1 do 8 lat

Dla 3 osób Wydawnictwo Wilga ufundowało najnowszą książkę z serii Otulone Nocą pt. Skrzydlaty Dzień, Skrzydlata Noc

Trafią do:

 • Beata Cz. mama Karola
 • Maria KRK
 • Małgorzata mama 2 szalonych dziewczynek
1. konkurs dla fanów wkawiarence.pl  na facebooku lub na Instagramie (dla osób,  które polubiły profil na Fb lub Ig)
2. w komentarzu tutaj na blogu wpisz, jakie macie plany na nadchodzące Święta Wielkanocne
3. rozdanie trwa od 06.04.2022 do 10.04.2022 roku do północy (niedziela)
promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook i Instagram
regulamin:
1. Sponsorem konkursu jest Wydawnictwo Wilga, a organizatorem konkursu jest blog wkawiarence.pl 
2. Nagrodą w konkursie jest książka świecąca w ciemności dla 3 osób
3. Konkurs trwa od 06.04.2022 do 10.04.2022 roku do północy (niedziela) Wysyłka nagrody tylko na terenie kraju.
4. Zwycięzcy zostaną podani tutaj na blogu maksymalnie do 12.04.2022 więc proszę zaglądać
5. Promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook i Instagram

Mam nadzieję, że przypadły Wam do gustu moje wiosenne propozycje. Uważam, że książki na zajączka wielkanocnego dla dzieci od 1 do 8 lat to super pomysł!

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: