W naszym domu króluje zima z Wydawnictwem Wilga. Stąd też pomysł na przegląd najpiękniejszych książeczek dla dzieci. Kilka z nich złożymy pod choinka naszym bliskim w pięknym czerwonym papierze z gwiazdeczkami i opasamy wielką złotą wstążką. Reszta pozostanie z nami na zawsze. 

najpiękniejsze ksiązki dla dzieci - dla rocznego dziecka, dla przedszkolaka, dla 8 latki i poradnik dla nastolatka

Z książkami tak już jest że albo zachwyca od razu albo lądują na długo w biblioteczce. Czasem traf sprawi, że po nie sięgniemy i odkryjemy w nich cudowna magiczna krainę. Niestety nie z każdą tak bywa. Jednak odpukać jest mnóstwo takich, które łapią za serce w każdym wieku i każdy ale to każdy chce je dotknąć pooglądać i poczytać. Dziś skupię się na tych najpiękniejszych książkach dla dzieci – dla rocznego dziecka, dla przedszkolaka, dla 10-latki i krnąbrnego nastolatka. A będzie ich 19 pogrupowanych w 4 grupy wiekowe.

Przy czym to grupowanie pięknych książek jest bardzo orientacyjne. Bo może uwierzycie lub nie, ale tymi dla rocznego dziecka zachwycała się moja 5-latka bardzo bardzo długo. A książki dla przedszkolaka chwyciły za serce 7-latkę. Dwie z serii o Lenie zdawałoby się dla dziewczynki podsłuchiwał z uwagą 10-latek. Wśród najpiękniejszych książeczek dla dzieci nie mogłam tez pominąć naszej ulubionej serii z Dębowej Farmy. A książeczki o zimie, świąteczne to zawsze są dla każdego i dorosły też chętnie się zaczyta i poogląda piękne ilustracje.

NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻECZKI DLA ROCZNEGO DZIECKA

Miś pracuś - zimowe zabawy - najlepsze ksiązki dla rocznego dziecka sztywne kartki ruchome elementy

najlepsze ksiązki dla rocznego dziecka sztywne kartki ruchome elementy -Miś pracuś - zimowe zabawy

najlepsze ksiązki dla rocznego dziecka sztywne kartki ruchome elementy -Miś pracuś - zimowe zabawy

Ksiązeczka z ruchomymi obrazkami , twarde kartki - Miś pracuś - wartościowe ksiązeczki da rocznego dziecka i 2 latka

Sztywna okładka i kartki, ruchome elementy (obrazki) najlepsze książki dla małych dzieci

Ksiązeczka z ruchomymi obrazkami , twarde kartki - Miś pracuś - wartościowe ksiązeczki da rocznego dziecka i 2 latka i 3 latka prezent dla rocznego dziecka

MIŚ PRACUŚ  ZIMOWE ZABAWY

MIŚ PRACUŚ W KOSMOSIE

Te piękne książki dla rocznego dziecka będą też idealne dla 2 i 3 latka, zachwycą też starszego przedszkolaka. Każda z książeczek składa się z 8 sztywnych stron w twardej okładce. Są bajecznie kolorowe. Każda strona zawiera krótki tekst do przeczytania. Największa atrakcją są ruchome elementy w książeczce – przesuwająca się w górę i w dół kolejka linowa, miś zjeżdżający z górki na nartach lub wyskakujący z wielkiej śniegowej zaspy. Z pewnością wszystkie dzieci zachwyci grono przyjaciół na lodowisku – kręcą się w kółeczko dzięki sprytnemu rozwiązaniu.

Nawet okładka każdej z książeczek ma dla nas niespodziankę np. Miś Pracuś pędzi statkiem kosmicznym – maluszek może przesuwać paluszkiem obrazek. Wyobraźcie sobie przyjaciół, którzy podziwiają kosmos, który zmienia się na naszych oczach! A kiedy już wylądują na obcej planecie potrafią wdzięcznie podskakiwać, co wizualnie jest bardzo atrakcyjne i pobudza wyobraźnię. Wszystkie ruchome elementy są przystosowane do małej dziecięcej rączki.

Najpiękniejsze książki dla maluszków - dla rocznego dziecka i dla 2 latka - krótkie opowiadania z krótkimi zdaniami, bajeczka z lustracjami dla 2 latki

Wartościowe, mądre kolorowe ksiażeczki dla 2 latka - prezent książka dla roczniaka

Kocham cię najmocniej na świecie - wartościowe i piękne ksiązki dla rocznego dziecka i 2 latka

Kocham cię najmocniej na świecie - wartościowe i piękne ksiązki dla 2 latka

KOCHAM CIĘ NAJMOCNIEJ NA ŚWIECIE

Ta wartościowa i zarazem jedna z najpiękniejszych książeczek dla dzieci młodszych ma na okładce znaczek – mam już rok. Nie oznacza to jednak, że jest dedykowana tylko dla tej grupy wiekowej. W bajce cudownie odnajdą się starsze dzieci w wieku 2-5 lat. Kocham Cię najmocniej na świecie to urocze, krótkie opowiadania okraszone ciekawymi, bajecznie kolorowymi obrazkami. Książeczka jest bardzo dobrej jakości!

Okładka książki jest cudownie błękitna, a mały sympatyczny niedźwiadek wraz ze ze swoją mamusią  uśmiechają do małego czytelnika. To, co wyróżnia opowiadania, a jest ich aż 9 to krótkie zdania, które zrozumieją najmłodsze dzieci  z elementami dźwiękonaśladowczymi. Ta piękna książeczka celebruje: miłość, troskę i dobro. W ciekawy sposób pokazuje jak ważna jest rodzina i wzajemna opieka.

NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻECZKI DLA PRZEDSZKOLAKA

Dino Joga - jak opanować dziecięce emocje - ksiązka dla dzieci z ćwiczeniami, podstawy jogi, asany, medytacja

Joga dla dzieci - ksiązka

Książka z ćwiczeniami dla dzieci - joga dla najmłodszych o dinozaurach które uczą jak fajnie jest się gimnastykować

Dino Joga - jak walczyć z emocjami u dzieci - ksiązka dla dzieci i rodziców

DINO JOGA CZYLI JAK OPANOWAĆ DZIECIĘCE EMOCJE

Dino Joga to jedna z ulubionych książeczek moich córek w ostatnim czasie. Oprócz pasji do dinozaurów, które odwiedzamy każdego roku (Bałtowski Kompleks Turystyczny) jest to wspaniały i wesoły instruktaż do… dziecięcej jogi! Asany i medytacje zostały połączone z postaciami uśmiechniętych dinozaurów co stanowi rewelacyjny pomysł na świetną zabawę. Jednak nie tylko o zabawę tu chodzi.

Dino Joga to książka dla przedszkolaka i starszych dzieci, które zmagają się z różnymi emocjami oraz dla tych, które lubią gimnastykę. Dziecięce medytacje pomogą odzyskać spokój, utrzymać koncentrację, odnaleźć energię oraz zmienić destrukcyjne emocje i życzliwość wobec siebie i wszystkiego, co nas otacza. Jest to jedna z tych książek, które z przyjemnością sprezentowałabym każdemu dziecku. Co więcej to doskonały wstęp do bycia razem bo ćwiczenia dziecko może wykonywać z rodzeństwem, przyjaciółmi i rodzicami.

Książeczka do jogi dla dzieci ma swojego przewodnika, którym jest Mistrz Diplo, a akcja rozgrywa się w Jurajskiej Szkole Jogi. Mamy tez 4 nauczycieli, którzy pokazują nam bardzo dokładnie jak mamy ćwiczyć, a są nimi: Reks, Raptor, Triksi i Daktyla (tą ostatnia nauczycielkę moje dzieci doskonale kojarzą z filmu, który oglądaliśmy w kinie 5D w Bałtowskim parku rozrywki). 

Gdzie jesteś Precelku - piękna ksiązka dla 5 latka o zimie i świętach

Gdzie jesteś Precelku - najpiękniejsza ksiązka dla 5 latka

Gdzie jesteś Precelku - najpiękniejsza ksiązka dla 6 latki - prezent ksiązka dla dziecka dla przedszkolaka

GDZIE JESTEŚ PRECELKU

Zimowa opowieść o sile przyjaźni, miłości i Świąt Bożego Narodzenia. Kiedy zaczynamy ją czytać, mamy wrażenie, że wraz z naszym dzieckiem przenosimy się do innego świata, w którym poznajemy pieska Precelka i małą Zuzię. Gwarantuję, że Wasze dziecko nie pozwoli odłożyć tej jednej z najpiękniejszych książeczek na półkę, dopóki nie przeczytacie jej do końca.

Gdzie jesteś Precelku pokazuje siłę przyjaźni dziecka ze szczeniaczkiem, troskę i trwogę, kiedy pewnego dnia na świątecznym targu Precelek nagle znika. Autorka ksiazki Aniela Cholewińska-Szkolik zastosowała bardzo ciekawy trik. W opowiadaniu przeplata się narracja z perspektywy Zuzi oraz z perspektywy Precelka, co jest niesamowite z punktu widzenia nie tylko małego dziecka. Dzięki takiemu zabiegowi widzimy, co czuje zatroskana dziewczynka oraz jej mały, zagubiony przyjaciel.

NAJPIĘKNIEJSZE OPOWIADANIA DLA DZIECI – SERIA Z DĘBOWEJ FARMY

W tym zestawieniu najpiękniejszych książek dla dzieci nie mogłam ominąć jednej z najciekawszych i najbardziej wciągających książek dla dzieci od 4 do mniej więcej 10 roku życia. Są o tyle ciekawe, że wciągną i młodszych i starszych. Niosą ze sobą empatię, ukazują przyjaźń, poświęcenie, oddanie i dreszczyk emocji. Kiedy czytałam moim dzieciom tą urzekającą serię, która składa się aż z 8 książek, w pokoju była absolutna cisza! Po części na pewno przez wzgląd, że moje dzieci kochają zwierzęta, ale zauważyłam, że lubią, jak dużo się dzieje. Mam wrażenie, że każda z książeczek to niemal jak film akcji dla najmłodszych. Gówna bohaterka jest dziewczynka, która co rusz ratuje zwierzęta gospodarskie z różnych opresji a nawet od śmierci.

Jednak o tej serii pisałam już na łamach bloga trzykrotnie, więc więcej, możecie pooglądać i poczytać we wpisie:

 1. Pełne emocji i pasji książki dla dzieci, które kochają magiczne jednorożce i domowe zwierzątka
 2. Książki o psach dla dzieci – 14 przygodowych bajek o psach, pełnych wzruszeń, zabawy i empatii
 3. Przesympatyczna seria książek przygodowych o zwierzętach dla dzieci – przygody na Dębowej Farmie

To Twój dom lulu - ciekawe opowiadania dla dzieci

To Twój dom Lulu

TO TWÓJ DOM LULU 

Lulu to śliczna kotka, która uwielbia pieszczoty, jednak jest strachliwa i boi się hałasu. Bliźniaki Gabrysia i Jacek mają zadanie do wykonania. Muszą znaleźć nowych opiekunów, którzy pokochają sympatyczną kotkę. „Łączymy idealnych opiekunów z idealnymi zwierzakami” – brzmi motto, które im przyświeca. To Twój dom Lulu to jedna z trzech książeczek o rodzeństwie, którzy szukają nowych domów dla zwierzątek. W serii ukazały się:

 1. To Twój dom Tosiu
 2. To Twój dom Pysiu

Historia Lulu bardzo wciągnie każdego czytelnika, a co więcej książka jest ma duże literki, w sam raz do samodzielnego czytania dla starszych dzieci. Zainteresowane osoby odsyłam po inne pozycje do samodzielnego czytania przez dzieci 6-8 lat – Wpis na blogu – Książkożercy 

NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻECZKI DLA 10-LATKI

Koci zaułek - ciekawa seria ksiażek dla 8, 9 i 10 latki

Książki dla 10 latki - seria o przyjaciółkach - o trudnej przyjaźni

O ile zastanawiam się czy nie powinnam w tej grupie wpisać serii Dębowej Farmy, o tyle jestem pewna, że dla starszych dzieci będzie:

KOCI ZAUŁEK oraz KOCI ZAUŁEK SEKRETY LENY

Cztery przyjaciółki i mnóstwo kotów! Co ciekawe, dziewczynki jak to w życiu bywa bardzo się miedzy sobą różnią, mają zupełnie inne charaktery i zainteresowania. Jedno to, co ich łączy to miłość do kotków, dla których są w stanie zrobić niemal wszystko. Julka, Ola, Zuzia i Lena prowadzą fundację Koci Zaułek, w której zajmują się szukaniem domów dla swoich podopiecznych. Starają się dotrzeć do osób, potencjalnych nowych opiekunów kotków na sposoby: Youtube, prowadza profil Kociego Zaułka na instagramie, występują w radio, a nawet wykorzystują do swojego szczytnego celu szkolny festyn z okazji Światowego Dnia Zwierząt. 

Jak to w życiu bywa, czasem wybuchają kłótnie, są opisane kłopoty w szkole, ale jest też  dużo miłych chwil od których łza może się zakręcić w oku. O ile w 1 części występują wszystkie dziewczynki, a przed szereg delikatnie wysuwa się Julka, a o tyle w drugiej części poznajemy Lenkę. Czy autorka Beata Sarnowska pozwoli nam poznać pozostałe przyjaciółki? O tym dowiemy się w niedalekiej przyszłości.  Musze zaznaczyć, że czarno białe ilustracje, które jakby potajemnie wkradały się na strony książki stanowią jej świetne uzupełnienie.

NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻECZKI DLA …. KRNĄBRNEGO NASTOLATKA

Książka dla nastolatków - jak przetrwac dorastanie - jak sobie poradzić w szkole i w domu - o trudnej przyjaźni i radzeniu sobie w szkole

NASTOLATKI CZYLI JAK PRZETRWAĆ MAJĄC NAŚCIE LAT

Nie wiem czy najpiękniejsza jest tu dobrym określeniem. Na pewno ciekawa i wciągająca. Na zdjęciach pokazałam Wam maleńki urywek tego, co możemy w tej książce znaleźć (a raczej nastolatkowie). Mamy tu między innymi takie działy jak:

 • czemu wszystko cię wkurza
 • pokochaj mydło
 • moje pieniądze
 • ja i ci, od których się różnię
 • to już nic mi nie wolno
 • między wirtualem a realem
 • individual, casual, wtopa
 • czemu się poddaję

itd. itp.

Książkę dedykowałabym nastolatkom od 12+, młodsi nie muszą i mam nadzieje – jeszcze nie wiedzą o pewnych sprawach 🙂  Motto książki brzmi: rób, co uważasz, ale uważaj co robisz. Nastolatki, czyli jak przetrwać mając naście lat jest to rodzaj bardzo nowoczesnego poradnika, pełnego młodzieżowych zwrotów, jednak z pewnością i my dorośli odnajdziemy w nich cząstkę siebie 🙂

Nastolatki czyli jak przetrwać mając naście lat - poradnik dla nastolatków

Nastolatki czyli jak przetrwać mając naście lat - poradnik dla nastolatków - najlepsza książka o dojrzewaniu o radzeniu sobie ze stresem i koleżankami i kolegami

Najlepsza ksiązka dla młodzieży o dojrzewaniu - Nastolatki czyli jak przetrwać mając naście lat - poradnik dla nastolatków - najlepsza książka o dojrzewaniu o radzeniu sobie z emocjami

Najlepsza ksiązka dla młodzieży o dojrzewaniu - Nastolatki czyli jak przetrwać mając naście lat - poradnik dla nastolatków - najlepsza książka o dojrzewaniu o radzeniu sobie ze stresem i emocjami


NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄżKI śWIĄTECZNE

najpiękniejsze ksiązki dla dzieci - dla rocznego dziecka, dla przedszkolaka, dla 8 latki i poradnik dla nastolatka

Najpiękniejsze ksiązki o świętach dla małych dzieci z dużą ilością obrazków - Magiczny Sklep z prezentami

Piękne ksiązki o Świętach na prezent dla 3 4 i 5 latka - Magiczny Slep z Prezentami - Piękne ksiązki o Świętach na prezent dla 3 4 i 5 latka

Piękne ksiązki o Świętach na prezent dla 3 4 i 5 latka - Magiczny Sklep z Prezentami

MAGICZNY SKLEP Z PREZENTAMI

Magiczny sklep z prezentami to wzruszająca opowieść o tym, co w życiu jest najważniejsze. O obdarowywaniu się nawzajem nie tym, co najdroższe, ale tym co mamy w sercu. Opowieść o sympatycznym Bartku, który chciał dla swojej rodziny wszystkiego co najlepsze.

najpiękniejsze ksiązki świąteczne dla dzieci - Projekt Święta

najpiękniejsze książki świąteczne dla dzieci - Projekt Święta książki o świętach dla przedszkolaka - dla 5 i 6 latka zimowe opowiadania

Projekt Święta książki o świętach dla przedszkolaka - dla 5 i 6 latka zimowe opowiadania

Projekt Święta książki o świętach dla przedszkolaka - dla 5 i 6 latka świąteczne ksiązki - ranking najpiękniejszych książek o zimie i o świętach

PROJEKT ŚWIĘTA

Niezwykła, świąteczna opowieść o dzieciach mieszkających w pewnej kamienicy. Wspólnie planują, pokonują przeciwności losu, mierzą się z mniejszymi i większymi kłopotami, a wyobraźnia to pieczara zagadek i nowych pomysłów, która… zaprowadzi ich w niezwykłe miejsce…


Oczywiście nawet w 1/100 nie wyczerpałam tematu o najpiękniejszych książkach dla dzieci. Ilu pisarzy, zdolnych ilustratorów i Wydawnictw dzięki którym poznajemy perełki, tym skarbnica z najpiękniejszymi książkami dla dzieci jest niezmierzona.